Pokládka žulových a zámkových dlažeb - Rychnov nad Kněžnou

Název zámková dlažba je odvozen od způsobu pokládky, u které se jednotlivé kachle skládají tím způsobem, že vzniká zámek, díky němuž je zabráněno jejich posunutí. I to je důvod, proč ji lidé upřednostňují před běžnou venkovní dlažbou.

Pokládka žulových a zámkových dlažeb - Rychnov nad Kněžnou

Pokud stavíte dům nebo jste již stavbu dokončili, jistě přemýšlíte o možnostech úpravy terénu kolem vašeho domu. Pokud vás napadá i zámková nebo žulová dlažba, neváhejte a kontaktujte firmu pana Miroslava Jakubjanského, který je specialistou na pokládku těchto druhů dlažeb (včetně obrub) a který zaručí, že díky jeho profesionálně odvedené práci si můžete užívat všech výhod dlažeb po mnoho let. Pan Miroslav Jakubjanský klade velký důraz na preciznost své práce, na dodržování termínů a smluvních cen.

Pokud hledáte firmu, na kterou se můžete stoprocentně spolehnout, už hledat nemusíte, protože zmiňovaná firma** ** je tu pro Vás.

Telefonní kontakt je: +420 733 631 729 a emailová adresa je: m.jakubjansky@seznam.cz.

Zámková dlažba a její pokládka Rychnov nad Kněžnou

Zámková dlažba

U** zámkové dlažby** se klade velký důraz na její pokládku. Způsob provedení zámkové dlažby musí být precizní, protože jen tak může tato dlažba dosáhnout všech svých výhod, které má a které ji dělají královnou mezi venkovními dlažbami. Pokud bude zámková dlažba odborně položena, bude svou funkci plnit na celý život. Firem, které pokládají zámkovou dlažbu, je hodně, a už i proto byste se do takto náročné neměli pouštět sami. Možná si říkáte, že je zbytečné platit někomu za tak snadnou práci, navíc, když si můžete nářadí nutné pro pokládku půjčit a v kdejakém časopise je přesný popis realizace pokládky. Ovšem zabrzděte. Je nutné vás upozornit, že položení zámkové dlažby není jednoduché a v případě, že by došlo z důvodu neodborného položení k chybě, jen těžko se bude odstraňovat a zřejmě se nevyhnete zavolání odborníkovi, který bude muset vydlážděnou plochu rozebrat a znovu položit. Pokud by nebyl dostatečně připraven povrch, může se zámková dlažba v některých místech propadat, budou se na ní tvořit kaluže, nebudou držet obrubníky a její vzory nemusí správně sedět. Docela dost možných a podstatných negativních důsledků špatně položené dlažby, nemyslíte?

Odborník na pokládku dlažby v Rychnově nad Kněžnou

Odborník vám zaručí, že po jím provedené pokládce zámkové dlažby nedojde ani k jedné výše zmíněné situaci. Profesionál zná nejnovější technologii pokládání dlažby, bez ohledu na terén, do kterého se bude pokládat a na druh zámkové dlažby. Pro odborníka není sebemenší problém vydláždit např. kruhový terén, vlnitý nebo šikmý nebo provést vydláždění plochy do různých obrazců. Specialista na zámkové dlažby dokáže z barev a povrchů zámkové dlažby vytvořit krásné vzory, které budou ozdobou každého pozemku. Ze zámkové dlažby je dokonce možné vytvořit i takové vzory, u nichž se budete domnívat, že se jedná o 3D provedení. Odborník tu však není jen od toho, aby si dokonale vyhrál s barvami a způsobem pokládky, ale především proto, aby vybral dlažbu dle její síly, aby upravil kraj u trávníkové plochy, a aby použil tu nejvhodnější** zámkovou dlažbu** dle terénu, kam se bude pokládat.

Kde se zámková dlažba používá?

Zámkovou dlažbu je možné z důvodu jejích kvalit použít všude. Můžete ji použít jak u svého rodinného domu a na vaší zahradě, tak i ve veřejných prostorách. Zámková dlažba se vyznačuje velkou sílou, která se pohybuje od čtyř do deseti centimetrů. Pokud volíte zámkovou dlažbu pro příjezdové plochy, parkoviště a jinak zatěžovaná místa, poté se pracuje s dlažbou silnou od osmi centimetrů výše. Zámková dlažba

Vhodná doba pro pokládku zámkové dlažby

Nejvhodnější dobou pro pokládku zámkové dlažby jsou jarní a letní měsíce. Zámková dlažba by se totiž měla pokládat za příznivých klimatických podmínek, kdy neprší a je sucho. To je důležité jak z důvodu výkopových a zemních prací, tak i z hlediska spárování, které se musí provádět za sucha.

