Rekonstrukce bytových jader a zateplování fasád okres Benešov

Nevíte si rady s rekonstrukcí bytového jádra či zateplením vašeho domu? Nechejte si poradit. Ani rekonstrukce rodinného domu není jednoduchou a někdy ani příliš levnou záležitostí.

Velké množství starších bytů, a nemusí se jednat pouze o byty panelácích, již nevyhovuje modernímu a pohodlnému stylu bydlení. Během našeho života se mění požadavky na dispoziční uspořádání, mění se počet členů rodiny. Ale domy i byty samozřejmě stárnou a stále častěji se objevují nové a nové závady. Z tohoto důvodu většina jejich majitelů přistupuje k jejich rekonstrukci nebo k rekonstrukci bytových jader.

Rekonstrukce rodinných domů, bytů Benešov

Bydlíte v oblasti** Benešov? Máte v plánu zrekonstruovat byt nebo bytové jádro? Nebo jste se rozhodli provést takové modernizace bytu, ke kterým jsou potřeba stavební a zednické práce? V tom případě vám doporučujeme obrátit se na firmu **Pavel Paleček. Nabízí vám stavební a zednické práce, kompletní rekonstrukce domů, bytů a bytových jader, zateplování fasád domů a novostaveb, provádění obkladačských prací a další. Firma Pavel Paleček zaručuje kvalitu a nabízí řešení vašemu bytu na míru. Vždy se setkáte s ochotou, vstřícným přístupem a zárukou dobře provedené práce. Pokud potřebujete zednické práce, zejména na Benešovsku, použijte kontakt:** Pavel Paleček, e-mail: p.palecek@email.cz, telefonní číslo: 603 578 891**.

Proč rekonstrukce rodinných domů a bytů?

Pokud se zamyslíme, proč vůbec rodinný dům rekonstruovat, obvykle se objeví dva důvody: praktický a estetický. Do první kategorie patří rekonstrukce, které sledují zlepšení funkčnosti domu a opravu závad, nebo mají za cíl snížení nákladů za spotřebu energií. Sem patří například zateplování fasád, výstavba zateplených příček, změna dispozic bytu i rekonstrukce nefunkčního bytového jádra. Proč rekonstrukce rodinných domů a bytů?

Estetické důvody rekonstrukce se snaží naplnit touhy a sny obyvatelů domu. Každá má sen o krásné nové koupelně, útulné ložnici či o moderní kuchyni a nových spotřebičích. Obvykle se oba důvody prolínají v jeden a rekonstrukce rodinného domu řeší veškeré problémy komplexně. Je zřejmé, že rekonstrukce není jednoduchá, na mnoho stavebních činností budeme volat specializované firmy nebo vše svěříme do rukou jediné společnosti, která si přestavbu vezme na starosti.** **

Jak rekonstrukci bytu naplánovat?

Říká se, že základem úspěchu je kvalitní plánování a u rekonstrukce to platí dvojnásob. Je nutné mít přesnou představu o tom, čeho rekonstrukcí domu docílíme. Musíme se také smířit s představou, že pokud se bude realizovat rozsáhlá rekonstrukce, po její dobu zřejmě budete potřebovat náhradní ubytování. A pokud ne, minimálně je třeba počítat se značným omezením v bydlení a provozu domácnosti.

Zateplení, výměna oken, nové rozvody sádrokarton Benešovsko

U starších rodinných domů je prováděno především zateplení fasád, výměna oken případně oprava střechy. Někdy se také mění způsob topení na moderní plynové topení nebo krbová kamna. Problém obvykle bývá i s elektroinstalačními rozvody, mění se také staré podlahy a samozřejmě bývá nevyhovující stav stěn. V místnostech jsou také často instalovány příčky ze sádrokartonu, ze kterých lze realizovat také vestavné skříně na míru. Nabídka na modernizaci bydlení je velmi široká a estetické hledisko zde hraje velkou roli.

Stejně velkou roli hraje u rekonstrukce výběr dodavatele rekonstrukčních prací. Mnoho lidí si také myslí, že, může mnoho činností realizovat svépomocí. To je sice ekonomicky jistě výhodnější, ale kvalita bude pravděpodobně trochu pokulhávat za výsledky profesionálních firem, navíc existují odborné činnosti, které laik ani dělat nesmí.

