Práškové lakování a povrchová úprava kovů Blansko

Práškové lakování je stále vyhledávanější moderní metoda, která umožňuje opatřit povrch předmětů ekologicky nezávadnou barvou a splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí.

Práškové lakování se výborně hodí pro veškeré kovové předměty,  které mohou být vystaveny nepříznivým přírodním vlivům. Používá se pro opatření povrchu barvou např. na různé komponenty automobilového průmyslu, kovovýroby, brány a ploty či nosné konstrukce. Klasické nanášení barvy štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí už se v těchto případech tolik nevyužívá, protože práškové lakování je moderní a především ekologická technologie, která zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů.

Práškové lakování a povrchová úprava kovů - Blansko

Hledáte způsob, jak nechat kvalitně nabarvit kovy či kovové konstrukce? Požadujete současně ekologický způsob barvení kovů? Pak tuto práci přenechte práškové lakovně. Pokud bydlíte** v oblasti Blansko a okolí**, můžeme Vám doporučit** Lakýrnictví Vintr s.r.o. Blansko**. Toto profesionální lakýrnictví vám nabízí práškové lakování a povrchovou úpravu veškerých kovů, odmašťování, pískování, lakýrnické práce, nanášení plastu na kov, natírání kovů, zakázkové práškové lakování, povrchovou úpravu, renovace, lakování apod.

Lakýrnictví Vintr s.r.o.

Prášková lakovna nabízí ekologický způsob nánosu barvy na různé kovové předměty a můžete si přát nabarvit např.: disky kol, mříže, zábradlí, žaluzie, plechy, lavice, židle, skříně, radiátory, parapety, regály, zahradní nábytek, grily, odlitky kovových profilů, brány, ploty, nosné konstrukce, kovové židle, kovové rámy, nosiče, kovový nábytek, regály, trezory apod.

 

Sídlo firmy: Sloupečník 5, 678 01 Blansko

Provozovna firmy: Svitavská 500/7, Blansko

Telefonní číslo:** +420 731 474 247**

E-mail:** lakyrnictvi.vintr@seznam.cz**

Co je práškové lakování?

Práškové barvy jsou jednovrstvý nátěrový systém, který nevyžaduje použití základních nátěrů a po nanesení vrstvy  barvy není potřeba čekat na žádné následné schnutí. Tato vlastnost umožňuje dosahovat vysoké produktivity práce lakovny a ekonomické úspory umožňují nabízet lakýrnické práce a služby za nižší ceny. Práškové barvy se nanášejí na předem připravený podklad, který je nutné zbavit všech chemických a také mechanických nečistot. Prášková barva je smíšena s tlakovým vzduchem a hnána ze zásobníku do aplikační pistole, ze které je aplikována na požadovaný výrobek. Aby prášková barva na výrobku dobře ulpěla, je mu dodána elektrostatická energie (elektrostatickým nabíjením nebo tribostatickým kinetickým nabíjením, díky níž dochází k přitahování částic prášku na stříkaný výrobek. Po nastříkání práškové barvy dojde k jejímu vytvrzení ve vytvrzovací peci, načež je výrobek z pece vyjmut a je ihned připraven k montáži či použití.

Ekologické lakování kovů Blansko

Základním předpokladem pro kvalitní nástřik kovu je jeho dobře očištěný povrch, to znamená odmaštěný, případně opískovaný. K lakování se obvykle používají kvalitní práškové barvy KOMAXIT, které jsou určeny k povrchové úpravě kovových materiálů a které odolávají vytvrzovacím teplotám 140 až 200 °C. Práškové lakování zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů a také splňuje velmi přísná kritéria pro ochranu životního prostředí, jedná se tedy o ekologické lakování kovů.

Co všechno lze práškově lakovat?

Práškové lakování je moderní způsob povrchové úpravy materiálů a pro výslednou kvalitu je velmi oblíbený. Prášková barva se v lakýrnictví používá například na povrchovou úpravu bílého zboží jako jsou sporáky, mrazáky, pračky nebo lednice, ale lakýrnické práce představují také barvení kovového nábytku, regálů, disků kol, částí karoserie či další komponenty automobilového průmyslu. Služby práškové lakovny často využívají  různé zámečnické firmy a kovovýroby, které vyrábějí například zakázkové brány a ploty, nosné kovové konstrukce apod.  Prášková lakovna také provádí nástřik zámků, trezorů, krytů strojů, rámů jízdních kol, sportovního nářadí, posilovacích strojů, tabulí, regálů, radiátorů, kovového zahradního nábytku nebo drobných předmětů do domácnosti..

Jak připravit kovový předmět na lakování?

