Montáž, opravy a servis nezávislého topení - Autoslužby Karlovy Vary

Parkování automobilu v zimním období venku je už tak jako tak nepříjemné. Ometání sněhu, čištění námrazy, startování studeného motoru. Toho všeho se můžete zbavit, pokud si pořídíte nezávislé topení.

Auto v zimě, studené starty auta

Je celkem jedno zda musíte v zimě startovat osobní nebo nákladní auto. Vždy jde o nepříjemné chvilky. Auto je zmrzlé, motor studený a přes okna není vidět. To vše znamená, že se k autu musíte vydat o půl hodiny dříve. Musíte nejprve auto otevřít, šetrně nastartovat, omést, očistit a chvíli počkat než bude přes okna a zrcátka jakž takž vidět. Navíc, pokud je mráz větší, například kolem mínus deseti a více, tak vše trvá dosti dlouho. Často očistit namrzlý led vůbec nejde. A ke všemu se z motoru, tedy lépe řečeno z výfuku valí oblaka dýmu. Studené starty navíc agregátům vadí, volnoběžné otáčky jsou vyšší a spotřeba paliva letí nahoru. Prostě opravdu není o co stát.

Nezávislé topení - ohřev motoru i interiéru auta

Tak to je opravdu pomoc na místě. Vše zmíněné výše jako mávnutím kouzelného proutku zmizí, pokud si pořídíte nezávislé topení. Navíc nezávislé topení ohřeje nejen motor, ale i interiér a šetří motor auta, palivo, váš čas i vaše nervy.

Snížení spotřeby paliva, úsporný provoz auta

Nezávislé topení není jen o komfortu startování a jízdy či odpočinku v teplém automobilu. Roli hraje i jeho úsporný provoz, který přesně zapadá do plánů výrazného snižování spotřeby paliva spalovacích motorů a zavádění alternativních pohonů. Nezávislé topení lze namontovat dodatečně do všech typů osobních a nákladních aut, autobusů i pracovních strojů. Tato topení mohou být teplovzdušná nebo teplovodní, přičemž zdrojem energie mohou být různá paliva, vodík nebo elektrický akumulátor. A užitečná nejsou jen v zimě. Také v létě dokáží zpříjemnit pobyt v autě.

Výhody nezávislého topení

Přinášejí určitý komfort startování i pobytu v autě. Důležitá je také úspora času, odpadá zdržování se s odstraňováním sněhu a námrazy z oken, zvyšuje se úroveň bezpečnosti, tedy výhled z vozu není ničím rušený, navíc tepelný komfort odstraňuje řízení se zmrzlýma rukama a v případech, kdy je nezávislé topení napojeno na chladicí okruh motoru, také zaručuje menší opotřebení motoru a zatížení životního prostředí díky menšímu tření a nižším emisím po studeném startu.

Jak funguje nezávislé topení

Nezávislé topení je zařízení, které ohřívá vzduch a může i motor vozidla nezávisle na jeho chodu. Srdcem každého nezávislého topení je spalovací komora, do které je pomocí ventilátoru vháněn spalovací vzduch, který se míchá s benzínem nebo motorovou naftou přiváděnou z nádrže vozidla za pomoci výkonného palivového čerpadla. Směs vzduchu a paliva se zapaluje pomocí žhavící tyčinky a spaliny jsou odváděny běžným výfukovým systémem. Nyní je třeba nezávislé topení rozdělit. Existuje nezávislé topení teplovzdušné a teplovodní.

