Rekonstrukce bytových jader okres Mělník

Rekonstrukce bytových jader má kromě estetických důvodů i mnoho dalších. Tím nejdůležitějším jsou zdravotní rizika, která umakartová jádra přinášejí. Dalším důvodem jsou většinou nevyhovující parametry sociálního zařízení.

Nároky na bydlení jsou dnes odlišné než před lety. Většinou jsou mnohem vyšší. A týká se to koupelen i toalet, kde si většinou každý přeje mít i bidet, nebo některou z jeho alternativ. Problémem však často bývá prostor. Ten je možné řešit pomocí změny dispozičního řešení. Tedy tam, kde se nejedná o nosné zdi. Tyto změny často přinášení velmi odvážná a zajímavá řešení. Napomáhají jim moderní materiály, zejména materiály pro suchou výstavbu. Změny dispozičního řešení většinou zasáhnou i kuchyni i chodby a úložná místa, jako jsou komory. Přesto stojí za vyzkoušení hned v počátku alespoň v podobě 3D projektu a vizualizace, kde je možné je různě upravovat až do konečné podoby, která vyhovuje majitelům bytu, stejně jako technickým možnostem.

Na co pamatovat u rekonstrukce bytového jádra?

Velmi důležitý je pohled do budoucnosti. Bytové jádro nerekonstruujeme jen na několik let, ale na dlouhou dobu dopředu. Zde je třeba si uvědomit, ve které části života se nacházíte. Jiné potřeby má bytové jádro pro svobodného muže či ženu, jiné potřeby bude mít rodina s dětmi a zcela odlišné je zařízení pro důchodový věk. Pro opravdu malý byt, kde bude vždy bydlet jen jedna osoba či pár se hodí příjemné malé bytové jádro. Pro rodinu s dětmi, zejména malými je třeba pamatovat na bezpečnostní prvky i na větší potřebu zařízení. Je nutný i pohled dopředu, poněvadž děti velmi rychle rostou a s tím, jak rostou, se mění i jejich potřeby. Pro důchodový věk je nutné pamatovat na bezpečnostní a pomocné prvky, které usnadní péči o osobní hygienu v době, kdy již ubývá sil.

Rekonstrukce s profesionály na Mělnicku

Rekonstrukce bytového jádra je složitou záležitostí a zaslouží si perfektní provedení. To zajistí odborníci. Ti zbourají staré jádro a vystaví nové, přitom se budou chovat ohleduplně, profesionálně a vše dodají v dohodnutém termínu. Rekonstrukce bytového jádra s profesionální firmou trvá týden až maximálně 14 dní. To podle použitého stylu přestavby. Suchá výstavba je kratší, mokrá trvá déle. Výhody obou způsobů vysvětlí odborníci, kteří vám zároveň vypracují projekt, který zohlední možnosti vašeho bytu i všechna vaše přání. Navíc budete moci využít úpravy projektu pomocí vizualizace. Pro perfektní a kvalitní nové jádro je důležitý i výběr firmy, která vše zajistí.

Rekonstrukce bytového jádra - odstranění umakartu

Panelové domy se stavěly v celé republice stejně. Jejich bytová jádra byla vždy z umakartu, který byl považován za velmi kvalitní materiál. Čas však ukázal, že umakart jako materiál je vysoce nekvalitní a zároveň i zdravotně závadný. V jeho stěnách se usazují plísně, které vyvolávají alergie a onemocnění. Nejvhodnějším řešením je tedy rekonstrukce bytového jádra, která umakart vymění za nový materiál. V současnosti se využívá materiálů suché a mokré výstavby. Oba způsoby mají své klady a také zápory. Oba jsou však vysoce kvalitní a nabízejí velmi zajímavá řešení. U obou způsobů je však nutné provedení rekonstrukce odbornou stavební firmou.

