Praní, mandlování, žehlení - Ostrava

Prát a žehlit prádlo si nenechávají jen svobodní muži, či cizinci, kteří jsou k nám vysláni, aby vedli týmy pracovníků. Poptávka po čisťounkém a hladce vyžehleném prádle je ze stran široké veřejnosti i podnikatelů, kteří provozují ubytovací zařízení.

Nejenže není žehlení zrovna oblíbenou činností v řadě domácností ale také kolikrát není možné z kapacitních a časových důvodů pustit se do praní, žehlení pro x hostů v případě, že podnikáte v ubytování. A pokud trávíte většinu části dne v práci a o víkendu si chcete alespoň trochu odpočinout, představa praní, dlouhého žehlení do relaxace jaksi nezapadá. Není pak divu, že obliba praní, žehlení, ale také mandlování prádla, je tak značná.

Praní, mandlování, žehlení – Ostrava

Vyprat, vyžehlit, případně vymandlovat prádlo si můžete nechat u firmy pana Jaromíra Fojtíka, se sídlem Polská 1542/8, 708 00 Ostrava – Poruba. Námi doporučená firma se však, kromě uvedeného, zabývá také profesionálním čištěním oděvů a čištěním vertikálních žaluzií. Budete-li se chtít domluvit na konkrétní zakázce, ať už jednorázového, nebo opakovaného charakteru, pak můžete zaslat Váš dotaz na e-mail jaromirfojtik@seznam.cz. Pro kompletnost kontaktů připojujeme i tel: +420 737 753 666.

Praní.

Praní, žehlení a mandlování prádla na Ostravsku

Záleží čistě na Vás, zda si u Vámi vybrané firmy objednáte komplexnost služeb, sestávající se z praní, žehlení, mandlování, či prádlo sami vyperete a budete ho chtít „jen“ vymandlovat, či vyžehlit. Také záleží na Vašich možnostech a množství volného času. Může se i stát, že se Vám pračka pokazí, a než bude opravena, či si vyberete jinou, tak se nemusíte vzdát čistého, vyžehleného prádla, ale můžete ho dopravit do prádelny.

Praní prádla pro firmy Ostrava

Pokud jste se vrhli do podnikání v oblasti ubytovacího zařízení, či teprve o tomto kroku uvažujete, budete muset také vyřešit otázku opakovaného praní ložního prádla, ručníků, osušek aj. Nebudete-li zrovna chtít ještě zařizovat prádelnu s velkokapacitními pračkami, pak Vaši situaci jednoduše vyřešíte, využijete-li profesionálních služeb některé z prádelen.

Pračky.

Praní prádla pro jednotlivce Ostrava

Váš zájem o pečlivé a profesionální vyprání prádla však nemusí být jen spojené s podnikáním. Nebudete rozhodně první, ani poslední, pokud si jako soukromá osoba donesete do prádelny „jen pár kousků prádla“, ať už v podobě samých košil, nebo i dalších oděvů a ložního prádla. Nikdo z nás totiž nedisponuje neomezeným volným časem. A tak je celkem pochopitelné, že se po dlouhém pracovním dni hned nechcete pouštět do praní, věšení, sundávání a následného žehlení prádla.

Žehlení prádla Ostrava

A to se již pomalu dostáváme k další, navazující činnosti po praní a sušení – žehlení. Dejme tomu, že prádlo již není třeba prát ručně a pověšení pár kousků prádla nezabere dlouhé minuty. Jenže v případě žehlení lze o tom tak trochu polemizovat. Vyžehlení, ať už rovných kousků, natož kalhot, či dokonce košil, zabere mnoho času. A pokud vyprané, usušené prádlo vrstvíte do koše a odkládáte žehlení na pozdější dobu, pak můžete u žehlicího prkna také strávit dlouhé hodiny. Kdyby však šlo o jednorázovou činnost. K zašpinění prádla dochází stále, a pokud nechceme chodit nazí, či ve špíně, pak se opakovanému praní a následnému žehlení nevyhneme. Tedy, vyhneme, obrátíte-li se na profi firmu, u které si můžete vyžehlení objednat.

Ruční žehlení.