Příprava terénu pro zámkovou dlažbu

Příprava terénu je stejně důležitá jako samotná pokládka zámkové dlažby. Řemeslník ze všeho nejdříve vyměří terén a provede výkopové práce. Následuje zhutnění a srovnání dna výkopu válcováním. To, jaká bude hloubka dna výkopu pod povrchem, je určeno především účelem zámkové dlažby a jejím zatížením. Zhutněné dno provedeného výkopu musí kopírovat správný sklon budované plochy, aby všechny podkladové vrstvy měli stejnou hloubku po celé délce terénu. Až poté, co je terén takto připraven, se na místo začne navážet kamenná drť, a tato je zhutněna vibračním strojem. Na závěr se naveze velmi jemná drť a do této je již pokládána zámková dlažba.

Položení zámkové dlažby Rychnov nad Kněžnou

Zámková dlažba se pokládá do předem připravené jemné drtě, která není zhutněná. Děje se tak pomocí gumové palice. Řemeslník musí dbát precizní a důkladné pokládky jednotlivých dlaždic a na dodržení vybraného barevného vzoru celé plochy. Poté, co je zámková dlažba položena, dojde ke spárování dlaždic a to tak, že se spáry mezi jednotlivými dlaždicemi zasypou velmi jemným křemičitým pískem, který se vmetává smetákem do spár. Pro výplň spár se v žádném případě nepoužívá písek, který obsahuje hlinité anebo vápenné příměsi. Pak by totiž hrozilo nebezpečí, že dojde v průběhu doby k prorůstání plevele, trávy nebo mechu mezi dlaždicemi a na povrchu zámkové dlažby by se mohly vytvořit vápenné výkvěty. Jakmile je tento jemný křemičitý písek vmeten do spár, naposledy se zhutní celá plocha s pomocí vibrační desky a nakonec se spáry opět zasypou křemičitým pískem.

Jaké jsou výhody zámkové dlažby

Zámková dlažba se vyznačuje mnoha klady. K těm nej patří především její široké využití, rozličnost tvarů, nápaditost, barevnost, možnost jednoduchého rozebrání a následného složení, její nenáročná údržba, vysoká odolnost a dlouhá životnost, která je zaručena pouze její odbornou pokládkou. K výhodám se řadí také její nízké pořizovací náklady.

Žulová dlažba a její pokládka Rychnov nad Kněžnou

Žulová dlažba

Žulová dlažba se opět vrací do módy. A není tomu jen tak. Tato dlažba je velmi oblíbená, neboť její životnost je neomezená. Jde o naprosto přírodní materiál, který je předurčen k tomu, aby vašemu exteriéru, ale i vnitřnímu prostředí, dodal přirozenou eleganci.

Žulovou dlažbu můžete velmi dobře znát z náměstí měst i vesnic, kde našlapujete na plochu, která je tvořena žulovými kostkami. Líbí se vám tato dlažba a chtěli byste ji mít na své zahradě nebo kolem svého domu? Žulové kostky jsou velmi kvalitní a udržují si svou stálobarevnost po několik dlouhých desetiletí. Možnosti použití žulových kostek jsou vzhledem ke svým skvělým vlastnostem široké. Žulová dlažba je považována za nejpevnější materiál, který je určený k dláždění, a už i z toho důvodu je tato dlažba často využívána a řadí mezi nejoblíbenější dlažby vedle dlažby zámkové.

Žulová dlažba - dobrá cena, vysoká odolnost dlažby

Žulové kostky velmi výborně odolávají přírodním i mechanickým nástrahám. Jsou vysoce odolné vůči mechanickému poškození, vůči mrazu a dokážou si poradit i s kyselým deštěm a v neposlední řadě výborně vypadají. Žula jako přírodní materiál je tak odolná, že ji nepoškrábe ani žádný ostrý předmět, vzhledově je velmi pěkná a její cena je příznivá. Žulová dlažba se pokládá nejen na venkovní terény, ale také se používá pro obložení stěn nebo pro pokládku podlah v obýváku nebo v kuchyni. Žulová dlažba je cenově dosti výhodná, je vysoce trvanlivá, snadno se udržuje a vypadá luxusně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17562 (novesluzby.cz#23709)


Přidat komentář