Montáž sádrokartonu - Jičín

Sádrokarton patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji používaný stavební materiál. S jeho pomocí je možné postavit příčky, stropní podhledy nebo vybudovat půdní vestavbu. Díky jeho vlastnostem nezatížíte konstrukci domu, ani Vaši peněženku.

Montáž sádrokartonu - Jičín

Jste-li z okolí Jičína a poptáváte sádrokartonové ** práce**, nebo** rekonstrukce** ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na pana **Jiřího Jaroše.Sádrokartony Jičín*** ***

Na pana Jiřího  Jaroše se můžete obrátit pokud potřebujete**:
**

  • sádrokartonové práce
  • zednické práce

Pan Jiří Jaroš všechny práce odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost.

Máte-li dotazy k nabízeným službám, můžete pana Jiřího Jaroše kontaktovat:

  • telefonicky: *** *+420 605 479 540
  • e-mailově:** isadrokartonyjaros@seznam.cz**

Použití sádrokartonu na stropy, zateplení, bytová jádra

Sádrokarton se používá převážně všude tam, kde je potřeba co nejméně zatížit konstrukci stavby, nebo se hledá způsob, jak postavit příčky jinak, než  mokrou cestou. Sádrokarton je vhodný jak na příčky, tak i na obklady šikmin podkroví. Využití nachází i u různých typů podhledů v objektech. Při křivých nebo vysokých stropech je použití sádrokartonu ideálním řešením, jak jej snížit a navíc jej i zateplit. Což ocení majitelé bungalovů nebo domů s plochými střechami, kde se nenabízí možnost vybudovat podkrovní bydlení. Zateplené stropy sádrokartonem se výrazně projeví i na spotřebě energií vynaložených na vytopení objektu. Sádrokarton se využívá i při rekonstrukcích starých umakartových bytových jader. Tím, že se rozhodnete takové staré bytové jádro vybourat, zbavíte se plísně, hniloby a rzi, stejně jako nepěkného vzhledu, který spíše odpuzuje lidi, aby se v takové koupelně koupali. Sádrokarton velmi vhodně nahradí umakart, přitom se takovou přestavbou absolutně neohrozí** statika bytového domu**. Pro přestavby jader se používá zelený sádrokarton, který je odolný vůči nadměrné vlhkosti.

Pro jaké stavby je sádrokarton vhodný?Sádrokartonové práce Jičín

V dnešní době jsou velmi moderní dřevostavby, pasivní a nízkoenergetické domy. U všech těchto staveb je nejvýhodnější použít pro obklady stěn a pro budování příček sádrokarton, který velmi jednoduše a rychle dokáže změnit dispozici domu. Pak už nic nebrání tomu doplnit rovné kartonové stěny nebo stropy dřevěnými nebo keramickými obklady, či kamennými nebo cihelnými prvky. Tím se dosáhne maximálního komfortu bydlení.

Přednosti sádrokartonu

Tento materiál se vyznačuje nízkou cenou, velmi rychlou výstavbou, rovinatostí povrchu, nízkou hmotností a naprosto jednoduchou úpravou, která nemůže být snadnější. Sádrokarton je vhodný také z toho důvodu, že je z něj minimum stavebního odpadu a Vy tak nemusíte řešit jeho složitou likvidaci. To ocení především majitelé bytů ve městech. Sádrokarton je velmi variabilní. Se sádrokartonovými deskami se snadno manipuluje, dobře se řežou a jsou velmi lehké. Ke konstrukci se montují šrouby a spáry, které mezi jeho deskami vznikají, se jednoduše vyplní tmelem, který je speciálně vyrobený pro tyto účely.

Sádrokartonové příčky, nenosné dělící konstrukce

Sádrokartonovými příčkami se dělí interiér. Jde o nenosné dělící konstrukce, kterými se člení interiér na požadované místnosti a různá zákoutí. Nikdy nebylo členění stavby snazší než právě s použitím tohoto materiálu. Pokud v bytě nebo v domě chybí např. spižírna nebo šatna, pak není nic snazšího, než použít sádrokarton a takové zákoutí opatřené dvířky postavit. Příčkami, které jsou postavené ze sádrokartonu, je možné vést i potřebné instalace, proto jsou nejen účelné, ale také i praktické a estetické. Jestliže se při práci se sádrokartonem použijí i speciální materiály, pak se dají snadno vytvořit i ohýbané konstrukce, jejichž výsledkem pak nemusí být pouze rovná zeď, ale i stropní podhled nebo obklad u šikmé střechy. Využití sádrokartonu nacházíme i při tzv. předsazených stěnách, které dokážou zkrášlit a zužitkovat původní povrchy, přitom mají výborné tepelně izolační vlastnosti. Sice se tím trochu zmenší místnost, ale výsledek bude stát rozhodně za to.

