Montáž stínící techniky - Praha 5

Nechejte se inspirovat několika tipy z oblasti stínící techniky. Překvapí vás krásné barvy, možnost regulace přístupu slunečních paprsků, soukromí i možnost kreativního dotvoření interiéru.

Stínící technika – vynikající volba pro každý interiér

Někteří z vás si možná pod pojmem stínící technika představí pouze klasické žaluzie, ať už ve vertikálním nebo horizontálním provedení. Moderní stínící technika nabízí nepřeberné množství variant stínění, které dokážou výborně doladit a podtrhnout každý interiér. Budete překvapeni, jaké dnešní doba nabízí krásné barevné odstíny stínící techniky, její technické zpracování, či možnosti regulace přístupu slunečních paprsků. V moderní stínící technice se snoubí jak praktičnost, tak i estetičnost a design. Nové moderní typy stínící techniky nabízí také mimo zabránění slunečního a světelného záření do interiéru i protihlukové a tepelné vlastnosti. Stínící techniku je možné rozdělit do dvou velkých skupin a to, na interiérové a exteriérové stínící prvky.

Venkovní žaluzie a jejich montáž Praha 5

V současné době jsou velmi oblíbené venkovní žaluzie. Jestliže váháte, zda si je pořídit, nebo ne, rozhodně s nimi neprohloupíte. Venkovní žaluzie totiž patří k nejlepším a nejideálnějším zařízením venkovní stínící techniky. Venkovní žaluzie jsou vysoce efektivní a dokážou zadržet celých 85% slunečního záření. Mezi jejich další výhody patří fakt, že regulují intenzitu světla v místnosti. V letních měsících, kdy jsou teploty vysoké a sluneční záření ostré, brání pronikání horka do vnitřku obydlí. Venkovní žaluzie jsou velmi snadné na ovládání a vy sami se můžete rozhodnout, zda je budete ovládat elektricky nebo ručně. Jako nejpohodlnější ovládání se jeví automatické ovládání, kdy automatika těchto žaluzií zcela sama reaguje na slunce a na vítr. Žaluzie vyrobené pro venkovní použití musí být vždy vyrobeny pouze z kvalitních materiálů, díky čemuž dostatečně odolávají špatným povětrnostním vlivům a vy se tak nemusíte bát, že by mohlo dojít k jejich poškození. Venkovní žaluzie odolají dešti, mrazu, ale i velkým kroupám. Vydrží po celý život a vy na ně nebudete muset vůbec sahat.

Stínící technika pro rodinné domy Praha 5

Hledáte stínící techniku pro váš dům, která by se vám líbila, vypadala na domě dobře, a která by plnila svůj účel? Existují různě typy venkovních žaluzií, které se hodí nejen pro rodinné domy, ale také pro administrativní budovy, pro podniky, výrobní haly, apod. Můžete si nechat vyrobit a namontovat fasádní venkovní žaluzie, které vám odborník namontuje přímo na fasádu domu. Na výběr je z několika druhů lamel o různých šířkách. Žaluzie přichycené na fasádě se ovládají pouze s pomocí elektromotorů. Jejich lamely se vedou v kulatých vodících lištách. Jejich provoz je velmi tichý, a vy o nich ani nevíte, co se hluku týče. Velkou výhodou je četnost barevného provedení, kdy můžete vybírat přibližně z dvaceti barev lamel.

Markýzy, montáž markýz Praha 5

Markýzy jsou dokonalým řešením pro zastínění balkónů nebo teras. Markýza je tu proto, aby zajistila pohodlné posezení na vaší zahradě, např. za domem ve stínu. Markýzy jsou častým stínícím prostředkem u motorestů, u obchodů, nebo u restaurací v rámci posezení na zahrádce. U obchodních výloh chrání markýzy zboží před slunečním zářením a přitom nebrání výhledu zákazníků do výlohy. Pokud se rozhodnete pro markýzu u rodinného domu, přispěje tak i k lepšímu vzhledu domu. Markýza může sloužit také jako pouhá dekorace např. tehdy, pokud nemáte v plánu na daném místě trávit odpočinkové chvilky ve stínu, ale markýza a zvláště její barevné provedení se vám líbí. Nevíte, jakou markýzu vybrat? Vzhledem k tomu, že jich existuje opravdu velké množství, je vždy dobré si nechat poradit od odborníků. Ti vás seznámí s jednotlivými druhy markýz, řeknou vám, které jsou kvalitní, kterým výrobcům se raději vyhnout a které jsou snadně na údržbu a ovládání. Markýzy se ovládají elektromotory nebo klikami. Elektromotor markýzy je možné připojit na automatiku, což zaručí maximální komfort.

Rolety a jejich instalace Praha 5

Rolety, které patří k dalšímu druhu stínící techniky, se montují nad okenní rám, do otvoru, který vzniká mezi rámem okna a překladem. Roletový box je obrácen směrem do místnosti a je k němu tak zajištěn pohodlný přístup v případě, že by byla nutná jakákoliv jeho oprava. Box je osazen revizním krytem. Tyto rolety jsou určeny pro domy, které jsou již dostavěné a kde majitelé zapomněli nebo nedomysleli stínící techniku. Jsou zkrátka možné i pro dodatečnou montáž. Mezi jejich výhody patří zejména dokonalý tvar lamel a velký výběr velikostí boxů.

Plisované žaluzie pravoúhlá okna a dveře, pro střešní okna

Výhodou plisovaných žaluzií je bezesporu vynikající stínící funkčnost, ale rozhodně i fakt, že se jedná o žaluzie, které v každém případě obzvláštní každý interiér. Vybírejte z velkého množství provedení, které se liší technikou, způsobem ovládání, tvarem, ale také vzorů jednotlivých textilií. Vybírat můžete také např. z plissé pro pravoúhlá okna a dveře, pro střešní okna, zimní zahrady, světlíky, a další.

Bambusové žaluzie, ovládání bambusových žaluzií

V posledních letech, se i v našich končinách stále více využívá v různých oblastech bydlení bambus. Jedná se o materiál, který má vynikající užitné vlastnosti, zejména tvrdost a pružnost. Dnes se tak na trhu můžeme například setkat s bambusovými podlahami, nábytkem, a v neposlední řadě také s bambusovými žaluziemi a další stínící technikou. Jedná se o ekologický materiál, který je vhodný i do interiérů, kde je větší vlhkost a nestabilní teplota, což znamená například do koupelny, zimní zahrady, apod.  Firmy, které se zabývají výrobou bambusových žaluzií, nabízejí pro své zákazníky mnoho různých typů, jež se hodí na všechny typy oken. Takové žaluzie jsou nabízeny v různých barevných odstínech s povrchovou úpravou zaručující dlouhou životnost. Speciální povrchová úprava bambusových žaluzií je odolná i proti negativním účinkům ÚV záření. Ovládání bambusových žaluzií pomocí řetízku nebo tyčky se šňůrou je neporuchové, jednoduché a bezproblémové. Šířka jednotlivých lamel bambusových žaluzií je většinou nabízena ve variantě 25 mm a 50 mm. Oproti dřevěným žaluziím jsou bambusové sice tenčí, ale zato pružnější, tvrdší a také odolnější bez nějakého kroucení či prohýbání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17709 (novesluzby.cz#23950)


Přidat komentář