Praní prádla a čištění peří - Nymburk

Patříte-li mezi majitele nebo provozovatele firmy, která se zabývá například ubytovacím nebo restauračním zařízením a nemáte prostředky a čas starat se o čistotu velkého množství prádla, je ideálním řešením využít služeb profesionální prádelny.

Praní prádla profesionály Nymburk

Při myšlence na praní prádla si asi většina lidí představí klasické praní prádla v domácí pračce za použití vody a čisticího prostředku. Mimo takové domácí praní existuje možnost nechat si vyprat prádlo v profesionální prádelně, která disponuje moderní technologií, což umožňuje vyprat velmi znečištěné prádlo, a to i ve velkém množství. Pokud si necháte v takové provozovně prádlo vyprat, můžete si být jisti dokonalou kvalitou vyprání. Díky moderním technologiím je možné na každý druh prádla, stupeň a druh zašpinění použít určené prací programy s přesným množstvím pracího prostředku, což zaručí dokonalý výsledek. Profesionální prádelny Nymburk většinou mimo praní prádla nabízejí i další související služby, mezi které patří například žehlení, mandlování nebo i drobné opravy prádla a jeho rozvoz, případně i jeho pronájem.

Pro koho jsou profesionální prádelny určeny

Moderní profesionální prádelny nabízejí své služby jak lidem, kteří například díky pracovnímu vytížení nemají čas si sami doma prát, tak i různým firmám a provozovnám. Služeb profesionálních prádelen tak velmi často využívají hotely, penziony, restaurace, školy, dále třeba zdravotnická zařízení, domovy důchodců, apod. Profesionální prádelny jsou také k dispozici lidem, jež nemohou prát a žehlit prádlo ze zdravotních důvodů, anebo třeba pro ty, co takové domácí práce jednoduše neradi dělají. Služeb profesionálních prádelen také často lidé využívají z toho důvodu, že si neví rady se špínou a fleky, které nejdou v domácích podmínkách vyprat. Na stále větší oblíbenosti těchto profesionálních prádelen má mimo jiné podíl, velké množství nabízených souvisejících služeb, mezi které například patří žehlení, mandlovaní, rozvoz prádla či jeho drobné opravy, pronajmutí prádla,vše za poměrně přijatelné ceny.

Praní v profesionálních prádelnách Nymburk

Jak je již v článku zmíněno, moderní prádelny disponují vyspělými technologiemi, což se odráží na dokonalé kvalitě vyprání. Nové technologické postupy praní zohledňují nejen nejnovější poznatky v oboru, ale také aby byly šetrné k životnímu prostředí. V těchto prádelnách se často pere ve vodě, která je speciálně upravená pro kvalitní praní s pomocí profesionálních pracích prostředků. Celý proces praní je neustále kontrolován vyškolenými zaměstnanci a odborníky. V některých moderních provozovnách je celý proces praní automaticky řízen počítačem. Aby bylo praní co nejkvalitnější, je vhodné, aby bylo pravidelně testováno zkušebními ústavy v oboru textilu. Samozřejmostí těchto prádelen jsou samozřejmě také moderní zařízení na** žehlení, mandlování** apod.

Chemické čištění skvrn Nymburk

Chemické čištění většinou spočívá v tzv. předčištění skvrn a velmi znečištěných míst speciálními chemickými prostředky a speciálními postupy. Chemické čištění dále zahrnuje praní prádla v rozpouštědle, napařování, apod. Díky chemickému čištění se textilie zbavují nečistot, jež není možné vyprat klasickým způsobem a to vodou a pracím práškem. Jedná se většinou o nečistoty, které nejsou rozpustné ve vodě a je na ně potřeba použít různá chemická rozpouštědla. Takové skvrny jsou velice častým problémem zejména na pracovních oděvech, apod. Tímto způsobem je možné čistit nejen textil, ale také kůži, kožešinu a další látky. Při chemickém čištění se prádlo také někdy tzv. vyvařuje a to až při teplotě přesahující 100 stupňů Celsia. Během chemického čištění se odolná špína pomocí rozpouštědel rozpustí a následně je odplavena. Aby se po takovém čištění nedostaly chemické látky do odpadu a nezatěžovalo se tak životní prostředí, je nutné použít destilační zařízení, které zabrání úniku rozpouštědel.

Jaké prádlo je možné v prádelně prát

Jak je výše zmíněno, prádelny jsou schopné uspokojit opravdu široké spektrum zákazníků a jsou připravené přijmout téměř jakékoliv prádlo. Mezi stálé zákazníky profesionálních prádelen jsou často různá ubytovací a restaurační zařízení, například hotely, penziony, domovy důchodců, nemocniční zařízení apod., pro které by nebylo výhodné prát velké množství ložního prádla vlastními silami. Nejčastěji se zde tedy pere ložní prádlo, ručníky, deky, ubrusy, župany, polštáře, osušky, přehozy, záclony a další. Mimo tohoto prádla se zde často perou silně znečištěné oděvy, zejména pracovní a takové, na které doma vlastními prostředky nestačíte. Služeb prádelen lze také například využít při praní a čištění drahých oděvů, které by se mohly klasickým praním doma zničit. Jestliže si necháte v prádelně vyprat froté ručníky, župany či krepové povlečení, je toto prádlo sušeno tak, aby se nepoškodilo a zůstaly zachovány jeho požadované vlastnosti. V prádelnách také perou a čistí kožené oděvy, kožešiny a různé speciální tkaniny, které vyžadují zvláštní péči.

Služby nabízené prádelnami Nymburk

Kromě** praní prádla** nabízejí profesionální prádelny další související služby, které vycházejí vstříc potřebám zákazníků. Samozřejmostí těchto prádelen je jeho následné žehlení, případně mandlování, kdy záleží na typu prádla. Profesionální provozovny nabízejí odvoz špinavého prádla a po vyprání, vyžehlení a vysušení jej složené dovezou zpět na místo. Mezi další nabízené služby některých prádelen patří dokonce i pronájem prádla, kdy tak například hotelové zařízení nemusí kupovat drahé vlastní ložní prádlo, ale může si jej za poplatek pronajmout. Díky této službě se tak nemusí zákazníci starat o údržbu pronajatého prádla, o výměnu opotřebovaných kusů, o nákup nových zásob, apod., protože o veškeré tyto činnosti se stará prádelna. Některé firmy, zabývající se praním prádla nabízení mimo jiné také poradenskou službu. Využitím této služby se tak například dozvíte, který materiál je kvalitní má dlouhou výdrž a odolnost a který je vhodný pro tu danou činnost a potřebu. Díky této službě tak budete mít kvalitní textilní materiál, který něco vydrží a který nebudete muset tak často zpravovat nebo obměňovat. Prádelny také často provádí drobné opravy prádla, jako je přišití upadlého knoflíku, zašití roztrhlého textilu apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17680 (novesluzby.cz#23897)


Přidat komentář