Rekonstrukce bytu a fasády okres Tábor

Kvalitní rekonstrukce bytu, šitá na míru současných i budoucích potřeb majitelů, dá bytu novou tvář a přinese příjemnější, pohodlnější a úspornější bydlení. Proto je třeba ji pečlivě plánovat a svěřit odborníkům.

Rekonstrukce bytu přináší pro majitele mnohem kvalitnější a pohodovější bydlení. Slučuje v sobě výhody ekonomické, technické a samozřejmě i estetické. Starší byt může vypadat šedě, může mít umakartové jádro, v bytě může být průvan zásluhou netěsnících oken, podlahy mohou být studené, topení zcela nevyhovující. A co je horší, v bytě se může objevovat plíseň. A to i v bytě panelovém, který má nevýhodu špatného větrání. Se všemi uvedenými problémy, i s těmi, na které se zde zapomenulo, si perfektně poradí odborníci a rekonstrukcí dokáží vykouzlit krásný byt na míru představ majitele. Než však přistoupíte k realizaci rekonstrukce a všem plánovaným změnám, měli byste velmi dobře plánovat a to s pohledem do budoucna. Potřeby každého člověka se v průběhu života mění. Stejně tak se mění potřeby rodiny. Na začátku jsou manželé, přichází děti, rostou, osamostatňují se, odchází, přicházejí vnuci. Tomuto koloběhu života je nutné podřídit i bydlení.

Stavební úpravy v bytě, komplexní přestavba bytu Táborsko

Ať již se nacházíte v kterékoli etapě svého života, pak byste měli nejprve plánovat sami, jako rodina, a pak si přizvat odborníka, který vám vytvoří projekt celé rekonstrukce. Vhodná je i konzultace odborníka, který projde kompletně celý byt a zkontroluje jeho stav po všech stránkách. Tedy funkčnost instalačních rozvodů, oken, dveří, topení, a další technická zařízení. Výsledek kontroly pak ukáže, co vše je nutné ještě opravit, vyměnit, nebo zcela odstranit a nahradit novým zařízením.Tak vznikne optimální řešení celé rekonstrukce, ze kterého pak vyplynou nutné stavební zásahy. V některých případech může jít jen o stavební a technické úpravy, které nebudou potřebovat ani stavební povolení, jindy může jít o komplexní přestavbu, kde v bytě z původního zařízení i technických věcí zůstanou jen holé zdi. Zde je již třeba stavební povolení, a určitě byste svůj záměr rekonstrukce měli sdělit majiteli domu a sousedům. Každá rekonstrukce sebou nese nepříjemný prach a hluk.

Koho oslovit na rekonstrukci bytu v okrese Tábor?

Ať již bude rozsah rekonstrukce jakýkoli, tak vždy by celou rekonstrukci měla provést odborná firma, která se rekonstrukcemi, ideálně rekonstrukcemi bytů zabývá. A zcela nejlepší je, když rekonstrukci provede firma, která dělala také prohlídku stavu bytu. Proto je dobré vyhlídnout si stavební firmu již v okamžiku, kdy začnete o rekonstrukci bytu přemýšlet. Tak máte dost času poptat se na reference, na zkušenosti a doporučení ostatních a také vašich známých. Reference a doporučení často řeknou nejvíce a ukáží odbornost firmy.

Rekonstrukce bytu Táborsko

Mnoho lidí si pod rekonstrukcí bytu představí pouze výměnu bytového jádra. To je však jen velmi omezená část bytových rekonstrukcí. I když patří k nejčastěji prováděným. Rekonstrukce bytu je velmi široký pojem. Může znamenat přeměnu vybydleného bytu v moderní a krásné bydlení. Může znamenat modernizaci bytu, úpravy částí bytu, přestavbu bytu a změnu dispozičních řešení, nebo kompletní výstavbu bytu. To v případě, kdy se byt rekonstruuje z neobývaných prostor. Většinou jde o půdní prostory, kde se staví půdní vestavby. Tak vzniká krásné bydlení v podobě podkrovních bytů a mezonetů. K rekonstrukcím bytu patří i úpravy a rozšíření pomocí zasklení lodžií, či přeměny úklidových prostor na obytné.

