Profesionální finanční poradce - Sedlčany a okolí

Finanční poradenství je obor, který zahrnuje jak správu pojištění, tak investic, ale i řešení úvěrů a hypoték. Široké spektrum činností, kde je nutné se pro dobré finanční poradce znamenitě orientovat.

Nechat si radit v oblasti financí, finančního plánování a obecně ve světě, který znamená dlouhodobé investice, není zrovna jednoduché, protože nejprve je nutno vybudovat si k finančnímu poradci řádnou důvěru a zde může být často problém. Navíc finanční poradenství bylo poháněno nepříjemnými událostmi, které se staly a tak na tuto oblast vrhlo dost nepěkný stín. O to složitější cestu finanční poradci mají, pokud chtějí začít a získat své nové klienty. Ale nic není nemožné a radu z oblasti financí potřebuje občas každý.

Finanční poradenství – co to je?

Není to jen o tom, vědět co s penězi a poradit, jak investovat, ale finanční poradenství je oblast, která zahrnuje cokoli, co se týče peněz, jejich získávání, ale i investování, zhodnocení, také pojištění, zajištění nebo půjčky, úvěry a hypotéky. Tato obrovská oblast je tolik rozmanitá, protože existuje nejen několik různých produktů, ale i konkurenčních společností, jež je nabízí,a aby se v tom někdo vyznal, musí denně studovat, zajímat se o oblast a i vědět souvislosti, mít dostupnost pro školení i dokumenty a tak dále.

Kdo je finanční poradce?

A to je právě finanční poradce, který je zaměstnán společností, která spolupracuje se mnoha jinými společnostmi, které poskytují právě finanční produkty. Ať už jde o pojištění, nebo úvěry či investice a mnoho dalšího. Výhodou sjednávání si produktů u finančního poradce je to, že on sám dokáže objektivně vybrat produkt, který je pro vás nejvhodnější a nabídne jej právě žadateli. Finanční poradce je osoba, která spravuje vaše finanční plány a podobně, jako se stará o vaše zdraví lékař, stará se finanční poradce o finanční plán. K němu má mít klient důvěru, kterou je také úkolem finančního poradce získat. Není to úplně jednoduché, vlivem události, které byly a možná se ještě někde objevovat budou, ale skutečně dobrý finanční poradce by to měl umět zvládat i přes to.

Jak poznat dobrého finančního poradce?

Nejlepší možností, jak získat opravdu dobrého finančního poradce, je zeptat se svých známých. Na doporučení je to snad to nejlepší, co funguje a fungovat bude pořád. Dobří známí vám určitě nedoporučí někoho, o jehož kvalitách sami pochybují, naopak se přihlásí jen tehdy, jsou si jistí, že je finanční poradce solidní a v tomto ohledu vhodným kandidátem. Nebudou se zaručovat za někoho, kdo není dobrý, to je jistota. Takže přes své známé, zeptat se, zda neznají někoho a pokud bude opravdu dobrý, rádi ho sami osloví a domluví se s vámi.

Finanční poradce je váš známý

Další možností je pak situace, kdy finančního poradce bude dělat váš známý. Většinou, pokud bydlíte kousek od sebe, znáte se, potkáváte a tak dále. Bude mu záležet na tom, aby byl pro vás dobrým, a také si uvědomuje, že pokud se denně potkáváte, nedobré doporučení ho může stát pověst, ale i místo, proto bude snaživý a zajistí vám ty nejlepší podmínky, jaké lze, společně vám nebude zatajovat důležitá fakta, jak se občas u takových momentálních situací děje a dělá. Takže vše pěkně narovinu. A pokud bude mít zájem se touto profesí živit dlouho, bude si obzvlášť dávat pozor, aby svoje jméno nějakým způsobem nepoškodil.

Nelže a nezatajuje

Jenže možností je i to, že známého, který dělá finančního poradce, nebo někoho, kdo by vám dobrého doporučil, nemáte. To ale automaticky neznamená, že nemůžete dobrého získat a jste odsouzeni k tomu, spolupracovat jen se špatnými. V žádném případě. Stačí se s nějakým finančním poradcem sejít a všímat si důležitých věcí, které dělá, či nedělá. V první řadě je to o tom, že vám nebude lhát. To sice jen tak nepoznáte možná hned, ale občas se něco může stát. Například pokud přijde pozdě a bude se nesmyslně vymlouvat, aniž by se předem omluvil, je jeden ze znaků toho, že někde může být chyba.

Superlativy, na ně určitě pozor

Také si pozor dejte, pokud mluví jen v superlativech a nějakém produktu, do kterého vás tak nepřímo nutí. A nejlepší možností, jak toto vše prověřit je, že se zeptáte na to, jaké má provize. Jestliže je dobrým finančním poradcem, nebude se vykrucovat a rád vám to sdělí. Vy mu také sdělujete výše příjmu, výdaje a obecně i svoji historii, tak proč by on měl být opředen tajemstvím, zvláště když zpovídá vás. A jestliže se zeptáte, neexistuje žádné „to je obchodní tajemství“ a tak podobně. Je to příjem, který budete platit vy, pokud se vezmou věci kolem a kolem, takže by to měl popravdě sdělit.

Dá čas na rozmyšlenou

Jestliže se setkáte s finančním poradcem poprvé a on začne hned o tom, jak má pro vás časově omezenou nabídku a pokud si sjednáte produkt ještě dnes, budete mít o dost výhodnější podmínky, než zítra a tak dále, pak pozor. Také zvedněte varovný prst v tom případě, kdy chcete sami čas na rozmyšlenou a on vás nutí do podpisu s tím, že si to můžete rozmyslet a případně pak zrušit. To, že za zrušení jsou sankce neřekne, protože jeho zájmem je podepsat smlouvu. Je k tomu nucen, veden, ale také je pravdou, že přece toto dělat nemusí. Dobrý finanční poradce vám dá dost času, řekne vše podstatné a nechá vás v klidu přemýšlet.

Nebude rušit stávající smlouvy

V momentu, kdy vám váš nový finanční poradce začíná pročítat vaše stávající smlouvy, a doporučuje jejich okamžité zrušení, jednu za druhou, rozhodně to není v pořádku. Něco může být zastaralé, ale obecně třeba o pojištěních platí to, že čím déle smlouvu máte, tím máte lepší podmínky a především zrušením přicházíte o peníze. To vám již nedobrý finanční poradce neřekne, ale donutí vás ukončit, zrušit je s tím, že má pro vás lepší podmínky u jiných společností, lepší produkty. To sice může být pravda, ale zrušením opravdu přicházíte o velké peníze. Na to si dejte pozor.

Zajímá se o vás

Dobrý finanční poradce se o vás zajímá a pamatuje si události, vše, co mu říkáte. Skutečně se zajímá o to, čemu se věnujete, co děláte v práci a ve volném čase, aniž by si musel dělat poznámky a hledat v adresáři. Rád se s vámi pobaví o všem okolo a klidně vám dá prostor se také zeptat na něj, na jeho soukromí a zájmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32374 (ck#615)


Přidat komentář