Půdní vestavby okres Olomouc

Nevyužité podkrovní prostory jsou ideální pro rozšíření bytových prostor i pro získání vlastního bytu. Přitom jejich úpravou se zateplí i celý dům, což se projeví okamžitě na jeho tepelné pohodě a později na snížení nákladů za teplo.

Domy se šikmými střechami a nevyužívaným půdním prostorem mohou poskytnout nejen útočiště pro ukládání zbytečného harampádí, ale mohou být využity pro krásné, mnohdy nadstandardní bydlení. Půdní vestavby jsou dnes nejen moderním bydlením, ale bezesporu i velmi krásným a příjemným. Velkou výhodou může být i netradiční řešení celého prostoru a často u městských domů krásná střešní terasa.

Výběr střechy pro půdní vestavbu, střechy mansardové, polovalbové

Ten, kdo hledá bydlení přímo pod střechou, by měl vzít v úvahu následující informace. Pro půdní vestavbu se bohužel nehodí každá šikmá střecha. Je nutné, aby střecha poskytovala dostatečný prostor pro pohyb, aby její sklon neomezoval a umožňoval bezpečné rozčlenění a vybavení. Pro půdní vestavby jsou ideální mansardové šikmé střechy, nebo střechy polovalbové. Přitom mansardové střechy nabízí většinou rozsáhlé podkrovní prostory umožňující vytvoření luxusního podkrovního bydlení. Samotnou střechu je možné i upravit. Většinou se úprava provádí v rámci** projektu půdní vestavby**. O tom, zda vámi vybraná střecha je ideální volbou pro půdní vestavbu, se dozvíte od projektanta, architekta, nebo od zástupce stavebního úřadu.

Půdní vestavby  okres Olomouc

V** Plzni a okolí** působí pan Filip Novák, jehož práce vyniká naprostou přesností, precizností a kvalitou. Pan Novák vždy dodrží smluvené termíny včetně cen za práci, které jsou opravdu příjemné. Pan** Filip Novák** nabízí veškeré sádrokartonové práce, jako jsou například příčky, podhledy a půdní vestavby.. Ke každé zakázce a klientovi přistupuje individuálně a vždy se snaží maximálně vyhovět, aby za sebou zanechal pouze kvalitu a spokojené zákazníky.

  • Pana Filipa Nováka můžete oslovit
  • telefonicky na čísle: +420 ** 732 384 844**
  • nebo cestou emailové adresy: filip.novak106@seznam.cz

Půdní vestavby na klíč

Výběr podkrovního bydlení

Ne každý vlastní rodinný dům, který umožňuje rozšíření bytových prostor o půdní vestavbu. Často je vše trochu jinak. Ti, kdo hledají nové bydlení a mají rádi bydlení, které si najdou v místě, kde se jim líbí, volí i bydlení netradiční. V tomto případě bydlení přímo pod střechou, které je nutné teprve postavit. Ono to mnohdy ani jinak nejde. Chcete-li bydlet na místě, kde již nejsou volné žádné byty, a není možné zde ani stavět nový dům, pak tento způsob bydlení je jedinou možností. O to však zajímavější, poněvadž zejména stará zástavba měst nabízí netušené možnosti bydlení. Jakmile máte místo vybrané, je v hodné oslovit majitele domu a následně stavební úřad. Zcela nejvhodnějším způsobem realizace půdní vestavby je stavba na klíč.

Půdní vestavby na klíč

Půdní vestavby podléhají velmi přísným stavebním normám. Proto pouštět se svépomocí do půdní vestavby se v žádném případě nevyplácí. Je důležité nejprve zkontrolovat funkčnost střechy, její izolaci i další části, pak získat potřebná měření, povolení a nechat vytvořit projekt a projektovou dokumentaci celé výstavby. S tím je nutné zajít na stavební úřad a požádat o stavební povolení. Cesta k počátku výstavby tedy není krátká ani jednoduchá. Zabere velmi mnoho času, často stojí i nervy, a to jste teprve na počátku. Ještě vás čeká samotná výstavba a pak kolaudace. Ta bývá opravdu náročná. Po dobu stavby pak je nutné zajistit i stavební dozor. Chcete-li tedy stavět bez nervů, odborně, s výborným výsledkem, rychle a přesto podle vašich představ, tak hned v počátku vyhledejte profesionální stavební firmu, která se zabývá** půdními vestavbami** a dodává je na klíč.