Rekonstrukce bytového jádra, odstranění umakartu Tábor

Nejčastěji je důvodem rekonstrukce bytové jádro, které ve svém umakartovém provedení již dávno neposkytuje dostatečný komfort, ale není vhodné ani po stránce zdravotní. Je prokázáno, že v umakartových stěnách se drží plíseň, jejíž spory se rozšiřují i do okolních částí bytu. Samotná rekonstrukce bytového jádra není náročná. V případě výběru kvalitní firmy zabere pouhých 7 dní. Tedy za týden se můžete koupat v krásné vaně v krásném prostředí. Nové bytové jádro přinese koupelnu, která bude splňovat všechny hygienické, technické a estetické zásady, přitom poskytne i více místa, prostor bude lépe vyřešen, a samozřejmostí bude teplá neklouzavá podlaha, odvětrávání, stejně jako bezpečný rozvod elektrického proudu. Zároveň s bytovým jádrem je vhodné zrekonstruovat i kuchyň a okolní prostory.

Kompletní rekonstrukce bytu, změna dispozičního řešení bytu

Rekonstrukce bytu může znamenat i změnu dispozičních prostor a kompletní přeměnu vzhledu bytu. V současné době existuje celá řada materiálů, ať již ze suché výstavby, kde prim hraje všestranný sádrokarton, nebo v mokré výstavbě, kde existují pevné, ale lehké materiály, které je možné použít pro změnu dispozičního řešení. Přitom třeba právě s pomocí sádrokartonových desek a celého systému, je možné postavit nové příčky, i různě tvarované, které skryjí všechny instalační rozvody, nezatíží nosné zdi, a zároveň celý byt odhluční a tepelně izolují. Prostor ušetří i dveřní pouzdra, vestavěný nábytek, a řada dalších vychytávek. Rekonstrukce by měla myslet samozřejmě i na úspory spojené s pohodlím a bezpečností. Ty zajistí nové instalační rozvody, stejně jako rekonstrukce vytápění. A zapomenout nelze ani na nové podlahové krytiny. Ty je možné i v panelákovém bytě spojit s úsporným podlahovým vytápěním, které je zároveň i zdravější.

Na co nezapomenout při rekonstrukci bytu?

Je téměř pravidlem, že každý, kdo rekonstruuje byt myslí především na pohodlí, komfort a úsporu. Ano to je důležité, ale nelze toho dosáhnout bez rekonstrukce základních rozvodů. Tedy rozvodů vody a odpadů, kde je vhodné pořídit úsporné splachování, i baterie. Rozvodů elektroinstalace, kde by měl být celý rozvod nový, a měl by mít všechny bezpečnostní prvky, a také vychytávky jako je domácí síť, zásuvkové moduly, nebo zásuvkové lišty, které velmi usnadňují život, přičemž umožňují připojit přístroj, kde je zrovna zapotřebí. Kromě rozvodů je dobré pamatovat i na odhlučnění bytu. A nakonec i na klimatizaci a odvětrávání.

Rekonstrukce fasády okres Tábor

Rekonstrukce fasády bývá problematická zejména pro její samotnou odbornost a pak pro potřebu lešení. Proto je vhodné nechat ji na odborné stavební firmě. Ta vše zajistí perfektně po stránce odborné i bezpečnostní a zároveň podle vašeho přání. Rekonstrukce fasády se provádí buď s aplikací zateplení, nebo bez ní. Přitom je vždy nutné volit vhodný materiál, který odpovídá stavu omítky a zdí. V některých případech je nutné udělat i chemický rozbor omítky, který určí materiály k rekonstrukci. Rekonstrukce fasády je nutné provádět za suchého počasí. Pro rekonstrukci fasády dnes existuje celá řada materiálů. Je možné dům kompletně celý obložit, a tím i zateplit, je možné použít moderní omítky, pak nátěry, zkrátka nová fasáda může být přesně podle vašeho přání. Jen nezapomeňte na konečný antigraffiti nátěr. Ten ochrání vaši krásnou reprezentativní omítku před vandaly a sprejery.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17891 (novesluzby.cz#24327)


Přidat komentář