Péče o vlasy - kadeřnictví

Mít krásný a upravený účes je nejen snem každé ženy, ale je zde i faktor praktičnosti, kdy vás zdobí bujná a zdravě vypadající kštice, i když zrovna nemáte čas na větší styling. Najděte si dobrého kadeřníka, který vám upraví vlasy pode vašich představ.

Kvalitní střih vlasů a dobrá péče o vlasy

Pokud neznáte vlastnosti svých vlasů a nedopřejete jim sestřih, který koresponduje s jejich vlastnostmi, tak se může stát, že váš účes je nepoddajný, nesluší vám a vy máte pocit, že s vaší kšticí nelze udělat nic. Zkuste se proto obrátit na odborníka, který má zkušenosti a pozná, jaké vlastnosti vaše vlasy mají a jak o ně máte pečovat. Stává se totiž, že spousta žen má třeba pocit, že na barvené vlasy musí používat šampon na vlasy barvené, ale je možné, že některé složky vlas přesušují, a proto není vhodné přípravek používat. Tím následuje možnost, vybrat si šampon podle typu vlasu. S tím vám ale poradí profesionál, který se vyzná, proto navštěvujte kadeřníka jako svého doktora (jen tedy spíše pravidelněji), aby o vás a vaši hřívu pečoval.

Kvalitní kadeřnictví, profesionální kadeřnice

Kadeřnice se o vaše vlasy skvěle postará a zároveň vám poradí nejen co vaše vlasy potřebují, ale prozradí vám i různé triky, které kadeřníci používají. I když se je možná dozvíte v různých časopisech, tak jako laik nemůžete tušit, jestli se hodí zrovna na váš porost. Můžete si vybrat z bohaté škály procedur. Stříhání, mytí, foukání, vodová, barva nebo melír jistě potěší každou ženu. Stejně tak ale nepřijdou muži ani děti zkrátka. Pánům jistě přijde vhod rovněž zastřižení vlasů, ale stejně tak se mohou nechat oholit i nabarvit, pokud budou mít to přání. Děti rovněž potřebují sestřih, a tak můžete k paní Dagmar Maškové vzít i svou ratolest. ** **

Stříhání v kadeřnictví

Správný střih je základ. Nechte si poradit, který typ účesu by vám nejlépe vyhovoval. Není neobvyklé, že nositelé dané hřívy mají totiž u účesu jiné představy než kadeřník, ale právě on lépe zhodnotí, co vám sedne a vy se potom budete divit, jak měl pravdu a dáte mu za pravdu. Pokud vám tedy řekne, že k vašemu kulatému obličeji se nehodí daný krátký sestřih, tak poslechněte, ať se vyvarujete zklamání.

Stejně tak bývá u některých dam problém, že chtějí zastřihnout své vlasy, ale byly by nejraději, kdyby to bylo jen o milimetr. Ovšem uvědomte si, že pro dobrý vzhled účesu se musí odstranit roztřepené konečky a sjednotit tvar, protože pak výsledný efekt má účinek. Choďte tedy ke kadeřníkovi pravidelně, aby vám mohly narůst dlouhé a pěstěné vlasy. Že máte pocit, když si necháváte narůst kštici několik měsíců, a pak se jen lehce zkrátí, tak je to omyl.

Fénování v kadeřnictví

Jistě znáte ten úžasný pocit, kdy jdete od kadeřníka a máte nadýchaný objem vlasů. Protože si ale nemůžete dovolit chodit každý den do salonu, tak alespoň vysledujte, jak kadeřník fouká. Sice se vám asi úplně nepodaří zkopírovat celý efekt, protože se k vlasům nedostanete jako odborník, ale můžete se k tomu přiblížit.

