Pokládka dřevěných podlah a fasád

Milujete místnosti provoněné dřevem? Líbí se vám interiér hájenek a roubenek? Pak máte nejspíše kladný vztah ke dřevu. Co si takhle postavit vlastí domeček právě tak, že vás bude obklopovat dřevo?

Dřevěné komponenty jsou přírodní produkty, jejichž vlastnosti nenahradí žádná umělotina. Přírodní produkt je sice dražší, ale zase má spousty předností, takže se v konečné fázi využití cena vyrovná. Jak je to možné? Dřevo se dá více renovovat a také déle vydrží. Je pevnější, čímž se podporuje i celková struktura stavby. Dřevo je jako materiál velmi flexibilní a navíc má i spoustu jiných předností než jen ty stavební. Navíc ho můžete mít všude. V rodinném domě je samozřejmostí, ale nezatracujte ho ani v paneláku. Vezmeme vás více do míst, kde se takové dřevěné podlahy nebo fasády vyrábějí. Uvidíte, jak budete překvapeni, co všechno může ozdobit váš interiér.

Dřevěné podlahy a fasády - Dubí

Chcete se podívat na nabídku dřevěného obložení nebo třeba podlah? Pak kontaktujte pana Lukáše Oswalda (http://www.loswald.cz). Pan Oswald nabízí montáž a prodej podlahových krytin, dřevěných fasád a podlahových konstrukcí, také široký výběr dřevěných podlah, kdy si budete moci zvolit takové zpracování, které je přesně pro vás. A nebudete-li si vědět rady, pan** Oswald** vám pomůže při výběru nejvhodnějšího materiálu. Též se vám nabízí i předběžná cenová kalkulace, abyste měli představu o hodnotě dané služby. Každému klientovi se vychází na míru a vstříc jeho požadavkům i časovým možnostem.

Pan Lukáš Oswald je k dispozici na adrese Polní 96/10, 417 02 Dubí – Drahůnky. E-mailové spojení je lukasoswald@seznam.cz a telefonní kontakt zní 777 866 519.

Pokládka dřevěných podlah a fasádDodání a pokládka dřevěných podlah

Co se týká dřevěných podlah, tak máte na výběr z mnoha variant, kdy se zde prolínají jak použití výchozí suroviny, tak i aplikace. Podlahová krytina totiž může být z několika druhů stromů a také záleží na jednotlivých dílech, které se pokládají. Jsou to různé tvary a rozměry dle typu položení. Podívejte se na to zblízka.

Rozměry dřevěné podlahy, dezén dřevěné podlahy

Co se týká dřevěných komponent, máte na výběr různé grafické části, ze kterých se pak vytváří výsledný dezén. Nejčastěji to jsou různé rozměry obdélníku. Mohou to být ale i čtverce. Pak se nabízí i položení velkých částí dřevěných komponent, což jsou tzv. palubkové podlahy. Jednotlivé rozměry nebo materiály můžete mezi sebou ale i kombinovat, takže lze vytvořit pestrý dezén, kterým ozvláštníte svůj domov.

Pokládka dřevěných podlah

Začneme od menších rozměrů. Nabízejí se různé vzory položení, z nichž vám asi nejznámější budou parketové typy, kdy je dezén veden do podoby copánku. Dále to může být forma prostřídání jednotlivých rozměrů, kdy celá aplikace vypadá jako cihlová stavba. Mohou to být ale i čtvercové součásti, které se prostřídají s menšími, což pak vypadá luxusně. Lze ale i experimentovat i tak, že schválně „naruší" pravidelnost položení a podlaha už je pomalu uměleckým skvostem. Můžete mít tak podlahu, která připomíná stropy zámků, co se týká geometrického vzhledu.

