Rekonstrukce a půdní vestavby - Třebíč

S modernizací a rekonstrukcí bytu a domu je spojena značná část odborné práce. Natož pak s kompletní výstavbou nového domu. I když můžete být zručnými domácími kutily, pak specializované práce přenechejte profesionálům.

Jen s nimi budete mít jistotu, že Vám nejen obrazně, ale i doslova, nespadne střecha na hlavu. Přemýšlíte, zda se obrátit ve věci stavebních prací na jednotlivé řemeslníky, nebo firmu? Se zkušenou a spolehlivou stavební firmou Třebíč Vám bude kynout spousta výhod. Kupříkladu nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky. Odpadnou Vám starosti při předávání hotových dílčích prací, kdy budou zjištěny případné nedodělky, chyby apod. Nebude se Vám domem producírovat x počet cizích osob.

Zateplování rodinných a bytových domů Třebíč

Kdo by nechtěl ušetřit finance vynaložené na vytápění. V případě zateplení by se však nejednalo o stokorunové úspory, ale mnohem vyšší. A vzhledem k tomu, že chladných dnů, ve kterých je dobré, až nutné si přitopit, přibývá, bude každá ušetřená koruna, více než dobrá.

Tepelný komfort v každém ročním období

Ovšem zateplení neskýtá „jen“ výhodu v podobě ušetření finančních nákladů. Budete se totiž moci těšit z příjemného tepelného komfortu jak v zimě, tak v létě. V chladných dnech Vám doma nebude zima, a přesto nebude nutné si více přitopit, než jste zvyklí, naopak nastavení termostatu snížíte. A v létě Vás nebude sužovat dusné vedro.

Kdo by neměl rád letní počasí, kdy se konečně nemusí halit do teplých svetrů a kabátů. Jenže, jak se říká, co je moc, je moc. I přes pokročilou večerní hodinu máte doma dusno, teplo, a současně máte na sobě jen triko a lehké kalhoty? Pak si asi těžko užíváte, spíše trpíte. Rozhodnete-li se však pro zateplení Vašeho domova, úporné vedro již k Vám do místností nepronikne.

Řešení zateplování rodinných a bytových domů

Při zateplování rodinných a bytových domů se řeší zateplení střechy – zateplení podlah – zateplení fasád. Kromě těchto oblastí si však můžete také nechat zasklít balkón a/nebo lodžii.

Výhody spočívající v zateplování rodinných a bytových domů

Díky kompletnímu zateplení dosáhnete významné energetické úspory. Zaznamenáte také zlepšení ve zvukově-izolačních vlastnostech domu. Zateplením se navíc také zlepší samotný technický stav domu. V neposlední řadě zateplením zvýšíte tržní hodnotu domu, bytu. Budete-li případně dům prodávat, pak za něj budete moci poptávat výrazně vyšší částku.

Provádění rekonstrukcí Třebíč

Kdo by se nechtěl doma cítit skutečně jako doma? Kdo by se nechtěl těšit z modernizovaného bytu, domu? Díky naspořeným penězům ze stavebního spoření a/nebo úvěrů, si můžete Váš sen o moderním bydlení splnit. Samozřejmě, že kromě potřebných financí, budete potřebovat profesionální, zkušenou stavební firmu, která se specializuje na rekonstrukce domů, bytů. Podle Vašeho přání, požadavků a financí, si budete moci nechat zrekonstruovat celý byt, dům, nebo určitou místnost.

Rekonstrukce bytového jádra Třebíč

V souvislosti s rekonstrukcí panelového bytu, se nejčastěji přistupuje k přeměně bytového jádra. Jedná se totiž o významnou změnu koupelny, toalety, ale také kuchyně.

Rekonstruovat je možné také podlahy, okna, dveře, ale to by spíše již mohlo být považováno za zmodernizování. Při výměně podlahové krytiny, oken a dveří, totiž nedojde ke změně prostorového řešení. Něco jiného je to však při kompletní rekonstrukci bytového jádra, kdy dochází na demolici umakartového jádra.

Přínosy rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra Vám přinese zcela jiný vzhled koupelny, toalety, kuchyně. Je totiž možné použít nejen nové zařizovací předměty (vanu, sprchový kout, umyvadlo, toaletu aj.), ale také si „pohrát“ s dispozičním uspořádáním jednotlivých prostor. Záleží však na konkrétním bytu a jeho možnostech. Je-li například součástí bytu tzv. odkládací komora, pak je možné ji využít například pro „novou“ koupelnu. A tam, kde byla dosavadní koupelna, může být kuchyně zvětšená právě o prostor původní koupelny.

Plísně spojené s umakartovým jádrem

Kromě vzhledu se pak budete moci těšit z prostředí, které Vás nijak zdravotně neohrožuje. Pro umakart je totiž bohužel příznačné, že časem do jeho spár začne pronikat vlhkost. Pokud se vlhkost nijak neřeší, pak dříve, nebo později dojde ke vzniku plísní. A plíseň, ta nijak našemu zdraví neprospívá, spíše naopak.

Zvýšení tržní hodnoty bytu

A pak tu máme další výhodu, kterou Vám přinese rekonstrukce bytového jádra. Rozhodnete-li se totiž časem, že byt prodáte, budete si moci za něj na trhu s nemovitostmi říci větší částku. Rozdíl mezi bytem s původním umakartovým jádrem a bytem s rekonstruovaným jádrem, činí i kolem 150 000 Kč. Výše částky je však odvislá od stáří rekonstrukce, kvality zařizovacích předmětů aj. Navíc, s rekonstruovaným bytem máte větší šanci, že byt prodáte. Většina si totiž ráda připlatí za komfortnější bydlení, než za bydlení, které je pro ně sice cenově dostupnější, ale neatraktivní.

Provádění půdních vestaveb Třebíč

Pro starší zástavby rodinných domků a chalup je typické, že jejich půdní prostor sloužil maximálně jako místnost pro uložení nepotřebných věcí, nebo pro sušení prádla. Není to však škoda, a tak trochu přepych jen tak nechat ladem x metrů čtverečních? Z lecjakého půdního prostoru se dá totiž vykouzlit další obytný prostor, který bude navíc efektní díky šikmému zkosení stěn.

S proměnou půdní vestavby získáte obytný prostor navíc

Pokud i Vy bydlíte v takovém rodinném domku, či máte chalupu s nevyužitým půdním prostorem, můžete popřemýšlet o změně. Čekáte-li například přírůstek do rodiny, nebo se potýkáte s neexistencí pracovny apod., pak proměna půdní vestavby, Váš problém může lehce vyřešit.

Je zcela zřejmé, že s proměnou půdního prostoru na obytný pracovní pokoj, dětský pokoj, ložnici, bude kopec práce. Vy si však dělat starosti nemusíte. Stačí si zvolit kvalifikovanou a zkušenou stavební firmu.

Zateplení střechy v souvislosti s půdní vestavbou Třebíč

Když Vám již bude provádět stavební firma půdní vestavbu, pak popřemýšlejte nad možností zateplení střechy. Získáte pak tzv. 2v1. Je určitě lepší při rekonstrukci udělat vše naráz, než následně řešit zateplení třeba za rok, či dva. Ušetříte nejen čas, ale v tomto případě i peníze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17247 (novesluzby.cz#23183)


Přidat komentář