Pozemní stavitelství a výstavba pasivních domů - Benešov

Zvažujete, že si pořídíte dům? Chcete něco šetrného a ekologického? Co takhle nízkoenergetická stavba nebo pasivní dům. Nevíte, co je to za stavby? My vás s nimi blíže seznámíme.

Šetrné domy jsou velmi aktuální a oblíbené. Dnes je totiž moderní šetřit životní prostředí, ale je i příhodné, když se uleví i vaší peněžence. Právě to nabízí nové typy staveb, které mají šetrnost v základní charakteristice. A dělí se hned na několik typů, proto si můžete vybírat i podle spotřeby. Co máte na výběr, jaké jsou vlastnosti domů a jak je vybírat? Na to se podívejte už nyní.

Výstavba pasivních domů – Benešov

 

Výstavba pasivních domů

 

Jestli máte zájem o tento typ moderních domů, tak oslovte firmu OTTA spol. s r.o., která nabízí výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů a také veškeré služby pozemního stavitelství. Firma pracuje s kvalitními produkty, má za sebou bohatou praxi a dokáže nabídnout svým klientům širokou škálu staveb dle výběru klienta. Můžete se rozhodnout podle sebe anebo se poradit s profesionály, kteří mají zkušenosti a ví, co je žádané a osvědčené. Profesionální práce a ochotný přístup jen podporují kvalitu služeb firmy.** **

OTTA spol. s r.o.

** ** E-mail: otta-sf@seznam.cz

** ** Tel: +420 602 460 168

Nyní vás ale zasvětíme do staveb, které se nabízejí, a to i ty nízkoenergetické.

Pozemní stavitelství Benešov

Začneme od pozemního stavitelství. Co to znamená? Pozemní stavitelství je klasické stavitelství, kdy vám firmy nabízejí výstavbu domů nebo třeba komerčních staveb či občanských budov. Pokud se tedy rozhodujete nad tím, jaký dům si necháte postavit, tak se podívejte na nabídku firem. Nejlépe bude, když zohledníte několik faktorů, které povedou k efektivnímu výběru vašeho domu.

Až se budete rozhodovat mezi firmami, tak se podívejte na nabídku výstavby firem. Prohlédněte si realizace a porovnejte je s vašimi představami. Ty, které se nejvíce blíží vašemu ideálu pak logicky povedou k realizaci vašeho snu. Dalším faktorem je i vzdálenost. Vybírejte firmu, která je blízko vás. Samozřejmě, že je i důležité, jak firma musí řešit dopravu, a pokud bude jezdit daleko, tak se to prodraží. Pak je samozřejmě důležitá komunikace a shoda s danou firmou. Proto se třeba ptejte svých přátel na to, jaké mají zkušenosti s různými firmami, až budete vybírat tu svou.

Co se týká výběru domů, tak máte hned několik možností. Můžete mít klasicky zděné, ale i jiné formy. Mohou to být běžně tradiční domy, ale třeba stavby v různých slozích. Třeba někdo ocení funkcionalismus nebo umělečtější práci architekta. My vám přiblížíme šetrné domy, které ulehčí přírodě i vaší ekonomické situaci.

Jak ušetřit finance za bydlení?

Je hned několik druhů staveb, které jsou velmi sofistikované. Šetrné stavby jsou trendem nejen proto, že jsou ekologicky příznivé, ale také při jejich užívání ušetříte spousty peněz. Nemusí to ani znamenat, že jejich pořizovací cena je příliš vysoká. Někdy tyto stavby bývají dokonce i levnější a snadno a rychle realizovatelné. To mohou být například dřevostavby, které si dnes s spojujeme s nízkoenergetičností. Pokud se bavíme o úsporné stavbě, tak se jedná o takový dům, který má roční měrnou spotřebu tepla na vytápění menší než 70 kWh/(m²/).