Samostatně bychom mohli zařadit palubkové podlahy. Ty se totiž skládají z velkých kusů dřeva, které jsou aplikované v přímých liniích po celé ploše místnosti. Palubkové podlahy jsou velmi vkusné, a pokud chcete jednotlivou barvu, jsou tyto formy tím nejlepším, protože se skládají právě z větších částí.** **


Lukáš Oswald

Tel: 777866519


E-mail: lukasoswald@seznam.cz


Web: www.loswald.cz

**Pokládka dřevěných podlah a fasád
**

Podlahy z tuzemských dřevin, podlahy z exotických dřevin

Dřevo je samozřejmě základ, ale nyní máme na mysli jeho typy. Dřevo může být různých typ, co se týká původu. Nabízejí se tuzemské i exotické dřeviny. Vy jako klient se budete orientovat nejspíše podle barvy, žíhání a podobně. Můžete mít podlahu z jednoho typu dřeva, ale zkuste si prohlédnout vzory položení. Uvidíte, jaké možnosti vám toto nabízí. Zejména u menších komponent to vypadá, jako by se dřevěné části skládaly z jednotlivých vláken. Mohou se ale prolínat menší a větší části v kontrastních barvách. Nechte si třeba od firmy předložit, jaké realizace má za sebou nebo sami ukažte, co se vám líbí. Nikdo neříká, že třeba položení podlah vystřižené ze zahraničního časopisu by tu nikdo nezvládl.

Podlaha vhodná pro alergiky, snadná obnova podlahy

Jaké jsou výhody dřevěných podlah? Předně je to díky jejich původu. Protože jde o přírodní materiál, který nebude dráždit vaše zdraví a tím pádem se hodí i pro alergiky. Velkou výhodou je i obnovitelnost suroviny, protože pak déle vydrží. Zatímco umělé podlahy se poškrábou a už je nejde obnovit, dřevěné podlahy takto upravit lze. Existuje speciální metoda, kdy se obrousí povrch podlahy, pak se přelakuje a plocha je jako nová. Vy pak nemusíte měnit položení, které vám může vydržet i několik generací.

Pokládka dřevěných podlah a fasád

Dřevěné obložení v exteriéru i interiéru

Nemusíte mít dřevostavbu, abyste docílili dřevěného efektu vašeho domu. Máte zděný objekt? Pak si ho nechte obložit. Dřevěné obklady vytvoří efektní vzhled každé stavby, která rázem bude vypadat mnohem přírodněji. Dřevěné stavby totiž evokují více přírody, lesk přírodní suroviny umocňuje efekt takové horské chaty.

Obložení se ale nemusí týkat jen vnějšku, můžete mít i dřevěný interiér. Dřevem lze obložit třeba zákoutí kolem krbu, materiál vnese teplo do vaší ložnice nebo se často používá, když se dělá kuchyně. Dřevěné kousky dokáží váš domov zútulnit a změnit jeho podobu, aniž by to stálo hodně peněz. Obložení uvnitř se nemusíte vyhýbat ani, když žijete v panelovém domě. Lze takto obložit stěny i přepažit místnosti, čímž máte pak byt členitější.

Podkladová vrstva podlahy, izolační vrstva podlahy

Podlaha není jen jedna vrstva nosné krytiny, která kryje základy stavby. Dle typu podlahy můžete mít různé druhy, které mají i specifickou funkci. Jestli máte doma zimu, můžete mít v podlaze izolační prvky, které zabrání velkým rozdílům teplot. Podívejme se na takové podlahové konstrukce více zblízka.

Základem je podkladová vrstva, což může být právě beton nebo nosný materiál stropu, pokud je to podlaha v patře. Pak se nanáší vyrovnávací vrstva, kdy se zahladí nerovností na podkladu. V každém případě se aplikuje i izolace, která může být zvuková, tepelná i odolná vůči vodě. Jako izolační materiály se používají různé fólie, vaty, polystyren nebo i sádrokarton. Následně se na izolační vrstvu nanáší roznášecí část, která roznese užitné zatížení po celé ploše. A na konec se aplikuje nášlapný povrch, který už je tvořen tou podobou, kterou si vybíráte dle typu dezénu (dřevo, lino, laminát, korek, dlaždice apod.).

Nechte svůj domov provonět dřevem a ozdobte své zázemí přírodní surovinou. Počítejte s tím, že třeba na začátku vás podlahové krytiny stojí více peněz, ale na druhou stranu jejich údržba a dlouhotrvanlivost vám to posléze bohatě vykompenzují. Dřevo je velmi flexibilní a dá se použít v mnoha případech. Můžete si tak vybírat z nepřeberného množství aplikací, kdy tato surovina vyzdobí váš domov zevnitř i zvenčí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17433 (novesluzby.cz#23515)


Přidat komentář