Malířské práce - Karlovy Vary

Každý, kdo rekonstruuje nebo staví dům, se jen stěží obejde bez šikovných řemeslníků. I když se to nemusí zdát, mezi velmi odborné práce patří i malířské služby jako např. výmalba interiéru nebo nátěr fasády.

Malířské práce Karlovy Vary

Při malování interiéru je vždy rozumné obrátit na profesionální firmu, která má s malováním dostatečné zkušenosti. Možná chcete ušetřit za malíře a říkáte si, že není přece nic jednoduššího než koupit nějakou barvu a tuto nanést štětkou na stěny. Ovšem omyl. Neodborné vymalování bývá téměř vždy na první pohled znatelné. Nejenom, že barva není rovnoměrně rozetřena, ale také v případě, že není dostatečně upraven povrch, na který se barva nanáší, může velmi brzy barva opadávat, olupovat se a celkový výsledek je katastrofální.

Jak vymalovat pokoj?

Celkový proces malování pokojů musí vždy začít pečlivým zakrytím veškerého vybavení, jako jsou nábytek, podlahy, atd. Nábytek můžete zakrýt plastovou fólií, novinami, látkami apod. Ovšem v případě, že si na pomoc přizvete profesionální malíře, tento sám obstará veškeré přípravné práce. Malíři často používají pro zakrytí právě plastové folie, a podlahy zakrývají látkovými krycími dekami. Poté, co dojde k důkladnému obroušení a vyspravení všech nerovností na povrchu zdí, přechází se k malování. K malování se využívají různé techniky, používají se nejnovější technologické postupy a moderní malířské pomůcky, aby každá výmalba pokoje byla perfektní a ojedinělá. Poté, co jsou malířem požadované prostory vymalovány, tento zkontroluje všechny detaily a můžete se setkat i s tím, že na vymalování pokoje vám poskytnuta záruka. Některé firmy poskytují záruku několik měsíců, některé dokonce roční, samozřejmě některé záruku neposkytují. Vše záleží na firmě.

Příprava povrchu při malování

Ze všeho nejdůležitější při malování pokojů je dokonalá příprava povrchu stěn, na které se bude barva nanášet. Vždy je nutné před započetím malování povrchy upravit, což může spočívat v strhnutí tapety, dále se odstraňují staré malby, všechny nerovnosti se vyrovnají, stěny se štukují a stěrkují. Nic pro toho, kdo se současně s malířskými pracemi věnuje i pracím zednickým. Až po vyrovnání stěn přichází čas na design, který už záleží čistě na vás a na vaší představivosti a vkusu. Nejvhodnější bývá zpravidla jednoduchý design barev a interiéru, který je však samozřejmě moderní a který krásně podtrhne váš interiér. Výběr správných barev je velmi důležitý a samozřejmě vám s tímto poradí a pomůže malíř.

Malování pokojů Karlovy Vary

Na malování pokojů jsou dnes kladeny jiné požadavky, než tomu bylo dříve. Stále více lidí se zajímá o moderní a estetické zařízení bytu a klade vysoký důraz na barevné ladění veškerého vybavení. Svoje bydlení zařizují buď v jednotném barevném stylu, nebo upřednostňují použití jiných barev v každé místnosti a tím každou z nich ozvláštní a vytvoří jedinečnou. V obou případech je však vhodné využít názoru a rady malíře. Myslíte si, že ho nepotřebujete a zvládnete vše sami? Dnešní trendy výmalby pokojů jsou již dále. Není to jen o tom, že vymalujete stěnu barvou, která se vám líbí. Často se malují pouze části zdí, aby se docílilo zvýraznění určitých prvků v pokoji. Například chcete přitáhnout více pozornosti k vaší nové sedací soupravě a naopak odvést pozornost od stěny, na které máte zavěšeno topení a vedou na ní trubky? Nechte si odborně poradit, jak na to.

Objednání malířské firmy v Karlových Varech

Vymalovaný byt v podstatě reprezentuje vaši individualitu, osobnost, vkus a cit při zařizování bydlení. Obvykle nemalujete pokoje každý rok, proto chcete, aby se vám malba líbila déle a byla provedena kvalitně. Jednou z výhod, kterých se vám dostane, pokud si objednáte malířskou firmu, je, že tyto služby provádí tak, aby vám malování způsobilo co nejméně omezení. Aby se tyto práce pouze minimálně dotkly provozu ve vašem bytě nebo domě. Mezi další výhody patří poradenství v použití barev, druhů nátěrů a typů omítek, které se nejlépe vhodí do stylu vašeho interiéru.