Půdní vestavby se sádrokartonem

Každý, kdo se rozhodne budovat** půdní vestavbu nebo podkroví** u novostavby, začne řešit, co se šikmými, horizontálními nebo vertikálními stavebními konstrukcemi. Pro všechny případy jsou nejvhodnější konstrukce ze sádrokartonu, jejichž montáž je rychlá, snadná a konstrukce domu se jimi nezatíží. V podkrovích se stal právě sádrokarton nejoblíbenějším materiálem, především pro svou velmi nízkou hmotnost. Díky němu se nezatíží krovy, stropy ani nosné stěny, které jsou v nižších patrech. Proto je vhodný do všech typů domů, i do velmi starých budov. Co však naprosto předčí Vaše očekávání, je jeho rychlá výstavba, na kterou můžete dále navazovat další stavební práce bez nutných přestávek, kterým byste se nevyhnuli u zdění mokrou cestou. Suchá výstavba podkroví velmi razantně šetří jak čas, tak i peníze, o životním prostředí nemluvě.

Sádrokartonové podhledy, snížení hlukuSádrokarton Jičín

Stropní podhledy jsou ideálním řešením pro snadné ukrytí rozvodů elektřiny, klimatizace nebo se dá do nich zabudovat osvětlení, konkrétně bodová světla. Tím, že se rozhodnete pro sádrokartonové podhledy, snížíte tím stropy a zmenšíte i vytápěný prostor. Jak moc, bude záležet pouze za Vás. Snížené stropy souvisí s ušetřenými náklady na vytápění, navíc se sníží** hluk**. Snadno a rychle tím vyřešíte i nerovnosti stávajícího stropu. Stropní podhledy změní celkový vzhled místnosti a dají jí zcela novou tvář.

K čemu slouží stropní podhledy

Desky ze sádrokartonu, které jsou umístěné pod stropem, mají vyřešit vzhled místnosti. Dodat jí zcela nový nádech a rozměr. Vedle toho plní i důležitou praktickou funkci. Nejenže mají výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti, ale také by měly splňovat požadavky na požární bezpečnost. Pod stropní podhledy snadno a prakticky ukryjete veškeré rozvody, jejichž vedení, umístění a maskování byste museli řešit jinak. Co se týká nízkoenergetických domů, pak jsou stropní pohledy jedinou možností, jak začistit členitý strop.

Výhody sádrokartonových podhledů

Sádrokarton je pro stropní podhledy výborným materiálem. Desky, které jsou z něho vyrobené, se vkládají do konstrukce, která je buď kovová, nebo dřevěná. Taková** konstrukce není nosná** a spíše u ní počítejte se zavěšením lehčích svítidel, než nějakých jiných těžkých prvků. Sádrokartonové podhledy jsou výborným řešením do novostaveb i do starých domů, které procházejí rekonstrukcí. Je vhodné je i dodatečně instalovat všude tam, kde jsou vysoké stropy víc, než je žádoucí. Vysoké stropy mají za následek zvýšené náklady za vytápění. Ovšem i když nejsou stropy vysoké, může se vytopení místností prodražit, a to v případě, že je špatně zateplená půda. Potom se zde nabízí možnost vložit mezi sádrokartonovou desku a strop dostatečné množství izolačního materiálu a parozábrany. Právě ty jsou totiž důležitou podmínkou pro udržení zdravého mikroklima nejen v létě, ale i v zimních měsících, kdy se v interiéru vyskytuje větší vlhkost, než po zbytek roku. Do sádrokartonových podhledů je možné snadno řezat, což znamená, že se do nich může zabudovat ventilační mřížka, bodová světla nebo další funkční prvky.

Sádrokartonářské firmy

Pokud přemýšlíte, jaký materiál použít, aby byly příčky v interiéru, podhledy nebo celé podkroví postavo kvalitně, rychle, jednoduše a levně, a přitom nezatěžovalo konstrukci domu, pak jsme Vám dali návod na to, jaký materiál použít. Sádrokarton patří ne nadarmo mezi nejoblíbenější stavební materiály. Stejně jako správný výběr materiálu je důležitá i jeho správná montáž. Naštěstí je na českém trhu dostatečné množství sádrokartonářských firem, které se s Vámi rády podělí o zkušenosti s tímto materiálem.

Sádrokarton Jičín

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17919 (novesluzby.cz#24363)


Přidat komentář