Rekonstrukce bytů a rodinných domů okr. Mladá Boleslav

Rekonstrukce bydlení je způsob jak získat komfortní a zároveň úsporné bydlení podle vlastních představ. Každá rekonstrukce by měla vycházet z přání majitelů bytu nebo rodinného domu, a měla by mít zpracovaný projekt.

Rekonstrukci je možné provádět u stávajícího bydlení, nebo je možné rekonstrukcí získat bydlení nové.

To když se rozhodnete koupit starší dům nebo byt a rekonstrukcí ho změnit na moderní bydlení. Koupě staršího domku má více výhod.Tou nejhlavnější je, že můžete bydlet i tam, kde již nejsou žádná stavební místa. Splníte si tak sen o bydlení na místě vašich snů a přání, nebo na místě, které je blízko vaší práce. Další výhodou rekonstrukce je, že můžete hned bydlet, a zároveň provádět rekonstrukci. Je tedy možné rekonstrukci provádět postupně, po delších časových úsecích, nebo komplexně, nejlépe na klíč, a za pár týdnů se nastěhovat do nového.

Rekonstrukce s odbornou firmou v Mladé Boleslavi

Od stavby i rekonstrukce svépomocí se dnes již upouští. Stále více rodin si nechává provést stavbu i rekonstrukci na klíč. Je to z důvodu časového, finančního a také technického. Kvalitní firma ušetří čas, peníze a využije všech dostupných moderních materiálů a technologií, které objekt zhodnotí a vytvoří tak komfortní bydlení. Nejdůležitější je tedy vybrat odbornou stavební firmu, která se zabývá rekonstrukcemi. Vhodné je vybírat podle referencí a doporučení. Tak budete mít jistotu kvalitního provedení všech prací.

Rekonstrukce bytů a rodinných domů, projekt, stavební povolení

Rekonstrukce je užitečná z mnoha pohledů. Zhodnotí celý objekt, přinese vyšší komfort bydlení, úspory na nákladech za energie, snadnější úklid a údržbu, nový svěží vzhled a splnění přání obyvatelů. Ač jsou všechny pohledy na rekonstrukci důležité, tak právě ten poslední, tedy splnění si přání o vlastním bydlení, je určitě nejdůležitější. Vždyť spokojenost vychází právě z plnění vlastních potřeb. Pro úspěšnou rekonstrukci je tedy nutné nejprve plánovat a spřádat své sny. Teprve až budete mít jasno, co vlastně od rekonstrukce očekáváte, je vhodné oslovit stavební firmu. Zde vám pomohou s vytvořením projektu, který budete moci upravovat ve 3D programu, nebo také ve vizualizaci, až do té doby, než budete spokojeni. Po odsouhlasení vám bude vytvořen projekt a projektová dokumentace, která bude sloužit nejen pro rekonstrukci, ale i pro získání stavebního povolení. To vám může zajistit i sama stavební firma. Záleží na šíři sjednaných služeb a prací.

Rekonstrukce panelových bytů Mladá Boleslav

Rekonstrukce bytů se nejčastěji provádí v panelových a bytových domech. Ty jsou dnes vybydlené a nutně potřebují ozdravení a úpravy, které vychází z moderní doby. Jde zejména o rekonstrukce bytových jader, o výměnu oken a dveří, rekonstrukce vytápění, zateplení, akustickou izolaci, výměnu podlahových krytin, výměnu instalačních rozvodů, anebo také kompletní rekonstrukci včetně změn dispozičního řešení.

Rekonstrukce starých bytů Mladá Boleslav

Další rekonstrukcí bytů, která se stala poměrně žádanou, je rekonstrukce ve starší bytové zástavbě. Často v historické části města. Zde jsou byty s vysokými stropy, s pavlačí, ale velmi prostorné a nabízející nekonečné množství možností přestavby a rekonstrukce. Jejich velkou výhodou je možnost získání terasy, nebo rozšíření bytu až do podkrovních částí a jeho přebudování na mezonet. Přitom celá přestavba je často splněným snem. Základem je kompletní výměny instalačních rozvodů, topení, snížení stropů, zateplení, výměna oken a dveří, vybudování odpovídajícího sociálního zařízení a také uzpůsobení dispozičního řešení.