Malování interiérů pro domácnosti i firmy Karlovy Vary

V domácnosti můžete využít** malířskou firmu** pro vymalování celého bytu či rodinného domu, nebo pouze jednoho konkrétního pokoje či místnosti. Firmy, které si dávají záležet na tom, aby udělali dojem na své klienty i zařízením kanceláří a firemních prostorů, ani jinou možnost neznají. Objednají si prověřenou malířskou firmu a nechají si vytvořit návrh výmalby všech prostor. Mezi oblíbené trendy výmalby patří dekorativní štuky, jakým je benátský štuk, patinování, antická malba a jiné. K malování pokojů často patří i další služby, jako jsou renovace omítek, štukování, stěrkování omítek, čištění stěn po starých stržených tapetách, či celková výměna omítek. Malířská firma obvykle nabízí i možnost tapetování, které je stále oblíbenou formou dekorace zdí.

Malování interiérů na klíč Karlovy Vary

Služba výmalby bytu na klíč je v současnosti stále více žádaná. Co zahrnuje a v čem tkví její výhody? Malířské firmě odevzdáte klíče od bytu a tím končí vaše angažovanost v tomto projektu. Malíř připraví byt do stavu před vymalováním, který potřebuje. Odstěhuje nábytek, přikryje ho, postará se o koberce a jiné zařízení, aby nic nebylo při malování znečištěno nebo jinak poškozeno. Dále vymaluje jednotlivé pokoje tak, jak jste si spolu domluvili, výmalbou, kterou jste si objednali. Po vymalování provede kompletní úklid, odkryje nábytek a postaví jej na původní místo. Umyje okna, dveře, podlahy od barvy, očistí vše ostatní, na čem ulpěly kapky barvy. Vy jakožto zákazník se po dokončení zakázky vracíte do bytu, který je vám odevzdán v původním stavu. Ovšem samozřejmě ne v úplně původním stavu, ale byt je nyní vymalovaný a září čistotou a novotou. Výhodou tedy je, že si nemusíte v práci dopředu hlásit dovolenou na několik dní, shánět speciální potřeby a nářadí pro malování, montérky, štětce, igelitové sáčky, lepicí pásky a další. Veškeré starosti a nepříjemnosti s malováním přenechejte malířské firmě. Ráda si je převezme a o vše se postará.

Dekorativní malby do vašeho interiéru Karlovy Vary

Moderně zařízené bydlení možná nejlépe doplní jednoduchá a přímočará malba pokojů. Jiné je to v domech, kde na vás dýchá atmosféra klasického vybavení, kterou je ideální doplnit i malbu prostorů ve stejném stylu, která atmosféru bydlení jen podtrhne a ucelí. Do dekorativních štuků se sami nepouštějte, mohli byste napáchat více škody, než užitku. Pouze zkušený malíř zná dokonale techniku štukování a výsledek pak stojí za to. Pojďme si dva ze zajímavých stylů nyní představit, benátský a antický štuk. Možná právě vám poskytnou tu pravou inspiraci.

Benátský štuk a jeho aplikace

Benátský štuk nachází své uplatnění v nejrůznějších typech interiérů. Od domácností přes reprezentativní místnosti hotelů, bank a restaurací. Benátský štuk je krásný v koupelnách, stejně jako na schodištích i v prodejnách. Vyznačuje se jednoduchou a rychlou aplikací, avšak za předpokladu, že jej provádí malíř, který má s tímto již zkušenosti. Snadno se udržuje, je omyvatelný a odolný vůči prachu. Proto může v některých místnostech dokonce nahradit keramické obklady. Výhodou oproti obkladům je, že nezatěžuje nosnou konstrukci zdí. Pokud se opatří ochrannou voskovou vrstvou, získává vysokou odolnost vůči vodě a lze ho použít právě v koupelnách, saunách, kolem bazénu.

Antický štuk a jeho aplikace

Antickým štukem podtrhnete ducha starých dob, vyjádříte svoje cítění pro estetiku a krásu v místech, kde by byla škoda použít obyčejnou hladkou malbu. Antické zeminy se snadno a rychle aplikují na různé podklady. Na výběr je více odstínů a používají se v interiérech, ale i na venkovní zdi domů a budov. Antický štuk je omyvatelný materiál, podobně jako již zmíněný benátský, a jakožto čistě přírodní materiál je i ekologický a prodyšný, tudíž pro zdi prospěšný. Můžete si přát perleťový lesk či třpytící efekt, vše podle vašeho vkusu a citu pro estetiku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17287 (novesluzby.cz#23281)


Přidat komentář