Realizace nízkoenergetických domů Jihomoravský kraj

Máte před sebou výstavbu Vašeho domova, chalupy či firemního objektu? Rádi byste pamatovali na každý detail, kdy byste například nechtěli dodatečně řešit otázku nutnosti zateplení? Pak by pro Vás mohlo být zajímavé tepelněizolační obvodové zdivo.

Tepelněizolační obvodové zdivo je určené pro energeticky úsporné stavění. Díky němu tak nebude třeba žádného dalšího dodatečného zateplení. S ním ušetříte čas, invenci i finance. Stavba objektu, ať už čistě rekreačního, víkendového, nebo naopak určeného ke každodennímu obývání, je spojena s nemalými náklady. A tak láká někde i ušetřit. Ne vždy je však vhodné dát přednost jinému parametru před kvalitou. V konečném důsledku byste mohli zaplatit mnohonásobně více. Mnohem prozřetelnější je vsadit na produkty, které se mohou například pochlubit řadou ocenění na stavebních veletrzích a soutěžích.

Nabídka cihel, kvalitní cihly pro výstavbu Jihomoravský kraj

Tak, jako zedničinu máme převážně spojenou s cihlami, to samé platí pro stavbu jako takovou. Někteří z nás mají tendenci spořit tím stylem, že nakupují určité věci ve velkém pro „strýčka příhodu“, pro budoucnost. Technologie a možnosti však jdou doslova mílovými kroky dopředu. To, co bylo ještě před nějakým rokem naprosto in a splňovalo tehdejší požadavky, může být v současnosti již out, a to se týká řady oblastí, stavební nevyjímaje. Pokud tedy například Váš děda má na zahradě „staré“ cihly s tím, že se budou hodit pro výstavbu Vašeho domova, je na zvážení, zda snahu neocenit poděkováním a raději sáhnout sice také po cihlách, ale moderních. A co by mohlo být na cihlách vlastně moderní?

Cihly s dobrými tepelněizolačními vlastnostmi

Moderní cihly jednak plní stávající funkci cihel, a to, že jsou základním stavebním prvkem. Navíc však přináší kombinaci kvalitního zdícího materiálu a tepelné izolace. Díky uvedenému se můžete tak rozhodnout pro „klasické“ cihly, nebo cihly, které vykazují ty nejlepší tepelněizolační vlastnosti na trhu.

Domy s téměř nulovou spotřebou energie

Jak by se Vám líbilo mít dům s téměř nulovou spotřebou energie? Uskutečnitelné to rozhodně je. Stačí si dát jen tu práci, a zvolit ten správný stavební materiál. Vyberete-li si pro výstavbu Vašeho domu moderní cihly, pak se budete moci těšit i Vy z výhod uvedeného domu.

Výběr cihel podle výrobce

Jak již to tak bývá, na trhu, respektive u výrobců se můžete setkat s poměrně bohatou nabídkou moderních cihel. Co výrobce, to mohou být také jiné cihly s diametrálně odlišnými vlastnostmi. Když dva dělají totéž, není to totéž, ať už záměrně, nebo nevědomky, či s využitím jiného postupu. Záměr může být vždy myšlen s nejlepším úmyslem, ale výsledek se může poměrně výrazně lišit od zamýšleného plánu.

Moderní cihly plněné polystyrenem

Moderní cihly vyplněné polystyrenem jsou z hlediska tepelněizolačních parametrů vůbec nejlepší. Ovšem to, že budete mít vedle sebe dvě „stejné“ cihly plněné polystyrenem od různých výrobců, neznamená, že budou disponovat stejnými vlastnostmi. Pokud budete mít na výběr mezi cihelným blokem s velkými otvory, do kterých se současně zasouvají velké kusy izolantu a cihelným blokem naopak s malými otvory, respektive velkým množstvím vnitřních žeber s výplní drobných kuliček polystyrenu, pak určitě sáhněte po druhé možnosti. U těchto cihel je v maximální možné míře eliminován sálavý přenos tepla. Tomu i odpovídá výsledná míra izolačních vlastností.

Moderní cihly a životní prostředí

Není Vám jedno, v jakém prostředí žijete, a v jakém žijí, budou žít Vaše děti, rodina? I na menší zátěž vůči životnímu prostředí je pamatováno u moderních cihel, které jsou plněné polystyrenem, místo minerální vatou. Při porovnání cihly plněné minerální vatou a cihly plněné polystyrenem, je životní prostředí u první cihly zatíženo až 6x vyšším množství emisí CO2.

Další výhody moderních cihel

Jakými dalšími výhodami se mohou pochlubit moderní kvalitní cihly plněné polystyrenem? Kromě již výše uvedeného se s těmito cihlami pracuje výrazně rychleji a snadněji. S moderními cihlami můžete zdít jen s využitím celoplošného lepidla, nebo pěny. A pokud byste se do stavby nepouštěli svépomocí, ale s využitím profesionální firmy, pak se výhoda menší pracnosti promítne v nižší ceně za práci. Práce totiž bude trvat o poznání kratší dobu, než při práci s klasickými cihlami. Určitě také u moderních cihel oceníte trvanlivost a eliminaci vzniku poruch. Izolace v cihlách se může pochlubit mnohem lepší mechanickou odolností. Rozhodnete-li se pro zdivo z moderních cihel, pak se můžete těšit z domova po dlouhá léta, aniž by bylo třeba případných oprav. Životnost moderních cihel s izolantem totiž přesahuje 80 let. A v neposlední řadě existence polystyrenu nijak nezhoršuje difuzi vodních par stěnou z cihel, na rozdíl od kontaktního zateplovacího systému, kdy pak stěna tzv. nedýchá.

Moderní cihly a cena

Nyní se po všech výhodách může nabízet otázka, jak je to s cenou. Tak trochu počítáte s tím, že si budete muset připlatit? Pak Vás tedy může příjemně překvapit, že i v rámci této stránky nabízí moderní cihly výhodu. Cena je totiž srovnatelná. Svým způsobem, pokud bychom vzali v potaz vše výše uvedené, není důvodu váhat, proč se nerozhodnout pro modernost, kvalitu, když se nám nabízí. Moderní cihly se tak stávají neodlučitelnou součástí příjemného bydlení, nejen například dveře, okna apod.

Stropy, překlady, komíny Jihomoravský kraj

Řekne-li se pak hrubá stavba, pak ji bezpochyby tvoří zdivo, ale to není jediné. Jsou tu také stropy, překlady nad otvory, komíny. Ohledně okenních, dveřních otvorů, se Vám také nabízí hned několik řešení. Vedle „klasického“ nosného překladu, můžete sáhnout po nosných roletových a žaluziových překladech. Jedná se o keramobetonový produkt, který nejenže zcela nahradí nosný překlad, ale navíc má zabudovanou tepelnou izolaci a současně tvoří jakousi schránku pro pozdější osazení Vámi zvoleného venkovního stínícího systému. A pokud bychom se vrátili ke zmíněné tepelné izolaci, pak právě překlady bývají jedním z nejčastějších problémů úniků tepla, což má za následek nemalé finanční náklady, které ze své kapsy jen tak „vyhazujete“. Ve Vašem případě tomu však tak nemusí být, rozhodnete-li se pro kvalitní produkty, a stavba bude provedena pečlivě, profesionálně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17542 (novesluzby.cz#23676)


Přidat komentář