Montáže krovů - okres Teplice a okolí

Říká se, fasáda je vizitkou domu, znamením, že se o dům jeho majitel dobře stará. A totéž platí o střeše, která je ještě důležitější součástí každé stavby. Základem střechy jsou krovy.

Rádi by jste měli na svém domě také novou střechu? Líbí se vám její zářivě červená barva? Nejste si ale jisti, zda je střešní konstrukce v pořádku? V tomto směru je rozhodně třeba obrátit se na tesaře nebo pokrývače. Tito řemeslníci, kteří z větší části pracují pod širým nebem, se zabývají stavební konstrukcí střech, montují altány nebo udělají bednění. Své práci dokonale rozumějí, tesařské práce dělají podle předpisů a s naprostou bezpečností se vyšplhají na půdu a řeknou vám, v jakém stavu se vaše krovy nalézají. Tesaři pak na základě vaší objednávky dokáží veškeré stavební konstrukce ze dřeva postavit.

Výroba nosných konstrukcí střech na Teplicku

Krovy, kterým se také někdy říká vazby, vyrábí tesaři a jsou to nosné konstrukce střech. Účelem krovu je nést střešní krytinu a současně přenášet zatížení ze střechy na nosné stěny domu. Tradiční krovy jsou realizovány jako dřevěné tesařské konstrukce. Výroba krovů, přesněji tradičních dřevěných krovů probíhá v tesařské firmě za pomoci nejmodernějších technik. K výrobě přesných výrobků je třeba používat moderní stroje, které zaručují přesné a vysoce kvalitní provedení. V některých případech se dokonce používá počítačová simulace, která dokáže vytvořit detailní model. Výsledkem jsou pak naprosto přesně provedené krovy.

Jak se krovy vyrábí?

Pokud tesařskou firmu požádáte o vytvoření nových krovů, před jejich vlastní výrobou je třeba provést zaměření stavby. Poté tesařská firma zpracuje výkresovou dokumentaci pro výrobu a montáž krovu. Výkresy krovu se zhotovují jako prostorové a simulují konstrukci včetně veškerých detailů a nutných spojení jednotlivých částí. Pro výrobu krovu se používají tradiční, klasické tesařské spoje a v odborném názvosloví je tesaři nazývají čepy, dlaby, kampy, rybiny, osedlání krokví, začepování sloupku do vaznice, předvrtání otvorů pro svorníky a závitové tyče. Šikovní řemeslníci ještě nevymřeli a tak vám tesaři mohou vyrobit také zdobné prvky krovů jako jsou zakončení zhlaví krokví a vaznic. Výrobu krovů je možné zrealizovat velice přesným CNC opracováním a pak není problém vyrobit i náročné prvky, jako je například provedení úžlabních a nárožních krokví s přesným osedláním. Na závěr může tesařská firma provést zaklopení palubkovým bedněním.

Sestavení krovů tesařskou firmou okres Teplice

Tesařská firma samozřejmě musí veškeré prvky krovu a stavebních konstrukcí vyrobit naprosto** přesně**, neboť na místě stavby musí veškeré díly dobře lícovat. Finálním výrobkem je tedy zabalený,** hotový krov**, který je připraven k převezení na místo stavby. Jednotlivé spoje krovu musí být přesně popsány a díly krovu naskládány do balíku. Součástí dodávky krovu je také kladecí, tedy montážní plán, podle kterého se konstrukce krovu na místě postaví. Značení v montážním plánu koresponduje s jednotlivými čísly spojů, což umožňuje snadnou montáž krovu ve stylu stavebnice.

Pokrývačské služby Teplice, pokrývačská firma

Pokud zjistíte, že vám do střechy zatéká nebo není viditelně něco v pořádku, obrátíte se na pokrývačskou firmu. Tu především zajímá, v jakém stavu je střecha je a co je příčinou problémů**. Pokrývačské práce** patří dnes k nejrizikovějším činnostem, a proto jsou pokrývači odborníci, kteří pracují tam, kde nějaká technika není příliš platná. Pokrývačské práce provádějí odborně způsobilí pracovníci, kteří využívají moderní stavební materiály, technologie a postupy. Při veškerých výškových pracích je třeba dbát na dodržování bezpečnosti práce.