Teplovzdušné nezávislé topení, montáž Karlovy Vary

Jde o jednodušší typ, který se používá a instaluje nejčastěji do kabin kamionů a pracovních strojů jako jsou buldozery, bagry, jeřáby, nebo větší dodávkové automobily, či kabiny lodí. Výhodou teplovodního nezávislého topení je opravdu velká rychlost vytopení požadovaného prostoru, také nízká spotřeba, malá hlučnost a v závislosti na kapacitě použité baterie možnost velmi dlouhého chodu, někdy až desítky hodin. Nevýhodou je, že nelze předehřát i samotný agregát. Vytopit můžete pouze kabiny vozů. Důležitou zásadou u teplovzdušného nezávislého topení je, aby vzduch byl vždy nasáván zevnitř kabiny. Je to z důvodu bezpečnosti posádky. Při nasávání vzduchu z venku, by mohlo dojít k ohrožení posádky na životě buď výfukovými plyny, nebo i nevhodně smýšlejícími lidmi.

Teplovodní nezávislé topení, montáž Karlovy Vary

Tento druh nezávislého topení se využívá především u osobních automobilů. Na rozdíl od teplovzdušného nezávislého topení je zde možnost předehřátí samotného motoru a využití rozvodového systému ventilace. Vyniká opravdu kompaktními rozměry, což umožňuje jeho umístění přímo do motorového prostoru a k dalším výhodám patří, že je naprosto bezúdržbové. Hlavní výhodou teplovodního nezávislého topení je ohřev samotného motoru na provozní teplotu před nastartováním. Nezávislé zahřátí motoru má za následek pokles spotřeby a emisí a také snížení opotřebení motoru. K nevýhodám tohoto nezávislého topení patří o vyšší provozní náklady, což způsobuje neustále chladnoucí voda, kterou je nutné stále dohřívat a též omezená doba provozu na asi dvě hodiny.

Nezávislé topení na dálkové ovládání, montáž Karlovy Vary

Oba systémy mají nespornou výhodu v tom, že je možné je ovládat na dálku. A to bud pomocí dálkového ovládání, které funguje až na dálku jednoho kilometru nebo ovládání na telefon. Můžete si je pořídit s programovatelnými hodinami, kde si jednoduše naprogramujete zapnutí.

Jak pečovat o nezávislé topení?

Nikdy byste neměli vytápění používat delší dobu, než trvá jízda. Palubní akumulátor se potřebuje dobít. Jedenkrát za měsíc, a to i v létě, je dobré zapnout topení na prázdno. Tak je jistota, že vše je v pořádku. Pokud by nastal problém, tak většina topení má paměť chyb a tak problém jde bez většího hledání vyřešit.

Montáž klimatizací do aut Karlovy Vary

Mít v autě teplo je vynikající. Zvláště, když mrzne. Ale v létě toužíme po pravém opaku. Horko bývá úmorné a v autech všech druhů se ještě mnohonásobně zvětšuje. Pomocí je klimatizace. Ta by měla být však nastavena tak, abyste v autě nebyli jako v lednici. Měla by tedy být nastavena na příjemnou teplotu kolem 22 stupňů. Účinky klimatizace oceníte však také v zimě, v mlhavém počasí i při dešti. Klimatizaci jde stejně jako topení dodatečně namontovat. Lze si tedy nechat namontovat nezávislou klimatizaci. Ta funguje naprosto stejně jako klasická kompresorová klimatizace, pouze s tím rozdílem, že ke svému provozu nepotřebuje mít zapnutý motor. To je výhodné již v tom, že se při stání postará o to, aby se vám nerosila skla. Nezávislé klimatizace je možné montovat v kabinách nákladních vozů a kamionů, v obytných vozech a karavanech, v autobusech a mikrobusech i v pracovních strojích.

Servis klimatizací v autech Karlovy Vary

Každá klimatizace by měla jednou za rok projít kontrolou. Nejlépe v letních měsících. Zjistí se stav chladícího media, vymění se kabinový filtr a také se odzkouší funkčnost.

Kam pro nezávislé topení a klimatizaci v Karlových Varech?

Jistě existuje řada odborníků a odborných servisů. Ovšem nejlépe je obracet se na ty, jež, již prokázali svou profesionalitu, a mají řadu spokojených klientů. Právě k takovým patří odborníci v Karlových Varech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17477 (novesluzby.cz#23578)


Přidat komentář