Velmi důležitá je příprava lakovaného předmětu. Před nanesením barvy je třeba povrch kovu pečlivě odmastit či odmastit a opískovat. K odmaštění kovu se obvykle používá komorový bubnový stroj. Povrch předmětu je v tomto stroji nejen dokonale odmaštěn, ale může být i současně nafosfátován. Tento cyklus je řízen elektronickou jednotkou. Předměty, určené k odmaštění se vloží do koše a následně do komory stroje. Koš poté rotuje kolem vodorovné osy a jeho obsah je sprchován horkou odmašťovací lázní a následně oplachovou vodou. Následuje oplach a sušení v jednom pracovním cyklu ohřátým vzduchem.

Lakovací linka pro práškové plasty Blansko

Komplexní řešení problematiky povrchové úpravy kovů práškovým lakováním lze vyřešit pomocí lakovací linky. Ta zaručuje kvalitní povrchovou úpravu za pomoci ovládání moderním systémem řízení. Linka nabízí špičkovou technologii povrchových úprav práškovými plasty s využitím principů elektrostatického nanášení dvouvrstvého práškového plastu.

Lakovaní dílů Blansko

Použití technologie práškovací barvou umožňuje lakovat ocelové, případně hliníkové díly a moderní lakovna umožňuje docílit nejvyšší produktivitu práce a nabídnout zákazníkům velkosériové a hromadné lakování a výrobu menších dílů, kde je požadována vysoká kvalita na povrchovou úpravu.

Stříkání práškové barvy Blansko

Systém technologie stříkání práškové barvy tvoří stříkací kabina, která umožňuje elektrostatické nanášení práškové barvy nebo práškového polyesteru v první vrstvě a acrylového práškového plastu ve druhé vrstvě. Součástí stříkací kabiny je i práškové centrum, které umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu různých barevných odstínů. Celý systém je umístěn v čistém prostoru s klimatizací, která zajišťuje zcela bezprašný provoz. Vytvrzení barvy pak probíhá v peci s nepřímým tepelným ohřevem a filtrací cirkulačního vzduchu.

Práškové barvy - barvy k povrchové úpravě výrobků

Práškové barvy jsou moderní a ekologické barvy, určené ke kvalitní povrchové úpravě řady výrobků a skládají se ze směsi pryskyřic, pigmentů a dalších surovin, které ovlivňují konečné vlastnosti barvy. Příměsi dodávají práškovým barvám například tvrdost, lesk, hloubku matu nebo vytvářejí strukturní povrch. Směs práškové barvy má suchou práškovou konzistenci a pro aplikaci se ničím neředí a ani se nerozpouští žádnou kapalinou. Na požadované předměty se nanáší ve své práškové podobě pomocí stlačeného vzduchu, který po smísení vytvoří tekutou směs.

Služby práškové lakovny na Blanensku

Prášková lakovna vám může nabídnout řadu služeb, například lakování kovových dílů, kdy si můžete přát v podstatě jakýkoli barevný odstín podle vzorníku RAL. Barevný odstín se podle tohoto vzorníku používá například u práškového lakování repasovaných dílů, kdy je třeba zachovat stejný odstín jak zbytek předmětu. Lakýrnické práce ale nejsou jen finální lakování. Před ním je třeba kovy připravit a tyto přípravné práce můžete žádat jako samostatnou službu. Jedná se zejména o pískování a tryskání, kdy je kovový předmět zbaven rzi a nečistot mechanickou cestou. Další službou je odmaštění kovů, kdy se používá železitý bezoplachový fosfát. Prášková lakovna vám může nabídnout řadu povrchů. Můžete si vybrat povrch barev: hladký, strukturovaný, lesklý, pololesklý nebo matný. Rozdíl je také v tom, zda bude lakovaný předmět umístěn v interiéru nebo venku. Podle toho prášková lakovna určí kvalitu použitých barev. Práškového lakování je totiž jiné pro vnitřní a jiné pro venkovní použití lakovaných kovů.

Lakování auto a moto dílů Blansko

Lakovna vám může nabídnout** lakování rámů** motocyklů nebo všech jejich kovových částí. Můžete si přát nalakovat kola, blok motoru, brzdiče, koncovky výfuků atd. Kvalita a široká nabídka odstínů umožňuje také lakování starých motocyklů. Profesionální lakovna provádí také lakování auto disků a to hliníkových i plechových disků všech rozměrů. Povrchová úprava disků se provádí od základu, tedy od pískování nebo tryskání celého kola, odmaštění, fosfátování až po nanesení požadovaného barevného odstínu podle vzorníku barev RAL.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17457 (novesluzby.cz#23546)


Diskuze a zkušenosti

Malásek | 22.06.2015 10:38
Re: Práškové lakování a povrchová úprava kovů Blansko 22.6.2015: Tento kontakt již není platný. Dle informací z 731 474 247 firma již 2 roky uváděnou činnost nevykonává! Kontakt by tedy měl být smazán!


Přidat komentář