Pro začátek si vy doma pro zajištění objemu můžete vlasy vyfoukat v předklonu. Poté foukejte nejprve spodní vlasy. Až budou trochu prosušené, tak nadzvedávacími pohyby klouzejte fénem po pramenech, kdy se celkový vzhled uhladí a konce se efektně vytočí ven nebo podtočí dovnitř, to už je na vás. Postupně takto postupujte k nejsvrchnějším řadám vlasů. Účes závěrem můžete uhladit voskem, nechat lesknou pomocí spreje nebo zafixovat lakem či gelem ve spreji, který vlasy tolik nezatíží.

Pokud si myslíte, že k fénování musíte používat pouze kulatý hřeben, není tomu tak. Lze využít i narovnávací podoby, kdy se mezi dvě spojené části umístí prameny a ty se fénováním rovnají. Zároveň však můžete jím i konce vlasů podtočit, výsledný efekt bude jiný než u klasického kulatého kartáče. To pak platí i o žebrovaném hřebenu, který konce vlasů vytvoří více do hranaté a účes působí ležérněji.

Vodová a trvalá v kadeřnictví

Existuje několik metod, jak si** vytvořit vlnitý účes.** K nim patří vodová a trvalá. Při obou technikách si můžete určit jakou podobu a sílu vln si přejete. Nejlépe je přinést jako vzorek nějaký obrázek z časopisu, kde se vám na nositelce líbí účes a ten vám kadeřnice zhotoví. Můžete mít jemné kudrlinky, přes krepatý vzhled až po nadýchané vlny. Rozhodně dnes neplatí, že vám kadeřník vytvoří na hlavě suchý účes, jež připomíná pudlí srst, jak jsme jej znali z osmdesátých let.

Barvení a melír v kadeřnictví

Sjednocení barvy vlasů a jejich tonus nechte na kadeřníkovi. Domácí barvení se vám jako laikovi nikdy nepodaří tak jako v salonu. Budete mít ve vlasech světlejší a tmavší místa a to nejen z důvodu intenzity nánosů. Neporadíte si třeba se sjednocením barvy odrostů a zbytku vlasů. Rovněž si nechte poradit, co se k vám hodí. I když toužíte po černé, ale máte světlou pleť, tak nejspíše to nebude odstín vhodný pro vás, i když v pohádkách o Sněhurce nás přesvědčovali, že tak vypadá krásná žena. To jsme si pak mysleli do doby, než přišla na řadu Morticia z Addamsovy rodiny. Záleží na typu dané ženy, takže vás kadeřník musí vidět, aby posoudil, co se k vám hodí a co už ne.

Péče o muže v kadeřnictví

Stejně jako ženy, i pánové si chtějí dopřát péči o vizáž. Ta kromě sestřihu zahrnuje i péči o vousy, kde je rovněž nutné brát ohled na speciální vzhled. Nikde nesmí nic přečnívat ani překážet a někteří pánové si zvláště potrpí na efektní vzhled jejich porostu.

Není ovšem ani výjimkou barvení, kdy pánové třeba chtějí jen experimentovat, ale dnes už je běžné, že si muži chtějí nechat zakrýt šediny. Není nic snazšího než to obarvit. Odstíny pro tento účel jsou velmi přirozené, a tak nikdo nic nepozná.

Stříhání pro děti v kadeřnictví

I děti, aby byly upravené, potřebují kvalitní sestřih. Ať už se jedná o obměnu na mokro či na sucho, tak tím vyřešíte starosti, co s upravením dítka. I když si mnozí rodiče myslí, že to zvládnou doma sami, tak sestřih a´la hrnec nepotěší ani děti a navíc mohou být ve škole terčem posměchu. Proto nechte na odborníkovi, ať udělá dítěti pěkný účes a ať vyhoví jeho přání, pokud nebude extra bláznivé.

Kvalitní a dobře padnoucí účes je klíčem ke kráse. Vlasy hodně ovlivňují náš vzhled, proto nepodceňujte péči o ně a nechte se hýčkat profesionály.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17190 (novesluzby.cz#22693)


Přidat komentář