Prádelna - Sokolov

Vlastníte nějakou firmu? Potřebujete zajistit pravidelné praní prádla, popřípadě chemické čištění prádla, jeho žehlení, mandlování, odvoz z firmy a následnou dopravu zpět?

Dříve bývávalo potřeba, aby měl každý podnik svou vlastní prádelnu a s ní samozřejmě také potřebný personál, který zajišťoval chod prádelny včetně sběru špinavého prádla a po vyprání zase jeho odnesení na místo určení. Mít ve svém podniku vlastní prádelnu, to je velmi náročné na prostor, neboť s prádlem se někde musí manipulovat, někde se musí prát, někde mandlovat a někde zase sušit. Na dalším místě se pak musí zase skládat a nakonec skladovat. Podniková prádelna je náročná nejen na prostor, ale také na organizaci a na finanční prostředky. Není tedy divu, že je ze strany různých malých i velkých firem zájem o služby veřejné prádelny a čistírny prádla Sokolov.

Průmyslová prádelna - Sokolov a okolí

Dnes už podnikové prádelny téměř neexistují, neboť firmy dávno přišly na to, že je pro ně časově, prostorově, organizačně i finančně výhodnější svěřit starost o své prádlo někomu jinému. Některé prádelny se orientují pouze na velké firmy, jiné přijímají všechny zakázky, a to i od soukromých osob, tedy nepodnikatelů. Běžnou službou se začíná stávat i pronájem prádla, kdy firma používané prádlo nevlastní, ale formou pronájmu si ho od prádelny půjčuje. Veškerá starost o prádlo, tedy jeho údržba a opravy, popř. výměna opotřebovaných kusů a nákupy nových zásob prádla díky tomu přechází na prádelnu, což je pro její zákazníky další velkou úsporou času.

Jste-li ze Sokolova či okolí a potřebujete pro svou firmu zajistit** služby prádelny**, pak pro Vás máme tip na průmyslovou prádelnu pana Jiřího Nimrichtera, která se nachází ve Vintířově. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, získat bližší informace o nabízených službách a jejich podmínkách či cenách, přikládáme Vám i potřebné kontakty. Pan Nimrichter Vám na všechny Vaše dotazy jistě rád odpoví a můžete se rovnou dohodnout na využití služeb jeho** prádelny**. Věříme, že s jeho službami budete spokojeni.

Průmyslová prádelna – Jiří Nimrichter, e-mail:** pradelnann@gmail.com**, telefonní číslo: +420 602 529 678, adresa: Vintířov 171, 357 35.

Praní, mandlování, žehlení, odborné poradenství Sokolov

Mezi klasické služby prádelen samozřejmě patří praní prádla a jeho následné žehlení nebo mandlování, podle toho, o jaký typ prádla se jedná. Mezi další běžné služby prádelen patří odvoz či dovoz špinavého prádla z firmy do prádelny a po vyprání, vyžehlení či mandlování, vysušení a poskládání zase zpět do firmy. Většina prádelen svým zákazníkům nabízí také odborné poradenství při výběru prádla či pracovních oděvů. Pracovnici prádelen mají dlouholeté zkušenosti s tím, jaké materiály jsou nejvhodnější pro to které podnikatelské odvětví, které materiály mají dlouhou výdrž a neopotřebovávají se tak rychle a které firmy vyrábějí kvalitní oděvy či prádlo, které něco vydrží a není potřeba ho tak často zpravovat či obměňovat. Pokud** prádelna odborné poradenství nabízí**, rozhodně se proto vyplatí ho využít.