Rekonstrukce rodinných domů okres Mladá Boleslav

Koupě staršího domku se může zdát jako ideální start pro nové bydlení. Rekonstrukce však může být nad očekávání náročná. Důležitý je celkový stav domku a to, co opravdu potřebuje vyměnit. Pak přístup k rekonstrukci samotného majitele. Pro někoho znamená ideální postup rekonstrukce to, že v domě bude bydlet a po částech provádět rekonstrukci, kterou rozvrhne do několika dalších let. Jiný majitel vidí rekonstrukci tak, že chce co nejdříve bydlet v novém. Rozhodne se tedy pro rekonstrukci na klíč, kdy se provedou všechny potřebné práce naráz. Pro menší rekonstrukce může být výhodná první varianta. Pro velké rekonstrukce spojené s bouráním zdí a příček, pak je lépe volit druhou variantu. V obou případech je vhodné najmout profesionální spolehlivou firmu, která rekonstrukci provede. Odborníci si poradí s oběma variantami rekonstrukce. A k plné spokojenosti majitele domu.

Rekonstrukce krok za krokem – Mladá Boleslav a okolí

  • Každá rekonstrukce bydlení má určitý postup. Začíná se bouráním a vyvážením sutin.
  • Pak se připraví nové dispoziční řešení podle projektu.
  • Následují nové instalační rozvody. Nutné je provést nově všechny rozvody. Tedy rozvod vody, odpadů, kanalizaci, elektřiny i plynu. Vedení by mělo být v moderních materiálech. Jako velmi vhodný se jeví moderní a vysoce odolný plast, a pak samozřejmě tradiční měď. Oba materiály zaručují nezávadnou vodu, prostou nadbytečného železa.
  • K novým rozvodům patří i vytápění. Zde je nutné zvážit, jak je nejvhodnější obytný prostor vytápět. Velmi vhodné je využití ekologických alternativních zdrojů, v kombinaci s běžnými. Jde to i u panelových bytů.Tím se maximálně sníží výdaje na vytápění. Výhodou alternativních zdrojů je to, že mohou být spojeny s klimatizací, což umožní celoroční příjemné klima.
  • Zateplení není důležité jen u rodinných domů. Zde samozřejmě jde o mnohem vyšší investici. Zateplit je vhodné střechu, strop, podlahu od suterénu, vyměnit okna a zateplit fasádu. U bytů je vhodná výměna oken a zateplení zdí. Zejména zdí od nevytápěných prostor. Výhodou zateplení zdí bytů je i zvuková izolace, která přinese klid a pohodu. Přitom síla izolace je jen pár centimetrů.
  • Obklady do koupelny, kuchyně a na záchod, stejně jako dlažbu je vhodné vybírat velmi odpovědně. Měly by ladit, lehce se udržovat a dlažba by měla být protiskluzová.
  • Podlahové krytiny se dnes nabízejí v široké škále. Vybírat je možné z plovoucích i celoplošných provedení a z celé řady materiálů. Nejčastěji se používají plovoucí podlahy, pak marmoleum a linoleum. Záleží na vkusu a stylu zařízení.
  • Jako poslední se provádí konečná úprava zdí. Malbou, dekorativními omítkami, nebo tapetováním.

Rekonstrukce s firmou

Pokud celou rekonstrukci sjednáte u odborné stavební firmy, pak získáte záruku na materiál i provedené práce. Navíc jako samozřejmost bude vyzkoušení všech funkcí a naučení ovládání nových zařízení. Rekonstrukce s odborníky se opravdu vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17895 (novesluzby.cz#24332)


Přidat komentář