Malířské a natěračské práce - Sokolov, Chodov a okolí

Malování je velká zátěž pro celou rodinu. Znamená to stěhování, uklízení, spoustu práce. Někdy je třeba si vzít i dovolenou a to stojí další peníze. Naštěstí dnes lze nechat si vymalovat i na klíč.

Výmalba na klíč Sokolov, Chodov

I když je to poněkud dražší, tak já bych do toho určitě šla. Je to totiž výhodné a často to vyjde i levněji, než když si musíte vzít dovolenou na přípravu, asistenci malíři a konečný úklid. Podíváte-li se na to z hlediska práce a peněz, pak zjistíte, že to co ušetříte na malíři, to vás stojí peníze, které byste jinak vydělali v zaměstnání. Některé malířské firmy dokonce malují tak, že vy jim pouze předáte klíče a oni vše ostatní zařídí podle předem sepsané smlouvy. Samozřejmě smlouva musí obsahovat vše o přípravě, úklidu, ošetření zdí i o barevných a dekorativních kombinacích stěn. Pokud máte zájem i o lakýrnické služby. Například pokud chcete natřít i radiátory, okna, zárubně a dveře, pak i tato služba je přesně do detailu popsaná ve smlouvě. Důležité je na nic nezapomenout, pak máte záruku, že se službami budete spokojeni.

Příprava na malování - oprava omítek, omytí zdí

Malba je vlastně ošacení zdí. A to jako každé ošacení ztrácí časem na kráse. Má díry, roztřepené kraje a další defekty, které mu ubírají na kráse. Když jsou zdi již opravdu omšelé, tak přichází na řadu nové malování, tedy nové ošacení zdí. Jenže nejdříve je nutné odstranit starý nátěr, omýt zdi, zasádrovat, případně zatáhnout speciálními materiály praskliny a opravit otlučenou omítku. Prostě před samotnou malbou je nezbytné dát stěně důkladnou rekonstrukci. Jen tak bude barva či dekorativní úprava skvěle držet a nebude mít žádné nechtěné skvrny.

Jak vymalovat jednotlivé místnosti v bytě?

Mezi základní pravidla výběru barev patří zásada výběru dvou, maximálně tří základních barev. Více základních barev působí rušivě a časem se v místnosti nebudete cítit dobře. Pokud si však pohrajete s odstíny a kombinacemi dvou základních barev, získáte krásně sladěné a velmi příjemné prostředí. Dále je nutné zohlednit prostor místnosti, jeho orientaci na světové strany, světlo i teplotu. Tyto informace jsou pro volbu barev důležité. Pokud máte velkou a studenou místnost s dostatkem světla, můžete volit syté teplé pastelové barvy, ty místnost krásně zútulní. Naopak malou místnost, bez světla zvětší a rozzáří jasné světlé barvy. Nejvhodnější je jasný odstín žluté. Teplé barvy místnost rozzáří, dodají ji energii, studené místnost zklidní a působí konejšivě. Studené barvy jsou vhodné i do přehřátých místností.

Jak opticky změnit velikost místnosti?

Barvy umí s prostorem kouzlit. Umí ho zvětšit, zmenšit, rozšířit, zúžit aniž by mu přidali jediný centimetr. Vše je jen na základě optického klamu. Jak to tedy funguje? Dlouhou místnost zkrátíte tak, že nejvzdálenější stěnu namalujete tmavou teplou barvou, která stěnu dostane opticky blíže k vám. Naopak krátkou místnost rozšíříte vymalováním nejvzdálenější stěny na světlý odstín, nebo můžete i použít zrcadlo či zrcadlovou tapetu. Vysoký strop se sníží tak, že nátěr stěny ukončíte níže a zbývající část do stropu natřete stejnou barvou jako strop. Nízký strop naopak zvýšíte vymalováním stěny až ke stropu a použitím světlých barev na strop. Celkově místnost** rozšíříte** velkými vzory. Opticky můžete schovat například radiátory. Stačí, když je necháte natřít, na jen o chloupek tmavší odstín téže barvy jakou má stěna.

Dekorativní úpravy stěn Sokolov, Chodov

Stěny nemusíte upravovat pouze nátěry. Zajímavé jsou i různé úpravy, které dodají interiéru na zajímavosti až luxusnosti. Dekorativní úpravy se často používají jen na jednu stěnu nebo na části stěn. Vznikají tak zajímavé jedinečné efekty. Velmi efektní jsou nátěry a malby s odlesky. Mohou mít perleťové, saténové či kovové odstíny, případně dekorace s metalickými odlesky. Pomocí různých speciálních pomůcek se vytvářejí zajímavé plastické efekty. Využívá se plastických stěrek, hladítek, štětek, hub či hader. Vznikají často neopakovatelné povrchy, které lze i přetírat. Další možností jsou štuky. Benátský, antický či marocký štuk dají stěně nový vzhled i nové vlastnosti. Dekorační malby přímo na zeď si můžete vybrat z katalogu malíře, který je pak podle šablony nanese na zeď. Nejčastěji se využívají v dětských pokojích.

Natěračské práce Sokolov, Chodov

Natěračské práce jsou stejně potřebné jako ty malířské. Jen je rozdíl v jejich aplikaci a době schnutí. Velmi často se tyto práce objednávají současně s malováním. Kromě stěn, je totiž třeba dát nový kabát i oknům, radiátorům, zárubním i dveřím. Kromě toho je možné objednat i lakování podlah, schodišť nebo venkovní nátěry. Zajímavé jsou i dekorativní nátěry nábytku. Ty dokáží naprosto změnit vzhled a ze starého kousku nábytku vytvořit moderní doplněk místnosti.

Co je u nátěrů důležité?

Především nezávadnost barev. Všechny barvy musejí mít certifikát, že jsou naprosto nezávadné. Zejména pokud jde o vnitřní barvy, se kterými přichází do styku voda či děti.

Zednické práce Sokolov, Chodov

S malováním je někdy zapotřebí i zednických prací. Zejména u starších domů a bytů, které trpí problémy s vlhkostí. Zde je nutné nasáklou a často plísní napadenou omítku okopat a na její místo použít omítku s protiplísňovou úpravou. Jakmile omítka vyschne, je možné ji vymalovat. Malování se u vlhkých zdí provádí speciálními barvami, které regulují vlhkost i plíseň.

Úklid po malování, úklidové práce Sokolov, Chodov

Uklidit po malování je časově, finančně i fyzicky náročné. Barva často nejde dolů. Nejlépe ji odstraníte speciálními prostředky. Ty jsou však hodně drahé. A tak je lépe, když tuto práci za vás udělají profesionálové. Nemusíte nic shánět, jen se dohodnete na úklidu a přijdete k hotovému.

Mytí oken a výloh Sokolov, Chodov

I toto je nevděčná práce. Docílit skleněných výplní bez šmouh tak, aby se krásně leskly, není jen tak. Navíc po malování a natírání je to těžší než při běžném mytí. Na trhu je sice řada přípravků, od nejlevnějších až po opravdu drahé, které mají zaručené výsledky, ale i přes všechnu snahu, výsledky někdy nejsou vidět. Za to vaše ruce jsou vysušené, a pokud dodržíte doporučení a vezmete si gumové rukavice, tak jsou zapařené. Vše si ušetříte, když v pravidelných intervalech necháte umýt okna i výlohy odbornou firmou. Všechny skleněné výlohy se v krátkém čase budou krásně lesknout a chvilku tak i vydrží. Vy můžete ušetřený čas věnovat jiné práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17280 (novesluzby.cz#23267)


Přidat komentář