Komplexní realizace střech na Teplicku

Zkušená firma, která nabízí kompletní realizace nebo rekonstrukce střech vám nabídne služby z oborů pokrývačství, klempířství, tesařství a provádí také izolace střech. To ale nemusí být veškerá nabídka pokrývačství. Další činnosti mohou být služby, jako například pokládání střešní krytiny** ** světových výrobců (Bramac, Tondach, KM-Beta a další), montáž lehké střešní krytiny** **, realizace plochých střech nebo** zastřešení průmyslových hal.** Pokrývačská firma úzce spolupracuje s tesaři, kteří zajišťují** výrobu tesařských konstrukcí**, jako jsou střešní krovy, ale může se jednat také o výrobu zahradních domků nebo altánů. Mezi další činnosti patří také klempířské stavební práce, což jsou montáže okapových systémů a veškeré stavební klempířství, montáže střešních oken a doplňků a realizace tepelné izolace šikmých i plochých střech. Profesionální firma vám může v této oblasti zrealizovat také půdní vestavby a SDK práce.

Montáž střešních oken okres Teplice

Namontovat střešní okno bez chyb není jednoduché a proto se do této záležitosti rozhodně nepouštějte sami, ale obraťte se na zkušenou firmu. Pro správnou montáž střešního okna do konstrukce střechy a jeho napojení na střešní plášť je nutné zakoupit nebo nechat vyrobit lemování, které není součástí balení střešního okna. Součástí balení střešního okna může být pouze oplechování, které překrývá rám a křídlo okna z exteriérové strany. Lemování a oplechování pak dohromady tvoří celek, který zajišťuje vodotěsné napojení střešního okna na střešní plášť. Firma, která střešní okna montuje vám může poradit také ohledně volby velikosti a typu okna. Ta se určuje podle plochy místnosti a umístění okna nebo podle požadavků na komfort. Při návrhu optimálního osvětlení místnosti je třeba vzít v úvahu nejen počet a velikost střešních oken, ale také jejich rozmístění pro správné rozložení světla v prostoru.

Klempířské služby na Teplicku, oplechování komína

Při výstavbě nové střechy nebo při rekonstrukci střechy se bez klempíře nelze obejít. Klempíři montují okapové systémy, provádějí oplechování komínů, oplechují parapety oken nebo vytvoří lemování štítů. Klempíři také provádí montáž střešních oken, ale provádí také výměny a veškeré opravy klempířských prvků. To se týká například okapních svodů, parapetů a žlabů.

Izolace střech Teplice, izolace na krokvích

Pokud je třeba zrealizovat** rekonstrukční práce na střeše,** obvykle jsou tyto práce spojeny s vytvořením** nové izolace střechy**. Jedním ze způsobů, jak vytvořit izolaci střechy, je izolace na krokvích. Odborně provedená práce zaručuje střešní izolaci bez tepelných mostů a provedením tohoto způsobu izolace navíc získáte ještě dodatečný prostor uvnitř.** Krovy**, které jsou vidět je pak možné zakomponovat do řešení interiéru.

Návrhy střešních konstrukcí okres Teplice

Pokrývačská a tesařská firma, která nabízí** ** realizace střech,** ** vám může nabídnout návrh střechy pomocí softwarového vybavení v podobě grafického programu. Díky tomu je možné spatřit 3D projekt střešní konstrukce ještě před jejím vyrobením. Tím dochází ke značné úspoře času, zvýšení komfortu nabízených služeb a minimalizaci chyb. Výroba krovu a nové střechy pak proběhne přesně podle projektového návrhu. Dnešní pokrývačské firmy pracují opravdu na špičkové úrovni a nabízejí komplexní řešení a poradenství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17411 (novesluzby.cz#23484)


Přidat komentář