Plovoucí podlahy - Frýdek Místek

Kdy se rozhodnout pro novou podlahu? Jakou podlahu vybrat a jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů podlah? Čtěte dále a dozvíte se vše důležité o podlahových krytinách.

Často se říká, že kvalitní podlaha a střecha jsou důležitým prvkem každého bydlení. Podlahové krytiny, které jsou vyrobeny z odolných materiálů a jejich montáž provedou profesionálové, se vám odmění dlouhou životností a také funkčností. Kvalitní podlaha vás nebude obtěžovat vrzáním, prošlapanými místy nebo nerovnostmi. Kvalitní podlaha také dobře izoluje zvuk. Vždy je lepší investovat do kvalitní podlahy než se později zabývat jejími opravami a výměnou. Oprava a výměna nekvalitní podlahy vás nejen připraví o spoustu peněz, ale také o čas.

Při výběru nové podlahy se řídíme její barvou, strukturou, vzhledem, údržbou, bezpečnou chůzí, akustickými vlastnostmi, zátěží a cenou. Profesionální firma vám vždy pomůže s výběrem ideální podlahy, nabídne vám poradenství a předběžnou kalkulaci. Dejte na reference a rozhodněte se pro firmu, která vám nabídne jen ty nejlepší služby. Plovoucí podlahy a mnoho jiných služeb vám může nabídnout firma.

Jak je výše nastíněno, pokud si přejete, aby vaše nová podlaha vypadala co nejlépe a dokonale plnila svoji funkci, je vhodné se s výběrem i pokládkou obrátit na profesionála. Firma se dlouhodobě zabývá prodejem a pokládkou mnoha druhů podlah, tudíž má s danou problematikou dostatek zkušeností. Firma se dále zabývá renovací dřevěných podlah, dřevěnými obklady v interiéru a prodejem. Firma se vyznačuje individuálním a profesionálním přístupem ke každé zakázce.

Plovoucí podlahy

Název je odvozen od způsobu položení podlahy – tzv. plovoucím způsobem. Plovoucí podlahy nejsou pevně spjaty s podkladovou vrstvou a tak není problém je opět jednoduše rozebrat a položit. Položit plovoucí podlahu není žádný problém. Plovoucí podlahy jsou složeny z několika vrstev. Ve spodní části je pokladní vrstva, na ní je zvukově izolační vrstva, dále vrstva roznášecí a vrstva nášlapná. Plovoucí podlahy jsou moderní a snadno udržovatelné. Výhodou plovoucích podlah je velký výběr materiálů, barev, vzorů, renovovatelnost, snadná a rychlá výměna poškozených lamel. Naopak nevýhodou je možnost vzniku spár mezi lamelami, menší odolnost podlahy proti zatečení tekutiny a vstřebávání vlhkosti, nejsou vhodné pro instalaci těžkého nábytku, může tak docházet ke zvlnění podlahy.

Plovoucí podlahy - Frýdek-Místek

Firma se specializuje na prodej a montáž podlahových krytin. Zakládá si na profesionalitě a spokojenosti svých zákazníků.

Co konkrétně Vám zde mohou nabídnout?

  • PVC podlahoviny - široká škála dekorů jako např. dřevo nebo kámen
  • Přírodní linoleum – ekologické a trvanlivé podlahy
  • Korkové podlahy – pružné, tvarově stálé podlahy
  • Parkety (broušení, tmelení a lakování parket)
  • Dřevěné plovoucí podlahy
  • Laminátové plovoucí podlahy

Jaká podlahová krytina patří k oblíbeným?

Plovoucí podlahy jsou dnes vnímány jako velmi oblíbená podlahová krytina, kterou najdeme nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostorech. Plovoucí podlahy se skvěle hodí do rodinných domů, bytů a také veřejných budov. A proč se právě tento typ podlah stal tak oblíbený? Plovoucí podlahy mají velmi příjemný vzhled. Další výhodou těchto podlah je nenáročná pokládka a také to, že se podlahy dají velmi snadno opravit. Samozřejmostí je i velmi snadná údržba těchto podlah. Když bychom se zaměřili na další pozitiva těchto podlah, zjistili bychom, že plovoucí podlahy jsou mechanicky odolné a můžeme pod ně instalovat podlahové topení. Nevýhodou tohoto typu podlah je studený povrch a nižší odolnost vůči vlhkosti.

