Povrchová úprava kovů Frýdlant nad Ostravicí

Jestliže přemýšlíte o novém kovovém zábradlí, schodišti či přístřešku, zkuste oslovit zámečnickou firmu, která Vám zakázku zpracuje přesně dle představ a navíc ji opatří kvalitní moderní povrchovou úpravou. Tou může například být i komaxitování.

Povrchová úprava kovů - zabránění znehodnocení výrobku

Povrchová úprava kovů má kromě estetického hlediska samozřejmě význam v tom, že kovový výrobek chrání před vnějšími vlivy a zabraňuje jeho znehodnocení, například korozí. V dnešní době nabízejí mnohé firmy nejrůznější druhy povrchové úpravy, od klasického nátěru barvami až po speciální odolné úpravy povrchů, mezi které patří například galvanické pokovování, ať již žárové zinkování, chromování, cínování, a jiné, dále třeba komaxitování. Díky těmto technologiím získá kovový výrobek na atraktivitě a stane se velice odolným vůči vnějším klimatickým vlivům i ve venkovním prostředí. Dnešní moderní zámečnické firmy jsou schopné nejen vytvořit na zakázku kovový produkt, například zábradlí, ale jsou schopné jej i opatřit speciální kvalitní povrchovou úpravou.

Povrchová úprava kovů - Frýdlant nad Ostravicí

Mezi takové firmy, které nabízejí mimo kovovýrobu i jiné související služby, patří firma pana Františka Štefky. Firma pana Františka Štefky nabízí nejen zámečnické práce a kovovýrobu, ale i povrchovou úpravu kovů, komaxitování, stříkání trezorů, lisování na lisu nebo výrobu odsávačů par. Firma je schopná také provést elektroinstalační práce či kovové rámy a vázy na hroby.

Firma má s uvedenými pracemi bohaté a dlouholeté zkušenosti, proto je schopná všechny práce provést kvalitně a s vysokou profesionalitou. Díky komplexním službám, které firma nabízí, nemusíte vyhledávat jiné firmy či řemeslníky, protože firma pana Štefky zvládne provést Vaši zakázku od A až po Z.

Komaxitování Frýdlant nad Ostravicí

Komaxitování je povrchová úprava kovů, která se provádí práškovým plastem. Při této úpravě se na kovový výrobek, který musí být vodivý, nanáší elektrostaticky plast. Před tímto procesem je nutné, aby povrch kovového výrobku byl čistý, odmaštěný, bez jakýchkoliv vad a koroze. Před komaxitováním je možné kovový výrobek opatřit fosvátováním nebo žárovým či galvanickým zinkováním. Takové kovové výrobky, které jsou opatřené tímto způsobem ochrany, dokáží odolat i velmi nepříznivému klimatickému vlivu venkovního prostředí.  Jestliže se bude komaxitování aplikovat již na starší kovový prvek, je nutné provést pískování, kdy jsou nečistoty kvalitně odstraněny pistolí, do které je pod vysokým tlakem vháněn písek.

Jak se komaxitování aplikuje a jeho výhody

Jak je výše zmíněno, před samotným procesem komaxitování je nutné provést dokonalé očištění a odmaštění kovového prvku. Může být v rámci přípravy provedeno i fosfátování nebo zinkování, jestliže se bude komaxitovat starší prvek, je nutné jej opískovat. Jakmile je povrch takto připravený, nanese se na něj rovnoměrně vrstva práškového plastu, a následně je kovový výrobek vložen do speciální pece, kde dochází k vypalování asi při teplotě 160 – 200 stupňů. Po tomto vypálení je kovový výrobek z pece vytažen a po vychladnutí je připraven k montáži či k použití. Komaxitování je vysoce kvalitní a odolná povrchová úprava kovového výrobku, která je velmi šetrná k životnímu prostředí o čemž svědčí i to, že se hodí i pro potravinářské účely. Takto provedená povrchová úprava je velice rovnoměrná, bez jakýchkoliv kapanců, povrchových vad či jiných nedokonalostí. Tímto způsobem je možné nanést barvu v mnoha různých barevných odstínech.