Nízkoenergetické domy a jejich výstavba Benešovsko

Začneme spotřebou. Tento typ staveb má roční měrnou spotřebu tepla 50 až 15 kWh/(m²/). Jak toho dosáhnout? Nízkoenergetická stavba je vybavena řadou produktů, které právě tuto spotřebu snižují. Zatímco u dalších typů (třeba i pasivní) se výrazněji koriguje využití různých prostředků, protože záleží jen na využití tepla tzv. z přírody, u nízkoenergetických staveb si můžete pomoci. Tím může být podpora pomocí různých produktů na vytápění. Které to jsou?

Montáž tepelných čerpadel Benešov

 

Tepelná čerpadla

 

Toto je systém, který pohlcuje všechno teplo zvenčí. Může to být vzduch, energie ze slunce, teplota z půdy. Část** čerpadla** je totiž položena venku pod zemí, kde čerpá veškerou energii. Ta se přenese do domu a zde se pak ohřívá voda. Ta může být jednak užitková a také ta, která ohřívá proudící zdroj, kterým se topí v domě. Tato forma vytápění může ušetřit spotřebu energií až o 70%. Nejinak tomu je i u solárních panelů.

Instalace solárních panelů Benešov

 

 

Tato forma zdroje je umísťována na střechy. Odtud panely pak odvádějí sluneční energii, protože pohlcují sluneční paprsky. Těmi se pak rovněž ohřívá voda, která zase může být užitková nebo zdrojová. Co se týká alternativních zdrojů tepla, tak možná se ptáte, co se stane, když slunce nesvítí a není teplo. Jednak se shromažďuje energie do zásoby. A pak slunce přeci svítí celoročně. Vždyť i na horách se opálíte. Tudíž i energie se může čerpat po celý rok, nejen v létě.

Pasivní domy a jejich výstavba Benešov

Tento typ staveb už bývá trochu omezen na prostředky na vytápění, protože spotřeba energií je malá. Jedná se o roční měrnou spotřebu tepla 15 až 5 kWh/(m²/). Existují dokonce i tzv. nulové domy, které už jsou pod 5 kWh/(m²/). Jak se v takových domech šetří energie. Často se využívá tepla, které se tvoří přímo v daném prostředí. Možná to pro vás bude znít trochu komicky, ale vezměte v potaz, že i takto to může fungovat. Třeba když je v místnosti více lidí, tak tam je najednou více tepla, než když tam je člověk sám. Nebo když vaříte, napouštíte vanu teplou vodou, také se vytváří teplo. Proto se počítá i s těmito faktory, že teplo se dá vytvářet i bez jakýchkoli prostředků.

Benešov zateplení domu

Toto je velmi důležité, protože zateplení je nejdůležitější v tom, že drží konstantní teplo v domě. Zateplení se provádí ve zdech, kdy se tyto části vyplní izolačními materiály. Právě díky tomu se koriguje výměna teplot mezi vnějším a vnitřním prostředím. To je vhodné nejen v zimě, ale také v létě, kdy se třeba používá klimatizace nebo větrací zařízení. Pak se tu samozřejmě šetří i na vytápění, kterého je podstatně méně. A když si pořídíte třeba podlahové topení, tak to je opět šetrnější, protože stačí méně energie, jelikož se teplo více rozprostře místností.

Kdy je stavba šetrná?

Jak vypadá stavba, která šetří energie a peníze? Existuje řada typů, které musí splňovat ona kritéria na šetrnost. Třeba dřevostavby. Ty jsou díky svému materiálu velmi ekologické. Dřevo jako přírodní surovina je zpracovatelné ve vší podobě, takže zbytkové materiály nebo třeba, když dům vyhoří, jsou vždy snadno zlikvidovatelné. Zohledňují se zde třeba i náklady na energie a dopravu při stavbě. Proto jsou šetrné stavby často i rychle postavitelné. Z hlediska šetrnosti se pak zohledňuje i zateplení, které jsme už zmínili. Šetrné stavby jsou i dobře přizpůsobitelné, co se týká vytopení, takže se snadno a rychleji vyhřejí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17378 (novesluzby.cz#23441)


Přidat komentář