Jaké jsou typy plovoucích podlah?

Plovoucí podlahy se dále dělí na laminátové, dýhované, dřevěné, bambusové nebo linoleové. Každý z těchto typů plovoucích podlah má své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně nyní podívat.

Dřevěné plovoucí podlahy v současné době nahradily podlahy klasické dřevěné a parkety.  U dřevěných plovoucích podlah si můžete vybrat dekor, který vás nejvíce zaujme. Na výběr máte např. z dekoru třešně, švestky, dubu nebo bambusu. Výhodou dřevěných plovoucích podlah je vysoká odolnost podlahy vůči oděru, možnost renovace, snadná údržba a rychlá pokládka. Dřevěné plovoucí podlahy se hodí do místností s menším zatížením. Tento typ podlah by se neměl umisťovat do vlhkých místností, jako jsou prádelny nebo koupelny. Tento typ podlahy se také vyznačuje vyšší cenou.

Co se týká výběru plovoucích podlah, můžete se také rozhodnout pro plovoucí podlahy laminátové. Laminátové podlahy věrně imitují vzhled dřeva a jsou oproti klasickým dřevěným plovoucím podlahám finančně méně náročnější. Výhodou laminátových plovoucích podlah je, že snesou velké zatížení a jsou také jednoduché na údržbu. I laminátové plovoucí podlahy jsou náchylné na vlhkost. V případě, že do podlahy pronikne voda, může se podlaha zdeformovat a zvlnit.

Na výběr máte také plovoucí podlahy dýhované. Tyto podlahy jsou odolné, nevyžadují náročnou údržbu a mají dobré tepelné vlastnosti. Pod dýhované plovoucí podlahy je možné umístit podlahové topení. Tento typ podlah je také výhodný kvůli své nižší ceně.

V místnostech, které nejsou náročné na zátěž, můžete použít korkové podlahy. Korkové podlahy nachází využití v bytech a rodinných domech. Korek je přírodní, zdravotně nezávadný materiál, který je také příjemný na dotek. Korkové podlahy jsou velmi měkké a teplé. Bohužel má tento přírodní materiál i své nevýhody a to nízkou odolnost.U korkových podlah je nutná úprava lakem.

Montáž plovoucích podlah

Na montáž plovoucích podlah si pozvěte profesionální firmu, která s tímto má dostatek zkušeností. Plovoucí podlahy se nelepí na zem, ale zasouvají se v drážkách vzájemně do sebe. Proto je i výměna těchto podlah velmi snadná. Při poškození části podlahy může dojít k velmi rychlé a jednoduché výměně.

Broušení a lakování parket

Vaše staré parkety mohou velmi rychle získat nový vzhled. Rozhodněte se pro broušení a lakování parket a jistě budete spokojeni. Před renovací je nutné připravit celou plochu parket. Staré parkety musí být zbaveny laku nebo oleje. Před renovací je nutné, aby byly parkety hladké a rovné. Objednejte si na broušení parket zkušenou firmu a jistě budete spokojeni s výsledkem. Obroušené a nalakované parkety budou zase vypadat jako nové.

Měření vlhkosti betonu

měření vlhkosti betonu se používají vlhkoměry. Vlhkoměry jsou praktické elektronické přístroje, pomocí kterých můžete velmi snadno změřit vlhkost materiálu. Vlhkoměry mají široké uplatnění ve stavebnictví. Pomocí vlhkoměrů se může zjistit, kdy navázat suchými procesy stavby na mokré. Chcete-li zjistit, jaký je stav betonu, stačí kontaktovat stavebního profesionála, v jehož výbavě se najde i vlhkoměr.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17817 (novesluzby.cz#24201)


Přidat komentář