Rekonstrukce mokrou výstavbou Mělník

Mokrá výstavba využívá k rekonstrukcím bytových jader zejména ytongu. Jde o zdící materiál, který je lehký, čímž nedochází k nadměrnému zatěžování nosné konstrukce budovy. Výhodou ytongu je velmi přesné zdění, minimální odpad, velký výběr systémových prvků, minimální tloušťka příčky, dlouhá životnost, výborná nosnost příček, nezávadnost a kvalitní tepelně izolační vlastnosti. Velkou výhodou je, že keramický obklad je možné lepit přímo na ytong bez omítání. Nevýhodou je nutnost delšího vysychání, a sekání drážek pro instalační rozvody. Přestože je ytong nejlehčí ze všech zdících materiálů, tak u některých dispozičních řešení může být těžší, než je únosnost zdí.

Rekonstrukce suchou výstavbou Mělník

Suchá výstavba využívá moderního sádrokartonového systému, který již dnes je vysoce variabilní, lehký a předčil svými vlastnostmi celou řadu materiálů. Přitom se stále vyvíjí a vznikají ještě kvalitnější sádrokartonové desky, které umožňují další možná řešení. Pro rekonstrukci bytových jader se využívá zejména zeleného sádrokartonu, což je impregnovaný sádrokarton, který je vysoce odolný vlhkosti a všem plísním. Sádrokarton umožňuje velmi rychlou výstavbu, přitom je možné ho využít ke všem zamýšleným dispozičním změnám. Instalační rozvody se vedou vně příček, příčky unesou bez problému i těžké předměty jako jsou například závěsné kuchyňské skříňky. Povrch sádrokartonu je možné jakkoli upravovat, malbou, nátěrem, nebo obklady. Velmi efektně působí například benátský štuk, který je vysoce odolný vlhku a plísním a má nádherný vzhled mramorového obkladu.

Instalační rozvody v bytových jádrech okres Mělník

U rekonstrukce bytového jádra je vždy nutné provést nové instalační rozvody. Jde o rozvody elektřiny, vody a odpadů. Zde je nutné si uvědomit nutnost zachování stupaček. Pak také u elektrických rozvodů jsou dnes daleko větší bezpečnostní pravidla. Jejich zásluhou již nedochází v koupelnách k smrtelným úrazům elektrickým proudem. Rozvody vody navíc umožňují lepší připojení spotřebičů i vhodnější koncová zařízení, která přinášejí úspory.

Topení, ventilace bytových jader Mělnicko

Umakartová jádra byla nevytápěná a chyběla ventilace. V moderním bytovém jádře je možné instalovat velmi příjemné podlahové nebo stěnové vytápění. Výborná je i klimatizace, která může také přitápět, a navíc může i odsávat vlhkost a filtrovat vzduch.

Obklady a dlažba, obkladové práce na Mělnicku

Konečná úprava příček může být mnoha materiály. K tradičním patří keramický obklad. Moderní obklady využívají kladečského plánu, který je mapou konečného provedení příček koupelny. Jeho zásluhou můžete střídat velké i malé kachle, mozaiku i různé tvary. Pamatovat je však nutné na to, že tmavé a syté barvy se hodí do prostorných velkých koupelen, do malých koupelen jsou vhodnější světlejší barvy. Nicméně, je možné využít cokoli, co se vám líbí. Zásluhou barevných efektů a různých kontrastů mohou vzniknout netradiční designy. Vždy je však nutné dodržet základní pravidlo, které říká, že dlažba má být protiskluzová. Vhodné také je, aby vybraný obklad byl praktický a snadno udržovatelný.

Mělník zařizovací předměty do koupelen

U moderních zařizovacích předmětů bytových jader je kladen vysoký nárok na funkčnost, zdravotní nezávadnost, bezpečnost, a co nejmenší hlučnost. Zároveň i na úspornost vody i tepla. Dále pak na kvalitní montáž a moderní vlastnosti zařizovacích předmětů. S jejich výběrem vám vždy poradí odborníci, kteří je také nainstalují.

Profesionální rekonstrukce bytových jader

Možnosti a variabilita řešení rekonstrukcí bytových jader je velmi široká. Vhodné řešení navíc ovlivňuje i výše nákladů a doba provedení celé rekonstrukce. Proto se vždy vyplatí svěřit kompletní provedení celé rekonstrukce profesionální renomované firmě, která je prověřená a nabízí dodání rekonstrukce na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17905 (novesluzby.cz#24342)


Přidat komentář