Pokládka podlahových krytin - Hradec Králové

Krásná a účelná podlaha dělá domov útulným a příjemným. Vybrat tu pravou podlahu pro jednotlivé místnosti však není jednoduché. Kvalitní podlaha by měla být odolná, bezpečná, vzhledově zajímavá, příjemná na chůzi a také lehce udržovatelná.

Jakou zvolit podlahu?

To je první otázka, kterou si každý klade v okamžiku, kdy se rozhoduje pro renovaci či pořízení nové podlahy. Dnes je velký výběr materiálů i způsobů jejich údržby a tak je možné vybrat si takovou podlahu, která bude ve všech směrech vyhovovat vašim potřebám. Naštěstí již odzvonilo módnímu trendu, který velel mít všechny podlahy v bytě či domě stejné. Tento trend nebyl z nejšťastnějších. Ostatně ti, jež mu podlehli, by mohli povídat. Současným trendem je mít podlahy, které ladí se zařízením jednotlivých pokojů, s účelem pokoje a také vyhovují tomu, kdo pokoj užívá. A tak v jednom bytě nebo domě najdete na podlaze kachle, lino, marmoleum, korek, laminát, dřevo i koberec. A přitom celkově bude vše působit naprosto** sladěně** a příjemně.

Kromě toho při volbě jednotlivých podlah můžete i kreativně plánovat. Není nutné, aby v prostoru byl jen jeden druh podlahové krytiny, a už vůbec nejsou nutné prahy. Zvláště pokud nemáte klasické dveře. Jednotlivé typy podlah lze na sebe zajímavě navazovat. Dovolit si můžete i méně obvyklá spojení, k

dy jednotlivé linie podlah, nejsou vedeny s přesností rovných čar, ale navzájem se propojují v zajímavých geometrických útvarech jako je oblouk, trojúhelníkový výběžek, zuby nebo vlnovka. Pro takto zajímavou realizaci pokládky podlahy je však nutné najít odbornou firmu, která dokáže všechny vaše nápady zrealizovat.

Renovace dřevěné podlahy a parket

V některých starších bytech a domech se nacházejí staré dřevěné podlahy a parkety, které mají nejlepší časy již za sebou. A to je také důvod, proč mnoho lidíchcetyto podlahy překrýt novými. To je však velká škoda. Většina těchto podlah jde bez problémů** zachránit.** A s mnohem menšími náklady než byste čekali nebo než by stálo položení nové podlahy. Navíc dřevo je ekologické a krásné a to jsou další důvody proč se o záchranu takové to podlahy pokusit. Starší dřevěné podlahy je nutné kvalitně vybrousit, ošetřit případné vady a znovu nalakovat. Je možné podlahu před lakováním i** namořit** na vámi požadovaný odstín. Lak může být matný, pololesklý nebo lesklý. Navíc lze vybrat lak i podle zátěže. Záleží na vašem přání. Celé renovace se není třeba bát. Moderní brusné přístroje pracují naprosto bezprašně a čistě. Celá renovace probíhá rychle a nijak vás neomezuje. Po renovaci vás čeká příjemné překvapení v podobě krásné a často originální podlahy.

Přejete si plovoucí podlahu?

Plovoucí podlaha je poslední dobou nejžádanějším způsobem pokládky. Přispívá k tomu i výběr materiálu, ze kterých je nabízena. Můžete tak vybírat z plovoucích dřevěných, laminátových, korkových nebo vinylových podlah. Přičemž druh plovoucí podlahy je podle nášlapné vrstvy. Jinak je celá pokládka obdobná. Plovoucí podlahu je možné položit na jakýkoli povrch, který však musí být suchý, rovný, tvrdý a pevný. Plovoucí podlaha se k podkladu nijak nelepí ani jinak nepřipevňuje, proto označení plovoucí. Pokládá se na připravený podklad, který je odizolován folií proti kročejovému hluku. Folie však může být i součástí jednotlivých lamel, a pak se vynechává. Lamely se k sobě buď připevňují na pero – drážku nebo se spojují zámkem. Výhodou plovoucích podlah je jejich rozebíratelnost a nevýhodou kročejový hluk, který může obtěžovat sousedy.

A co lepená podlaha?

Ta se jeví jako lepší, co se týká kročejového hluku. Zásluhou nalepení k podkladu neklape a u podlah z PVC, z marmolea nebo vinylu zaručuje krásnou hladkost bez bublin. Jako nevýhodné může být to, že ji nelze rozebrat. Ale ruku na srdce, kolikrát je nutné rozebrat již položenou podlahu?

Suchý zip

Pomocí takzvaného suchého zipu se pokládají celoplošné koberce. Má to mnoho výhod. Koberec je pevně na místě, nikde a nikdy se neroluje, nezvedá ani netvoří vlny. Zásluhou toho se také mnohem lépe udržuje.

Dřevěné podlahy

Tyto podlahy patří k nejkrásnějším podlahám vůbec. Nejsou sice nejlevnější, ale za to mají vlastnosti, které nemá žádná jiná podlaha. Jsou originální, příjemné, skvěle izolují, šetří klouby, snadno se udržují, je možné je renovovat a jsou vhodné i pro alergiky. Vybírat můžete dřevěné parkety, dřevěné plovoucí podlahy nebo prkenné podlahy.

Laminátová podlaha

Jde o levnější variantu dřevěné podlahy, kde je dřevo nahrazeno laminátem s dřevěným dekorem. Laminát se skládá ze tří vrstev, a to laminátové, nosné a stabilizační. O kvalitě laminátové podlahy vypovídá především prostřední nosná vrstva a odizolování. Laminátová podlaha je stabilní, snese vysoké zatížení, je odolná proti oděru a skvrnám a snadno se udržuje. Není vhodná do vlhkého prostředí a rýhy nelze vybrousit. Je možné je pouze zatřít pastou.

Marmoleum

Je vlastně novým typem linolea, přičemž se známým PVC nemá nic společného. Marmoleum je čistě přírodní produkt, který má naprosto výjimečné vlastnosti. Je vynikajícím tepelným izolantem, má antibakteriologické vlastnosti, skvěle izoluje hluk, je odolné mechanickému poškození, je nehořlavé a je dlouhověké. Jeho užitná doba se uvádí až 50 let. Navíc se nabízí v široké škále barev, odstínů i vzorů. Jeho jedinou nevýhodou je, že při úklidu na mokro je lehce cítit, po uschnutí zápach okamžitě mizí. Je to stejné jako když se umývá klasické dřevo. Pokládá se v pásech nebo jako plovoucí podlaha.

PVC podlahy

Jde vlastně o moderní vinylové krytiny, které jsou mimořádně odolné a nabízejí dokonalou imitaci dřeva, dlažby a dalších materiálů. PVC vyniká tvrdostí a nevadí mu ani přímý kontakt s vodou. Výborně se udržuje, má velmi dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, je rozměrově stabilní a na povrchu působí teplým dojmem. Je nabízeno v různých třídách zátěže, proto není problém použít ho v silně namáhaných prostorách.

Krása podlahy

Vynikne jen tehdy, pokud je** správně položena**. Proto je lépe svěřit pokládku profesionální firmě, která zajistí celou realizaci a na materiál i práci poskytne záruku. A nezapomeňte, některé podlahoviny, například marmoleum jehož životnost se uvádí až 50 let, mohou mít velmi dlouhou záruku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17424 (novesluzby.cz#23502)


Přidat komentář