Pergoly, terasy a střešní konstrukce - Hranice

Jestliže jste se rozhodli pro vybudování pergoly či terasy u rodinného domu nebo chalupy, zcela jistě nebudete litovat. Kvalitní pergola nebo terasa poskytuje svým majitelům příjemné posezení, které přímo vybízí k odpočinku.

Terasy a jejich úpravy Hranice

U rodinných domů se můžeme velmi často setkat s terasami, jak s velkými, tak s těmi o malých rozměrech. Terasa však musí být vkusně zvolená, protože jen tak dokáže vhodně doplnit celkový dojem domu a zahrady a nabídnout příjemné místo určené k odpočinku pod širým nebem. Terasa tvoří jakýsi mezičlánek mezi vnitřními prostorami domu a venkovním prostředím. Patří k nejčastější součásti rodinného domu, kdy je propojena se zahradou a interiérem, ovšem stala se také součástí moderních bytů. Terasa své majitele vybízí k odpočinku, k relaxaci, je možné na ní za příznivého počasí stolovat, bavit se, hrát stolní a jiné hry nebo jinak trávit svůj volný čas. Terasa umožňuje svým uživatelům přímý kontakt s okolím a s přírodou. Jde takřka o další místnost Vašeho bydlení. Terasu je možné opatřit nejrůznějším nábytkem, okrasnými stromky a květinami, grilem a jiným vybavením, které zpříjemní chvíle trávené na ní.

Jaký zvolit vzhled terasy?

Celkový vzhled terasy by měl být uzpůsoben vzhledu domu, jeho dispozičnímu řešení, okolnímu prostředí a také jejímu účelu. Stavba terasy má tak určité limity, které se musí respektovat a dodržovat. Odborník, který Vám se stavbou terasy pomůže, se bude vždy zajímat o výše uvedené, především o to, jak moc budete terasu využívat, pro jaký účel ji zakládáte, apod. Terasa může být postavena do mnoha různých podob. K nejjednodušším způsobům provedení patří plocha, která je vysypaná štěrkem, nebo plocha, která je dokonale vydlážděná a opatřená nádherným zahradním nábytkem, krbem, udírnou nebo grilem. Podlaha terasy může být vyrobená z různých materiálů. Často používanými jsou dlažby, luxusně vypadaní kameny, dřeva, ale také různě barevné cihly. Terasa může být různě zastíněná a zastřešená. Pokud správně vyberete jednotlivé materiály, dodáte Vaší terase to správné kouzlo.

Pergola, stavba pergol Hranice

Pergola je okrasná stavba, která se hodí zcela jistě na každou zahradu. Stejně jako u teras i u pergol platí, že se dají postavit ve zcela různých a odlišných provedeních a každá pergola je originálem. Pergola je vhodná pro odpočinek, pro grilování, pro stolování, nebo pouze pro relaxování a čtení knih. Záleží na každém, jakou pergolu si pořídí a pro jaký účel. Tesař, který provádí výstavbu pergol, Vám může poradit s vhodným prostorem pro její umístění, stejně jako s jejím vzhledem. Dá Vám na výběr z mnoha různých provedení, seznámí Vás s jejími funkcemi a s jejími vlastnostmi. Zvolené místo je dosti důležité, aby pergola na zahradě dobře vypadala, a aby se stala oblíbeným místem pro Vaši relaxaci a společné chvíle s rodinou.

Proč se obrátit na profesionální firmu Hranice při výstavbě pergoly?

Zkušení výrobci pergol a jiných dřevěných přístřešků a konstrukcí mají bohaté zkušenosti s takovou výrobou. Jsou si navíc plně vědomi toho, jak důležitou součástí vzhledu zahrady nebo domu může pergola být. Dokážou Vám poradit, jakou pergolu je vhodné si zvolit. Naprostou samozřejmostí pro ně je kvalitní a prvotřídní zpracování pergol a jejich následné kompletování přímo na Vaší zahradě. Pergoly je možné sestavit v nekonečném množství variant a podob. Vy tak získáte místo, které bude naprosto ojedinělé a unikátní, kde se můžete setkávat se svými přáteli. Bude Vám sloužit jako další místnost, kde můžete nerušeně trávit čas a být tak na čerstvém vzduchu a blízko přírodě.

Stavba střešní konstrukce Hranice

Střecha je nejvíce namáhanou částí domu, která chrání obyvatele domu před různými podobami počasí. V naprosté většině případů se skládá z nosné konstrukce neboli krovu, z izolačních vrstev a z krycích vrstev, které tvoří nejsvrchnější část střešní konstrukce. Každá část střechy má svoji vlastní strukturu a svoji jedinečnou funkci a je tak důležitá pro správnou funkčnost střechy.

Dřevěné střešní krovy, stavba krovů Hranice

Krov je nosná konstrukce střechy. Jejím hlavním účelem je nést střešní krytinu a odolávat zatížení způsobené nánosem sněhu, větru a vlastní tíhy na nosné stěny stavby. Nejčastěji se užívají dřevěné krovy z kvalitního smrkového dřeva, které bývá chemicky ošetřeno, aby nedocházelo k jeho hnilobě, k napadání škůdci a ke ztrouchnivění. Provedení krovu závisí především na velikost stavby, na sklonu střechy, na jejím tvaru, na rozpětí, a na celkovém prostředí, ve kterém se dům nebo jiný objekt nachází. U nás se nejčastěji používá vaznicová soustava. Vazbou se rozumí příčný profil krovu, který nese jeho ostatní části. Vaznice je vodorovný trám, který probíhá podélně krovem a podpírá krokve.

Střechy jednoplášťové, dvouplášťové, tříplášťové, rovné

Každá nově postavená nebo zrekonstruovaná střecha musí být dokonale zateplena, aby poskytovala všem svým uživatelům dostatečné pohodlí a především ochranu. Střechy se rozlišují na šikmé, které jsou buď jednoplášťové, dvouplášťové a tříplášťové a rovné. Tloušťka tepelné izolace a hydroizolace závisí na trámové konstrukci střechy, na velikosti a vzdálenosti trámů. Můžeme tvrdit, že neexistuje jednotný způsob zateplování střešních krovů. Tato práce vyžaduje vždy zásahu odborníků, kteří sami nejlépe posoudí, jaké zateplení je nutné pro konkrétní typ střechy.

Hranice výroba dřevěných trámových stropů

Jednou z velmi častých konstrukcí, u nichž je možné využít tesaných trámů ve spojení s fošnovým záklopem, je výroba dřevěných trámových stropů. Tento druh stropů je vhodný do jakéhokoliv objektu, jak do rodinného domu, tak do chalupy, chaty nebo významnějších objektů. Dříve se dřevěné stropní konstrukce používaly především v bytových, občanských a zemědělských stavbách z důvodu snadného opracování dřeva a tím snadné a rychlé výstavbě stropní konstrukce, dále z důvodu okamžité únosnosti, dobré tepelné a zvukové izolaci a vysoké konstrukční spolehlivosti. V dnešní době se s nimi můžete setkat především při rekonstrukci starších budov, nebo při výstavbách menších objektů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17748 (novesluzby.cz#24060)


Přidat komentář