Montáž stínící techniky - Jeseník

Ač se po dlouhé zimě nemůžeme dočkat slunečních paprsků, současně již dopředu hledáme ochranu před nimi. Nerušený pobyt doma, na terase či posezení na zahrádce kavárny v příjemném stínu nám zajistí doplňky stínící techniky - rolety, markýzy a jiné.

Markýzy - zastřešení zahrádek kaváren, obchodů, balkonů

markýzami se v letním, slunečném období setkáváme denně, ani si to sami neuvědomujeme. Markýza se montuje na fasádu a podílí se tím na celkovém vzhledu budovy. Nejčastější využití těchto doplňků nacházíme na otevřených zahrádkách kaváren, barů a restaurací, obchodů či hotelů. Nicméně markýzy stále více získávají na oblibě pro zastínění balkónu a teras rodinných domů, bytů nebo víkendových chat.

Odborná montáž markýz Jeseník

Markýza může vykazovat různou kvalitu, a to na základě spolehlivosti konstrukce, ale i charakteru potahové látky. Některé látky jsou doplněny o UV filtr, který garantuje patřičnou ochranu proti slunečnímu záření. V nabídce na trhu najdete látky od těch levnějších až po dražší materiály. Na rozdíl vlastnosti potahu se informujte u vašeho dodavatele, může být právě v síle UV filtru. Při nízké ochraně si totiž můžete spálit pokožku, i když sedíte nebo ležíte ve stínu markýzy. Tím pádem je funkce markýzy nedostatečná a majitel investoval peníze zbytečně.

Markýza má také funkci odpuzování vody. Je impregnovaná speciální látkou, která zabezpečuje odolnosti vůči krátkému dešti a po tuto dobu nedochází k promoknutí. Tomu je ale třeba přizpůsobit správný sklon markýzy, kvůli odtoku vody. Dodavatelská firma TOD Šašinka s.r.o. provádí odbornou montáž markýz tak, aby plnila potřebnou funkci a byla zajištěna její odolnost a co nejdelší životnost.

Trvanlivost markýzy samozřejmě prodlužuje kvalitní potahový materiál. Levnější materiály nedosahují vysoké ochranné schopnosti, ale nezaručují barevnou stálost. Látka během slunečné sezóny bledne a během několika let ztrácí hezkou barevnost.

Markýza pevná, markýza pohyblivá Jeseník

Vybrat si můžete mezi markýzou pevnou a pohyblivou, přičemž pohyblivá markýza nabízí ruční či elektrický pohon. Také potahová látka v případě pohyblivých markýz může být uložena různými způsoby. Pokud je uložena klasicky, je pouze navinuta na roletu a není nijak chráněna vůči dešti, větru, znečištění atd. Látka ale může být navinuta v kazetě, která ji chrání proti dešti. Existuje i kazetové uložení celkové, kdy je ochranná kazeta vybavena spodním i vrchním krytem a látka markýzy je tak chráněna ze všech stran. Toto je nejdokonalejší typ ochrany.

Venkovní rolety a jejich montáž Jeseník

Pokud však požadujete úplné zastínění oken či dveří a zajištění i tepelné izolace a částečného odhlučnění domu či budovy, zvolte si rolety. Kromě toho, venkovní rolety působí i jako ochrana okenních rámů a dveří před nepříznivými vlivy počasí, a tak prodlužují jejich životnost. Zajišťují vám dokonalé soukromí před pohledy zvenčí a nejvyšší možnou ochranu zatemnění. Pokud si budete přát, tak i stoprocentní. Díky roletám můžete větrat i v dešti a bez průvanu.

V nabídce je mnoho typů rolet, od venkovních, po vnitřní. Které si jen vybrat? Poraďte se přímo s vaší montážní firmou.

Předokenní rolety lze montovat dodatečně

Pokud jste předem s instalací** předokenních rolet** při stavbě či rekonstrukci vašeho domu nepočítali, nevadí. Předokenní rolety můžete nechat namontovat i dodatečně. Na hlavní okenní rám či na fasádu se zabuduje schránka rolety. Roletu pak ovládáte způsobem, který si zvolíte. Popruhem, klikou, pružinou, nebo budete mít roletu na elektromotor.

Podomítkové předokenní rolety Jeseník

Ideální však je, pokud máte již v průběhu stavby jasno v tom, jaké rolety budete chtít montovat. Potom si určitě vyberte takové, kdy se schránka rolety skryje do zdi pod omítkou. Pohon je ruční nebo elektrický. Samozřejmostí je i výběr materiálu lamel, hliník či plast, a jejich barva. Tento typ rolet zaručí maximální estetický dojem, nenarušují vzhled fasády a dům vypadá hezky se staženými i schovanými roletami.

Nadokenní rolety Jeseník

Nadokenní roleta se montuje do předem přichystaných otvorů v překladech, buď s ochranným kastlíkem, nebo bez něj.

Vnitřní rolety Jeseník - náhrada záclon

Vzpomínáte si na jediný typ** látkových rolet** hnědé barvy, který byl před lety na trhu k dostání? Tyto byly postupně nahrazovány žaluziemi a ty jsou dnes opět nahrazovány roletami moderními. Látková roleta tvoří současný moderní doplněk interiéru, zejména díky nepřebernému množství vzorů a barev. Může být průsvitná, s potiskem, nebo s tkaným vzorem. Montuje se na zeď, na strop či okno. Vybrat si můžete klasickou navíjecí roletu, nebo moderní římskou. Existuje různý typ úložných kazet a vodicích lišt i ovládacích prvků. Dokonce mohou stínit i střešní okna, nebo se vyrábějí na zakázku pro atypické rozměry oken či dveří. Mezi vysoce působivý druh rolet se řadí japonské stěny.

Co jsou římské rolety?

Mezi vysoce elegantní a netradiční řešení stínění patří římské rolety. Výběr látek je široký, od nenápadných transparentních po silnější, které lépe stíní a vytvářejí dekorativnější řasení. Jak taková římská roleta vypadá? Je v podstatě ušitá z vodorovných pruhů látky, která se vytahováním nahoru řasí do skladů a stahováním dolů se rovná. Ovládá se klasicky šňůrkou nebo řetízkem.

Tyto římské rolety se používají jednak ke stínění oken, ale slouží i jako estetický doplněk místnosti, kdy se nechávají v povytažené poloze a zdobí pokoj. A když potřebujete zamezit pronikání slunečních paprsků, jednoduše roletu stáhnete do potřebné polohy.

Sítě proti hmyzu, instalace sítí Jeseník

V teplém, letním období si rádi větráme dokořán otevřenými dveřmi a okny, avšak dotěrný hmyz v bytě a domě dokáže pěkně obtěžovat. Síťky proti hmyzu jsou ideální obranou a zaručí nám nerušený spánek bez komářích bodnutí a nepříjemného bzukotu much. Vzhled moderních sítí ladí s oknem i dveřmi a pro instalaci není nutný velký prostor. Údržba i manipulace jsou jednoduché a hlavně, sítě proti hmyzu jsou cenově dostupné. Pro správné vyměření a montáž si objednejte prověřeného dodavatele, kterým je například i firma** TOD Šašinka s.r.o.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17705 (novesluzby.cz#23944)


Přidat komentář