Chemické čištění pracovních oděvů a prádla Sokolov

Některé nečistoty sice lze vyprat ve vodě a s běžným pracím práškem, ale to platí pouze v případě, že látky, které oděvy znečistily, jsou rozpustné ve vodě. Pokud je však oděv znečištěn látkami nerozpustnými ve vodě, je nutné použít chemická rozpouštědla. Chemické čištění se používá vždy, když je prádlo znečištěno natolik, že skvrny nelze odstranit běžným praním. Takové** skvrny** se mohou objevit na jakémkoliv prádle, ale ze všeho nejčastěji bývají na pracovních oděvech. Pracovní oděvy jsou často používané v prostředí, kde se ušpiní natolik, že skvrny pak není možné vyprat pomocí běžných pracích prášků. V takovou chvíli na řadu přichází chemické čištění. Chemicky čistit lze jak textil, tak kůži, velurovou kůži či také kožešinu. Při chemickém čištění se používají rozpouštědla a někdy velmi vysoká teplota přesahující 100 stupňů celsia, neboť špinavé prádlo se tzv. vyvařuje. Při chemickém čištění oděvů se pomocí rozpouštědla nečistota usazená v prádle rozpustí a poté může být odplavena. Aby se chemická rozpouštědla nedostala do odpadu a nebylo tak nadměrně zatěžováno životní prostředí, používají se destilační zařízení, díky nimž se rozpouštědla zachytí v tzv. destilačním zbytku.

Pronájem pracovních oděvů nebo prádla Sokolov

Některé prádelny nabízejí také službu, kterou využijí ti, jenž potřebují velké množství** pracovních oděvů** pro své zaměstnance nebo také jiné typy prádla, například ubrusy, prostěradla, ložní povlečení, ručníky, župany aj. Tato služba je ideální, pokud potřebujete dané prádlo krátkodobě a nechcete se zatěžovat jeho nákupem, ale i v případě, že chcete využívat službu pronájmu prádla dlouhodobě. Její hlavní výhodou je to, že prádelna si veškerou starost o oděvy či prádlo vezme na sebe. To v praxi znamená, že prádelna se postará o to, aby byl každému pracovníkovi firmy doručen potřebný oděv a to samozřejmě přesně podle jeho konfekční velikosti. Bude-li to Vaším požadavkem, je na pracovní oděv možno umístit také logo Vaší firmy, popřípadě také visačku se jménem pracovníka či jinými informacemi. S pronájmem pracovních oděvů jsou samozřejmě spojené služby pravidelného praní či čištění oděvů, jejich údržba, opravy či výměna příliš opotřebovaných oděvů. Součástí služby je také kompletní doprava pracovních oděvů, čili odvoz z pracoviště do prádelny a po vyprání, vyčištění, usušení, či případném mandlování nebo žehlení opětovné přivezení zpět na pracoviště. Prakticky stejné je to v případě pronájmu jiného prádla, například ubrusů do jídelny, prostěradel na ubytovnu apod.

Výhody pronájmu prádla či pracovních oděvů od prádelny

Výhodou toho, když si prádlo pronajmete, je to, že Vám veškeré služby spojené s prádlem či pracovními oděvy zajistí jedna firma, díky čemuž ušetříte čas i náklady. Pokud prádelna nabízí službu pronájmu prádla či pracovních oděvů, pak jsou s touto službou spojeny i další související služby, tedy především praní a čištění prádla, doprava špinavého prádla z firmy a čistého prádla do firmy, ale také jeho následná distribuce v areálu firmy na konkrétní místa, což jsou v případě pracovních oděvů například šatny pracovníků, v případě ubrusů a nebo pracovních oděvů kuchařů a kuchařek do jídelny, resp. do šaten kuchařů(ek), v případě prostěradel na ubytovnu atd. Další výhodou je údržba a opravy prádla, či výměna opotřebovaných kusů za nové. Díky tomu, že všechny věci ohledně prádla a oděvů přenecháte prádelně, můžete z činností své vlastní firmy vyloučit nákup a údržbu potřebných pracovních oděvů či jiného prádla, jeho skladování, praní, údržbu a distribuci ve areálu Vaší firmy, čímž ušetříte spoustu času. Pokud si navíc vyberete tu prádelnu, která má ve svém portfoliu všechny tyto služby, pak ušetříte i peníze, neboť zakázka realizovaná jednou firmu bývá zpravidla levnější než jednotlivé služby zajišťované více firmami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17644 (novesluzby.cz#23846)


Přidat komentář