Jedna firma zvládne komplexní rekonstrukce

Při výběru firmy je dobré vědět, že dodavatelská firma poskytuje na svoji práci a služby záruku, a to i v případě, že na jednotlivé odborné práce, které sama nezvládneme, najímá řemeslníky. U rekonstrukcí jich bude potřeba opravdu hodně, a navíc je nutné jejich činnost koordinovat. Nejlepší variantou je tedy zadat kompletní návrh rekonstrukce domu a její realizaci jedné stavební firmě. Rekonstrukci může navrhnout architekt, který na práce může současně dohlédnout.

Zděné jádro, jádro ze sádrokartonu Benešov

Rekonstrukce bytové jádra se provádí tehdy, pokud se rozhodnete změnit umakartové bytové jádro na zděné nebo jádro ze sádrokartonu. Zde je třeba si uvědomit, že rekonstrukce bytového jádra je taková stavební úprava, ke které je potřeba vyřízení stavebního povolení. S tím vám obvykle dodavatelská firma pomůže. Rekonstrukce představuje vyzdění původního jádra (nebo použití sádrokartonové konstrukce) s izolací proti vodě. Jádro se mění nejen z důvodu funkčnosti a estetiky, ale i z důvodu zvýšení požární bezpečnosti.

Než rekonstrukce bytového jádra začne…

Pokud se rozhodnete k rekonstrukci bytového jádra, ale byt není ve vašem vlastnictví (jste v něm pouze nájemníkem), budete potřebovat písemný souhlas od majitele domu. Tento souhlas je pak nutné následně doložit na stavební úřad. K rekonstrukci bytového jádra se vyžaduje stavební povolení. Dobrým řešením je dohodnout se na rekonstrukci bytového jádra i s ostatními nájemníky, neboť můžete čerpat z rozpočtu domu, do kterého pravidelně přispíváte. Navíc vám může realizační firma nabídnout zajímavou hromadnou slevu.

Pokud budete měnit bytové jádro pouze ve vašem bytě, musíte mít vypracovanou projektovou dokumentaci, která se předkládá na stavebním úřadě. Teprve poté, co stavební úřad vaši žádost schválí, se může stavební firma pustit do práce.Rekonstrukce bytového jádra Benešov

Rekonstrukce bytového jádra Benešov

Poté, co máte vše do posledního detailu promyšlené, je nutné své záměry zkonzultovat se stavební firmou a podepsat smlouvu o dílo. V této smlouvě bude stanoven přesný postup rekonstrukčních prací, rozsah a také termín dokončení. Pokud se nebude měnit komplexně jádro v celém domě, v žádném případě nesmí dojít k porušení stávajících stoupacích potrubí a nesmí se měnit půdorysné rozměry šachty. Jestliže je součástí šachty i plynové potrubí, zajistěte odvětrávání šachty mřížkou, která bude umístěna u stropu a pod podlahou nebo odvětrávání do exteriéru.

Během rekonstrukce bytového jádra se používají kvalitní stavební materiály, a samozřejmě oblíbený sádrokarton. Ten se vyrábí také v protipožární a impregnované úpravě, a díky širokým možnostem a rozsahu používání se z něj stává dokonalý prvek. I v tomto případě platí, že s ním musí pracovat pouze odborníci, kteří znají potřebné technologické postupy.

Rekonstrukce domů a zateplení fasád Benešov

Během rekonstrukce domu nebo exteriéru se často přistupuje současně jeho zateplení. I když zateplení, tak jako další stavební práce v podobě modernizace či rekonstrukce, je jistou investicí, vložené peníze se vám v tomto případě rychle vrátí a vaše radost přijde vždy, když dostanete další vyúčtování za topení. Hlavním důvodem, proč se realizuje zateplení fasády, je významná úspora výdajů za teplo. Ale nejen to – současně dojde k prodloužení životnosti daného objektu. Se zateplením fasády také předcházíte případnému vzniku plísní v bytě, které mají negativní vliv na naše zdraví. Zateplením fasády se také zvýší tržní hodnota domu, takže jeho případný prodej v budoucnu bude mnohem výhodnější.

http://www.novesluzby.cz/sluzby-a-remesla.214/rekonstrukce-bytovych-jader-okres-melnik.24342.html

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17902 (novesluzby.cz#24339)


Přidat komentář