Půdní vestavba profesionálně

PodhledyVýhodou půdních vestaveb na míru je, že vše probíhá bez zbytečných omylů, a jsou vybrána taková technická řešení, která zajistí perfektní výsledek celé stavby. Profesionální firma nejprve zajistí vyjádření statika a pak kontrolu celé střechy. Následně podle vašich přání vytvoří projekt, který budete konzultovat v takzvané** vizualizaci** až do toho okamžiku, kdy budete spokojeni a zároveň vše bude splňovat potřebné parametry a všechny stavební normy. Pro projekt jsou důležité i takové věci, jako je úniková cesta v případě požáru, protipožární zabezpečení, bezproblémový přístup do bytu, nebo pokud je součástí i střešní terasa, tak její zajištění. Profesionální firma nic z toho co je požadováno neopomene. Naopak využívá svých vlastních zkušeností. Vy sami působíte po celou dobu jako stavební dozor.To ostatní za vás zařídí profesionálové.

Doklady pro půdní vestavbu

Každá stavba musí mít všechny potřebné doklady, které ji ukládá zákon. Jde zejména o různé posudky, projekt a projektovou dokumentaci, pak jsou nutné revizní zprávy, kolaudační rozhodnutí, a kromě toho stavební firmy pořizují i fotodokumentaci. Ta se vyplatí zejména do budoucna u instalačních rozvodů. Perfektní dokladová dokumentace je výhodná i při sjednávání pojištění půdní vestavby. Pojišťovny kladou důraz zejména na bezpečnostní a protipožární zabezpečení. Zásluhou kvalitní dokumentace tak získáte výhodnější pojištění.

Výběr oken pro půdní vestavbu

Střecha pro půdní vestavbu by měla mít sklon 35 a 55 stupňů. Tyto hodnoty jsou ideální, a tak v případě, že zjištěné hodnoty jsou jiné, není třeba paniky. Vždy je určitá vůle a pak existují různá řešení. Může to být klidně i úprava střechy samotné. Tedy pokud to její konstrukce dovoluje, a pokud je to možné vzhledem k okolní zástavbě. Výborné je, pokud střecha má dvě štítové zdi, do kterých je možné zasadit okna. Jinak se okna plánují jako střešní okna nebo jako vikýře. Který typ oken je vhodnější, to záleží na tom, co se vám více líbí, na tom, co je pro danou půdní vestavbu vhodnější a v neposlední řadě i na okolní zástavbě. Důležité je také to, zda jde o dům historický, nebo moderní. Každý pak má jiný styl, do kterého musí okna zapadnout.

Střecha jako základ domu

Kromě výběru oken, je důležité zkontrolovat stav střechy. Střecha musí mít kvalitní hydroizolaci, parozábranu, odvětrávání i tepelnou izolaci. V bezvadném stavu musí být také střešní krytina a oplechování střechy. Pokud není něco v pořádku, je nutné provést příslušné úpravy. Později bude každá oprava nebo úprava velmi složitá a zasáhne negativně do vašeho života.

Půdní vestavba a střešní konstrukce

Půdní vestavba může být řešena různými způsoby. Mezi základní rozhodnutí patří to, zda přiznat jednotlivé trámy střešní konstrukce, nebo provést takové úpravy, které střešní trámy skryjí. Toto rozhodnutí se odbíjí i od vámi vybraného stylu bydlení. Je však třeba si uvědomit, že ne vše, je u každé střechy možné. Proto u rozhodnutí kolem střešní konstrukce bude mít poslední slovo vždy odborník.sádrokartonové desky

Izolace půdní vestavby

Střechu máte již izolovanou, je však třeba provést izolace u půdní vestavby. Zde se tepelně izolují štítové stěny, podlaha, vyplňují se případné mezery.** Proti vlhku** se izoluje koupelna a kuchyně. Pod podlahu je nutné položit izolační folie a izolaci proti kročejovému hluku.

Půdní vestavba a sádrokarton

U půdní vestavby hraje hlavní roli sádrokarton. A to ve všech svých podobách a variantách. Využívá se pro stropy, šikmé obklady, pro obklady stěn, pro stavbu příček, pro suché podlahy, i pro interiérové a designové prvky a tvorbu vestavěného nábytku. Výhodou sádrokartonu je především jeho variabilita, tvarovatelnost, ale i úprava pro každé prostředí. Navíc pro každého, kdo dává přednost vzhledu klasické zdi, je možné sádrokarton omítnout** sádrovou omítkou**. Pak je k nerozeznání od zděných zdí. Jinak je možná jakákoli konečná úprava přesně podle přání majitele.

Půdní vestavba odborně a kvalitně

Jak je vidět, tak stavba půdní vestavby není vůbec jednoduchá. Avšak zásluhou moderních materiálů a technologií jde o bydlení, které patří mezi originální a komfortní, a proto vyhledávané. Chcete-li, aby byla vaše půdní vestavba a tím i bydlení jen v té nejvyšší kvalitě a přesně podle vašich snů a přání, pak určitě její výstavbu přenechte odborníkům. Pro specializované firmy je samozřejmostí předání půdní vestavby na klíč a v té nejvyšší možné kvalitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17918 (novesluzby.cz#24362)


Přidat komentář