Pokládka litých podlah Kohoutovice

Lité podlahy jsou používány nejen v průmyslových stavbách, ale často se s nimi setkáváme v rodinných domech a bytech, kde nabízí optimální řešení pro podlahové vytápění. Podívejte se jak docílit dokonale rovné a hladké podlahy.

Kvalitní podlahy jsou důležitým prvkem každého interiéru a dvojnásob to platí u průmyslových podlah, kde plocha podlahy musí vydržet vysokou zátěž, být dokonale hladká a zaručit dlouhou životnost bez zbytečných oprav. Naším dnešním tématem a tipem budou lité podlahy, které nabízejí ideální stavební řešení v mnoha směrech. Lité podlahy jsou používány nejen v průmyslových stavbách, ve výrobě nebo skladech, ale často se s nimi setkáváme při výstavbě rodinných domů a bytů. Lité podlahy vytlačují a nahrazují klasické betonové podlahy, protože oproti nim mají celou řadu výhod.

Pokládka litých podlah – Kohoutovice

Řešíte v současnosti realizaci nové podlahy? Obraťte se na specialisty! Pokud hledáte optimální řešení, můžeme vám doporučit společnost Lité podlahy Martin Borecký. Tato firma má za sebou realizace stovek velkých zakázek nejen průmyslových litých podlah s výměrou nad 1 000 m2, ale i nespočet vyhotovení litých podlah pro rodinné a bytové domy. Pan Martin Borecký realizuje dokonale** rovné a hladké podlahy** v jakkoliv členitém prostoru, navíc tyto podlahy nabízejí ideální řešení pro podlahové vytápění. Vyberte si, kde chcete podlahy realizovat, pan Martin Borecký je vám plně k dispozici. Kontakt: Martin Borecký, e-mail: martinborecky@volny.cz, telefonní číslo: 604 838 655

Jak zajistit rovnou a hladkou podlahu?

Lité podlahy jsou známy také pod názvem anhydritové podlahy, což jsou sádrové potěry. Druhý typ litých podlah pak představují cementové lité podlahy. Jejich společné charakteristiky lze shrnout do několika bodů: stále perfektně naleštěná podlaha s barvou a odstínem, které jste si kdysi vybrali. Lité podlahy dodají interiéru šmrnc, a co je důležité - plocha lité podlahy je bez jediné spáry, bez jediné škvíry, kam by se mohla dostat nějaká nečistota. Lité podlahy jsou dokonale rovné, čisté a velice snadno udržovatelé.

Kde se lité podlahy používají?

Pokud se vysloví pojem** lité podlahy**, většina z nás si představí naleštěné podlahy v moderních výrobních závodech, expedicích nebo kdekoliv ve velkoplošných stavbách. Lité podlahy se samozřejmě dál používají** v průmyslových stavbách**, ale díky svým vynikajícím vlastnostem a vzhledu je nalezneme například také v obchodních centrech, kde nabízejí vynikající odolnost vůči poškození při silném zatížení. Lité podlahy jsou ale stále častěji používány i při realizaci bytů nebo rodinných domů, kde nahrazují klasické technologie a betonové podlahy.

Výhody litých podlah

Proč používat lité podlahy? Protože lité podlahy mají oproti betonovým celou řadu výhod. Můžete si je nechat realizovat i do velmi členitého prostředí, můžete si přát realizace průmyslové podlahy na míru nebo aplikace barevných dekorativních stěrek do bytu, a můžete si být jisti, že litá podlaha naprosto vyhoví vaším požadavkům. Pokud si k realizaci litých podlah vyberte firmu, která v oboru podlahářství získala na českém trhu ojedinělé zkušenosti a výborné reference, budete 100 % spokojeni. Lité podlahy jsou ideální pro podlahové topení a nabízí velmi dobrý poměr mezi kvalitou a cenou při vysoké životnosti a snadné údržbě. Anhydritový potěr je poměrně levný, stojí přibližně kolem 85 Kč/ 10 mm tloušťky za 1 m².

