Praní, mandlování, žehlení - Frýdek-Místek

Praní a žehlení prádla rozhodně nepatří mezi oblíbené domácí práce mnoha žen. Pokud se navíc nemůžete zbavit fleků, nemáte trpělivost na žehlení košil nebo nezvládáte prát a žehlit povlečení ve vašem penzionu, přenechejte tyto služby odborníkům.

Praní prádla pro běžnou domácnost není až tak náročnou záležitostí, pokud není vaše domácnost tvořena mnoho členy rodiny, a pokud perete jednou dvakrát týdně jednu či dvě pračky. Praní je, dá se říct, na obsluze prádla ještě tou nejlepší činností, pokud mluvíme o praní v pračce, neboť prádlo vložíte do pračky, zapnete program a prádlo se samo pere. Ovšem ne s každým prádlem si pračka poradí a ručně se také nedá všechno vyprat. Možná jste vytáhli ze skříně staré oblečení, které byste rádi ještě nosili nebo je někomu darovali, ale nevíte si rady s odstraněním špinavých skvrn a běžné drogeristické prostředky nepomáhají. I pro vás jsou zde k dispozici firmy, které perou, žehlí a jinak upravují prádlo na zakázku. Zcela běžně tyto firmy dále využívají** hotely, ubytovny, lázně** a další objekty, kde se bez čistého a vyžehleného prádla neobejdou a kde by bylo potřeba platit několik stálých zaměstnanců, kteří by se o prádlo starali. Pro tyto firmy je jednodušší nechat prádlo pravidelně odvážet do profesionálních prádelen a poté, co je prádlo důkladně vyprané, precizně vyžehlené, poskládané, je v ochranných hygienických obalech převezeno zpátky do provozovny.

Profesionální prádelna Frýdek-Místek

Bezesporu každý člověk se naučí pracovat s pračkou, ovládat ji a prát prádlo na různé stupně podle potřeby. Některé firmy v podobě hotelů, penzionů, lázní, nemocničních zařízení, atd. nejsou vybaveny takovými pračkami v takovém počtu, aby bylo možné v požadovaném množství zajišťovat praní prádla. Někdo si naopak neporadí se skvrnami a fleky, které pro profesionální prádelny nejsou žádným problémem. A některé provozovny nemají prostory a lidi pro to, aby bylo zajištěno neustále praní a žehlení prádla. Základním požadavkem na praní prádla je důkladná a naprosto dokonalá kvalita jeho vyprání a vyžehlení a zároveň aby bylo dosaženo co nejdelší jeho životnosti. Samozřejmostí je i včasná dodávka vypraného prádla a vysoká úroveň veškerého servisu, který s dodávkou prádla souvisí.

Jak se pere prádlo v prádelnách?

Profesionální firmy zabývající se nejen praním prádla, využívají technologické postupy podle nejnovějších poznatků v oboru. Takové společnosti perou ve vodě, která je upravena pro vysoce kvalitní praní a při praní používají pouze profesionální prací prostředky. Na každý druh prádla, druh zašpinění a jeho stupeň mají tyto firmy připraveny prací programy a můžou mít již dopředu namícháno přesné složení pracího prostředku, které odpovídá váze prádla. Navíc technika praní prádla je neustále modernizována. Profesionální prádelny jsou vybaveny těmi nejmodernějšími stroji, čímž je zajištěna maximální kvalita praní prádla.

Praní záclon Frýdek-Místek

U** praní záclon** je potřeba dodržovat určité postupy, aby se záclony praním nezničily a byly okrasou ve vašich oknech. Prádelny, které mimo jiné nabízejí i praní záclon, využívají opět často velké firmy, ovšem tyto služby stále častěji využívá i široká veřejnost. Záclony nepatří k prádlu, které je potřeba prát několikrát do měsíce, a proto lidé rádi během roku párkrát využijí těchto služeb a nechají si vyprat a vyžehlit záclony, se kterými se obecně špatně pracuje, jak pro materiál, ze kterého jsou vyrobeny, tak i pro jejich rozlohu. Při praní záclon je potřeba se řídit symboly k údržbě, které můžete najít na etiketě každého výrobku. Záclony z většiny materiálů je možné prát v pračce na jemný program nastavený na 30 nebo na 40 stupňů Celsia. Tento program do pračky dávkuje hodně vody, díky čemuž se prádlo v pračce lehce převaluje a není odstřeďováno. Poté, co pračka dopere, je nutné záclony hned vytáhnout, nenechat je uschnout a záclony nechat okapat. Záclony se nedoporučuje prát v ruce. Pokud byste přece jen rádi záclony vyprali ručně, nechejte je 20 minut odmočit a poté je lehce vymáchejte. Nikdy je neždímejte.  Při žehlení nastavte žehličku na velmi nízkou teplotu a po vyžehlení je hned zavěste.

Praní pracovních oděvů Frýdek-Místek

Pracovními oděvy se nerozumí pouze montérky, které hodně lidí při tomto dvojsloví napadnou, ale patří sem také pracovní uniformy příslušníků policie, zdravotnictví, vojenské uniformy, pracovní oděvy v potravinářství, pracovní oděvy úklidových firem, poštovních zařízení, atd. Uniformy jsou vyráběné z různých materiálů a každý z nich vyžaduje jiné zacházení, aby vydržel dlouho nepoškozen a v dokonalém stavu. Pokud chcete, aby byl váš pracovní oděv čistý, vyžehlený a vypnutý, díky čemuž se i vy sami budete cítit v práci lépe, nebo máte zájem na tom, aby vaši zaměstnanci byli čistě oblečení a upravení, svěřte pracovní oděvy profesionální firmě, která tyto oděvy a uniformy vypere a během pár hodin vám je doveze nebo je vrátí do vašeho skladu.

Pracovní oděvy se v profesionálních prádelnách perou v samostatných průmyslových pračkách. Používané prací prostředky jsou velmi kvalitní a při volbě programu praní se vždy přihlíží k tomu, jakého charakteru je prádlo, ke stupni znečištění a materiálovému složení. Při praní pracovních oděvů se dohlíží na splnění všech hygienických norem.

Jak prát a žehlit košile?

Košile běžně lidé nenosí na doma, ale košile muže, a nejen je, reprezentují v práci, v košilích probíhají jednání a různá zasedání, bez košile se neobejde ženich ani hosté svatby. Proto se klade důraz na celkový stav košile, na její vzhled, na její čistotu a dokonalost. Na košili je její praní stejně tak důležité jako sušení a žehlení. Jsou jistá pravidla, kterých je potřeba dodržovat, aby košile vypadala  tak jak má. Obecně se košile pere naruby, kdy všechny její knoflíčky by měly být zapnuté. Zašpiněné límečky a manžety je před praním možné potřít odstraňovačem skvrn. Při praní je potřeba košile rozdělit dle jejich barvy na košile bílé, barevné a tmavé, a tyto prát odděleně. Košile se po vyprání musí pečlivě pověsit. Pokud se naučíte věšet prádlo po vyprání dobře, zjistíte, že polovinu prádla nemusíte vůbec žehlit a s další polovinou budete mít při žehlení podstatně méně práce. Košile se věší na ramínka, díky čemuž neztrácí svůj tvar.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17621 (novesluzby.cz#23814)


Přidat komentář