Mandlování prádla Ostravsko

Některé prádlo, převážně to rovné, je možné si nechat vymandlovat na moderním mandlu. Mandlování je mnohem rychlejší a efektivnější, než žehlení, a to především u ložního prádla, ručníků, kapesníků, osušek. S mandlem máte jistotu, že bude prádlo hladké a rovné bez jakéhokoli nevzhledného záhybu. Pořizovat domů si ho však nemusíte. Přeci jen se jedná o nákladnou záležitost a navíc vyžaduje i dostatek volného místa. Budete-li si chtít nechat ložní prádlo vymandlovat, pak ho stačí zavézt do Vámi vytipované prádelny, která mandlování nabízí. V domluveném termínu si pak vyzvednete prádlo hladké jako samet. Uvidíte, jak bude jeho hladkost dotvářet čistotu eleganci Vaší ložnice, či hotelových pokojů.

Čištění oděvů v Ostravě a okolí

Řadu prádla je možné si nechat standardně vyprat. Jen těžko byste však byli potěšeni, pokud byste po vyprání vytáhli z bubnu pračky bundu, oblek, kostým, či jiné oděvy, vyžadující speciální způsob čištění. Pořízení takovýchto kousků není zrovna lacinou záležitostí. A tak, pokud se s nimi nebudete chtít rozloučit hned po prvním znečištění, určitě je doneste do profesionální čistírny oděvů. Taková firma je znalá nejen patřičných technologických postupů, ale také zvolí vhodný prací prostředek, opatrně prádlo usuší a předá Vám ho nejen čisté, ale také v bezvadném stavu.

Čištění oděvů.

Čištění vertikálních žaluzií Ostrava

Prach se nevyhne žádnému zařízení, které máme ve svých soukromých i firemních interiérech. Setřít prach z nábytku, vytřít podlahu, vyluxovat koberec je sice opakovanou nekončící prací, nicméně ji hravě zvládneme sami, či některý z našich zaměstnanců. Něco jiného je to však u stínící techniky – vertikálních žaluzií.

Jak zbavit žaluzie prachu

Žaluzie jsou ve srovnání se záclonami elegantní, nadčasové a hned tak nevyjdou z módy v otázce bydlení. Na druhou stranu však, stejně jako záclony se nevyhnou prachovým částečkám, které poletují vzduchem. A tak, nejen záclony, ale i žaluzie je třeba pravidelně vyčistit a zbavit prachu.

Kdybyste věděli o nutnosti čištění žaluzií, tak byste si je snad ani nepořizovali? Nemusíte je však hned sundávat a nechávat holá okna, či dělat tzv. mrtvého brouka a spoléhat se na to, že prach na nich není zas tak viditelnou záležitostí.

Jak zajistit delší životnost vertikálních žaluzií

Zmíněný prach nejenže zrovna neprospívá našemu zdraví, ale také samotným žaluziím. Pokud si zajistíte pravidelné čištění vertikálních žaluzií, tak významně prodloužíte jejich životnost a Vy samotní, či Vaše rodina, zaměstnanci, se nebudete v takovém měřítku případně potýkat s alergiemi, respiračními nemocemi aj.

Vertikální žaluzie.

Čištění vertikálních žaluzií profesionální cestou Ostrava

Samotný způsob čištění vertikálních žaluzií však vyžaduje jiný přístup a metodu. Jen tak je sundat a dát do pračky asi stěží půjde. Spekulovat a koumat, jak do toho, však dlouze nemusíte. Obrátíte-li se na firmu, která se specializuje na čištění vertikálních žaluzií, pak můžete očekávat nejen kvalitu vyčištění, ale také šetrnost v zacházení s jednotlivými lamelami.

Způsob čištění vertikálních žaluzií

Mají-li být vertikální žaluzie vyčištěné kvalitně, pak je třeba je demontovat. Firma je pak odveze do své specializované čistírny. Doba demontáže, vyčištění a následné opětovné montáže může zabrat i jen dva pouhé dny. Nechcete-li mít tedy okna po dlouhou dobu bez stínění, pak se můžete s firmou domluvit například na víkendové čištění.

Pokud však nechcete, nebo firma nenabízí tento způsob čištění, pak se ujistěte, že při čištění nesundaných lamel, nedojde k jejich poškození, ale také zamokření, či znečištění okolního prostoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17656 (novesluzby.cz#23862)


Přidat komentář