Anhydritová litá podlaha Kohoutovice

Anhydritová sádrová litá podlaha je samonivelační potěrová směs na bázi vápenatého sulfátu, s pojivem, vodou a minerálními látkami. Během vytvrzování anhydritového potěru se kompaktní krystaly mezi sebou spojí a následně vzniká velice pevná struktura. Tento potěr se rozlije do všech okrajů, pomocí stěrek se upraví a výsledkem je dokonale do hladká podlaha s pevnou strukturou. Anhydritový sádrový potěr se používá například pro dokonalé srovnání povrchu podlahy před pokládkou parket, dlažby nebo koberců, kdy se v základu používá šedá barva. Pokud ale má ale potěr sloužit jako finální povrch, můžete si vybrat barvu i odstín podlahy. Interiér pak lze barevně sladit například podle stěn, vybavení prostoru apod. Tento typ podlahy je ideální do domu, kanceláře, obchodu, apod., ale není vhodný pro vlhkého prostředí.

Samonivelační cementový litý potěr

Druhý typ lité podlahy zastupuje cementová samonivelační tekutá směs, která je tvořena z hydraulických pojiv, plniv, jemného kameniva a přísad. Výsledkem je dokonale rovná podlaha, kdy jsou také vyrovnány všechny nerovnosti. Samonivelační cementový potěr pro tento typ lité podlahy lze realizovat také do vlhkých místností nebo prostor, kde se přímo nachází voda. Cementový potěr tedy lze umístit například do koupelny, sauny nebo do bezprostřední blízkosti bazénu.

Lité průmyslové podlahy Kohoutovice

V průmyslu, ve skladech nebo v jakémkoli prostředí továren jsou podlahy extrémně zatěžovány. Dochází zde k převážení materiálů o různé hmotnosti, všechno musí běžet rychle a hladce. Proto je důležité mít vybudovanou kvalitní podlahu, která bude optimálně přizpůsobená místním podmínkám. Pod průmyslovou podlahu je třeba nejprve vytvořit její podklad a zjistit zátěžový profil. Podle typu provozu se jedná od malé až velké pochozí zátěže, přes vysokou mechanickou zátěž až po extrémní zátěž bodovou. Profesionální firma, která dodává lité podlahy musí tyto požadavky zohlednit a současně dodržet správné technologické postupy. Každá chyba nebo nevhodný technologický postup by se během užívání podlahy záhy projevil a mohl by způsobit problémy ve výrobním procesu. Proto je velmi důležité vybrat zkušenou podlahářskou firmu, která má s realizací průmyslových podlah dostatek zkušeností.

Lité podlahy jsou ideální pro podlahové vytápění

V případě podlahového vytápění nabízí litá podlaha ideální řešení. Důvod je jednoduchý – litá podlaha má vysokou tepelnou vodivost, proto se lépe prohřívá a tepelný komfort je zaručen také díky úspoře energií. Navíc během zalévání podlahy tato tekutá směs zaručuje dokonalé zatečení kolem trubek topení. Proto u litých podlah nevznikají duté prostory, jako se to může stát u tužšího betonu. Po realizaci lité sádrové podlahy lze podlahové topení zapnout až po dokonalém zaschnutí hmoty, což je obvykle po 7 dnech. Pokud jsou použity cementové směsi, pak se doba prodlužuje na 21 dní.

Jak se lité podlahy pokládají?

Ať už je třeba realizovat samonivelační stěrku nebo samonivelační potěr, cílem je naprosto rovná podlaha. Pomocí samonivelačních stěrek se upraví a vyrovná podlaha tak, aby na ni bylo možné položit jakoukoliv další podlahovou krytinu. V interiéru se aplikuje hmota, která se samovolně rozlije, a která se nijak dále nehutní. Pro dosažení perfektně rovného povrchu podlahy se hmota rozprostře kovovými stěrkami nebo speciálními latěmi. Pracovní teplota nesmí klesnout pod - 5°C, maximální povolená teplota je  25°C a na hmotu nesmí dopadat ani přímé sluneční světlo. Pro rychlejší vyschnutí podlahy je vhodné intenzivně větrat, zapnout topení nebo vysoušečku vzduchu, ale v místnostmi nesmí být průvan. Hmota zasychá poměrně rychle – již následující den lze po povrchu běžně chodit a v rozmezí 3 - 5 dní nová podlaha snese běžné provozní zatížení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17899 (novesluzby.cz#24336)


Diskuze a zkušenosti

robert holy | 11.11.2014 14:36
Re: Pokládka litých podlah Kohoutovice jak prosím opravit křivě nařezané dilatační spáry v lité betonové podlaze?


Přidat komentář