Zámečnické práce a kovovýroba Frýdlant nad Ostravicí

Firmy zabývající se zakázkovou zámečnickou výrobou jsou schopné dle Vašich požadavků provést rozličné kovové výrobky a konstrukce, které většinou opatří povrchovou úpravou a dokonce provedou na místě jejich instalaci. Mezi základní výrobky zámečnických firem patří zejména rozličné mříže, zábradlí, balkóny, přístřešky, vrata, ploty, portály, apod. Nedílnou součástí zámečnických firem je i svařování konstrukcí, a tak kombinace zámečnické práce a svařování dává vzniknout pojízdným branám, samonosným schodištím, přístřeškům, regálům, markýzám, zábradlím a mnoha dalším výrobkům. Jak je výše uvedeno, dobrá zámečnická firma opatří výrobek kvalitní povrchovou úpravou a zajistí jeho odbornou instalaci na místo.

Lisování kovových výrobků Frýdlant nad Ostravicí

Prostřednictvím speciálních lisů, je možné přetvořit kov na požadovaný tvar. K tomuto účelu se používá speciální technologie lisování kovů, zejména pomocí hydraulických lisů a lisovacích automatů. Díky moderním lisovacím technologiím dosahují takto získané výrobky vysokou kvalitu zpracování, přičemž mají široké spektrum využití. Lisované kovové díly nalézají široké možnosti využití, například v elektrotechnickém, automobilovém nebo spotřebním průmyslu. Lisy či lisovací linky mohou být řízeny automaticky nebo poloautomaticky.  Hydraulické a excentrické lisy mohou být také obsluhovány ručně. Lisováním je možné rychle získat velice přesné komponenty, které mohou mít rozličné oblasti použití. Lisování kovových dílů může být jak z oceli, tak i z mosazi, bronzu, mědi, z hliníku, apod.

Výroba digestoří Frýdlant nad Ostravicí

Mezi kovové výrobky, které jsou vhodné do domácností či kuchyňských provozoven patří digestoře. Digestoře jsou nepostradatelným pomocníkem do kuchyní, kdy díky němu lze předejít výparům z vaření a jejich dalšímu šíření v interiéru. Firmy, které se zabývají výrobou těchto spotřebičů, věnují neutuchající pozornost jejich neustálému inovování, jak po technické, tak i po funkční a estetické stránce. Na trhu je dnes nespočet druhů a typů různých digestoří, které mohou být vestavné, samostatné, komínové, ostrůvkové a mnohé jiné. Jednotlivé digestoře se také od  sebe liší nejen designem, ale také výkonem, principem odsávání par, nebo třeba hlučností. Digestoře mají několik principů odsávání par, jednak odtahový nebo pracující na principu recirkulace vzduchu, případně kombinace obou způsobů.

Jaký zvolit princip odtahu par digestoře

Při volbě způsobu odtahu par je třeba věnovat pozornost zejména dispozicím, kde bude odsavač umístěn. Pokud máte díky dispozicím možnost vyvést odsávající páry ven, například komínem či vývodem ve zdi, je lepší zvolit odtahovou digestoř. Čím je odtahový komín kratší, širší a hladší, tím je odtah par lepší. Jestliže má být zachován ideální výkon přístroje a jeho nízká hlučnost, je potřeba, aby se průměr odtahového komínu minimálně shodoval s průměrem vývodu digestoře. Aby odtahovým komínem neunikalo z místnosti teplo, je dobré, aby odtahová trubka byla opatřena kompatibilní zpětnou klapkou. Odtahová digestoř je tak závislá na vývodu mimo místnost. Kde taková možnost není, například v bytovém domě, apod., je možné použít recirkulační digestoř, která filtruje znečištěný vzduch skrz uhlíkový filtr a po pročištění jej navrací zpět do místnosti. Vzhledem k tomu, že znečištěný vzduch je pohlcován filtrem, nejsou zplodiny vypouštěny do ovzduší a provoz digestoře se tak stává ekologičtějším. Nevýhodou je, že je nutné minimálně 1 x za půl roku nebo po 120 hodinách provozu vyměnit znečištěný filtr. Recirkulační digestoř tedy není závislá na komínu nebo odtahové šachtě a její umístění není na ničem závislá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17506 (novesluzby.cz#23622)


Přidat komentář