Rekonstrukce bytových jader - Horažďovice

Rekonstrukce bytových jader je velmi žádaná. Mnohé firmy se dnes specializují právě na tyto zakázky. Splňte si svůj sen o nové koupelně a rozhodněte se pro rekonstrukci bytového jádra.

Chcete nechat přestavět bytové jádro?

Dispoziční řešení mnoha starých panelových domů není zrovna šťastné. Současné požadavky na bydlení se liší od těch, které jsme měli před 30 lety. A tak se mnohdy stává řešením rekonstrukce našeho bytu, a to především rekonstrukce bytových jader. Naše vyšší nároky na bydlení může splnit rekonstrukce spojena se stavebními úpravami. Před rekonstrukcí bytového jádra je nutné vyřídit několik záležitostí. Tak za prvé, chcete – li rekonstruovat, potřebujete souhlas majitele nebo správce objektu a poté vše nahlásit na městském úřadě. Umakart, který byl používán v minulosti, byl levný a umožňoval rychlou montáž. Ale současné požadavky na koupelnu jsou jiné, a tak se musí přistoupit ke stavebním pracím. Máte-li vyřízený souhlas o rekonstrukci, je nutné najít odbornou firmu, která zakázku provede. Firma vám může nabídnout zpracování projektu. Poté je potřeba vybrat ten nejlepší materiál, to znamená dlaždice, obklady, baterie a sanitární keramiku. Před samotnými pracemi je také dobré sestavit smlouvu se stavební firmou. Ve smlouvě bude např. uvedeno, jaký je předpokládaný termín ukončení prací. Nesmíte také zapomenout vyřídit stavební povolení. Všech těchto starostí se jednoduše zbavíte, když se rozhodnete pro rekonstrukci na klíč. Firma, která poskytuje rekonstrukci na klíč, vyřeší vše potřebné s úřady. Před zahájením prací je také slušné informovat sousedy, ať počítají se zvýšeným hlukem, pohybem osob a prašností. Během rekonstrukce si nezapomeňte zařídit náhradní toaletu nebo náhradní bydlení.

Co udělat před rekonstrukcí bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra je jak časově tak finančně náročná záležitost a tak je potřeba vše dobře promyslet. Před zahájením prací vždy pečlivě přemýšlejte nad tím, co všechno od rekonstrukce chcete, jaká jsou vaše přání a požadavky. Přemýšlejte nad dispozičním řešením. Chcete, aby zůstalo stejné, nebo přistoupíte ke změnám? Původní dispoziční řešení dovoluje ponechání rozvodů vodoinstalací a elektroinstalací. Při celkové změně si můžete vybrat nové umístění sanitární keramiky. Rozmístění prvků v koupelně je závislé na umístění rozvodů a instalací. Při rekonstrukci často vybíráme novou sanitární keramiku. A tak můžete ve vaší koupelně nahradit starou vanu sprchovým koutem a podobně. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce koupelny se nedělá každý rok, je lepší vybírat nadčasové prvky, před prvky moderními. Nadčasové prvky vám zajistí, že vaše koupelna bude i po několika letech vypadat hezky.

Dlažby a obklady v koupelně Horažďovice

Nová koupelna znamená také výběr obkladů a dlažeb. Dlažbu a obklady do koupelny vybíráme podle vzhledu, ceny a dalších vlastností. Před výběrem obkladů a dlažby je potřeba pečlivě přeměřit plochu, která se bude obkládat. Důležité je také promyslet, jaký materiál bude sloužit jako podklad. Na podkladu závisí výběr lepidla. Co se týká barvy obkladů, je dobré vycházet z barev v celém domě a z prostoru koupelny. Velký formát obkladu opticky zvětší prostor. Ideální výška obkladů je taková, aby horní hrana probíhala místnosti bez přerušení. Náročnější zákazníci si dopřejí obklady a dlažby z přírodního kamene pro jeho nadčasovost a výjimečnost. Jako alternativa se používá umělý kámen.

Malá koupelna a rekonstrukce

V minulosti byl význam koupelny zanedbáván. Dnes je této místnosti přikládán daleko větší význam.** Koupelna** není pouze místnost určená k hygieně, ale je to také relaxační místnost, kde trávíme příjemné chvíle po náročných dnech. Ale co dělat, když je naše koupelna malá? Čím se řídit při její rekonstrukci? Rekonstrukce malé koupelny vyžaduje zodpovězení několika základních otázek.  Kdo bude koupelnu užívat? Jak bude vypadat půdorys koupelny? Jak budou rozmístěny zařizovací předměty, například WC, bidet, sprcha, umyvadlo a vana? Poté je důležité co nejchytřeji využít nabízený prostor koupelny. V** malé koupelně** je vhodné volit světlé barvy a osvětlení, které dokáže prostor opticky zvětšit. Také zrcadla se mohou podílet na optickém zvětšení prostoru koupelny.

Rekonstrukce koupelny a stavební úpravy

Jak jsme již výše zmínili, v některých případech jsou během rekonstrukce nutné stavební úpravy a s nimi spojené zednické práce. Během rekonstrukce se může také používat sádrokarton. Sádrokarton je oblíbený materiál na základě rychlosti práce, kterou poskytuje, lehkosti, snadné opracovatelnosti, finanční dostupnosti a mnoha dalším výhodám. Během rekonstrukce bytového jádra se sádrokarton může použít např. v podobě podhledů a příček.

Rekonstrukce bytového jádra a instalatérské práce Horažďovice

Rekonstrukce bytového jádra se někdy neobejde bez prací instalatérských. A co vše zahrnují tyto práce? Řadí se zde např. instalace přívodů a rozvodů vody, opravy přívodů a rozvodů vody, opravy netěsností, rekonstrukce přívodů a rozvodů vody, rekonstrukce stoupaček, výměna vodoměrů, opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí, rozvod vody a odpadů, připojování praček a myček, montáž vodovodních baterií, montáž umyvadel, van, sprchových koutů, dřezů, pisoárů, toalet.

Odborně provedené** instalatérské práce** jsou velmi důležité. V případě, že jsou tyto práce zanedbány, může nastat řada nepříjemností, jako např. šíření zápachu po domě ze špatně provedené kanalizace, zatékání vody z kanalizace pod základy domu, nedostatečný přetlak vody ve vyšších patrech, málo teplé vody nebo ohrožení zdraví obyvatel.

Rekonstrukce bytových jader

I když je rekonstrukce bytového jádra náročná po všech stránkách pro všechny členy rodiny, její výsledky vás jistě velmi potěší. Koupelna bude odpovídat vašim požadavkům a vy si budete moci naplno užívat chvíle v ní. Vaše koupelna po celkové rekonstrukci bude nejen velmi krásným místem, ale také místem funkčním. Vše bude plně odpovídat vašim požadavkům a přáním. Vzhledem k tomu, že se pro nás stávají hygienické prostory důležitější, než tomu bylo v minulosti, nechte si ve svém domově vytvořit dokonalou koupelnu, která bude nejen sloužit k hygieně, ale také zde načerpáte novou energii a budete mít dostatek prostoru k relaxaci po vašich náročných pracovních dnech. Chcete-li se pustit do rekonstrukce vaší koupelny, promluvte si s někým, kdo už má rekonstrukci bytového jádra za sebou. Zjistěte si, jak jsou majitelé spokojeni, s čím měli největší starosti a co by vám k rekonstrukci doporučili. Až budete mít všechny důležité informace, můžete se naplno pustit do rekonstrukce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17934 (novesluzby.cz#24395)


Přidat komentář