Malířské a natěračské práce - Nový Jičín

Barvy jsou všude kolem nás. Dodávají interiéru osobitou atmosféru. Z obyčejného domu nebo bytu dělají útulný domov. Jediné, co je zapotřebí, je správný výběr odstínů, kombinací a způsobu nanášení.

Profesionální malířské služby

S malováním souvisí celá řada prací. Od vyklízení až po konečný úklid a nastěhování nábytku a věcí zpět. A to nejsou zrovna oblíbené činnosti. Navíc vše zabere spoustu času. Když se však na vše podíváte z jiného úhlu, pak takové malování není zase až tak špatné. Dokáže totiž zlepšit váš životní prostor. A nejen malbou. Když už musíte vše vystěhovat, tak také proberete věci a vyhodíte ty nepotřebné. Vše znovu přehledně naskládáte, a možná, že konečná úprava bude zase trochu jiná, zajímavější, líbivější a bude vám v takto uklizeném a upraveném pokoji lépe. Často se stává, že právě při malování najdete věci, které jste již dlouho nemohli najít. I to je pozitivní. Nejlepší na malování a také natírání je, že celý byt či dům se tak nějak** rozzáří** a také jinak voní. Najednou je více světla i čistoty.

Jak vybrat barvy pro výmalbu interiéru?

Co se výběru barev týče, tak zde je dobré dát hlavy dohromady a vše probrat na rodinné poradě. Každý přece preferuje jiný odstín. Dobré je tedy společné místnosti sladit k líbivosti všech a soukromé nechat na jejich obyvateli. Zde je však na místě usměrnit některá přemrštěná přání dětí.Ti menší bývají ovlivněny filmy a pohádkami. To ovšem není žádný problém. Dnes téměř každý malíř dokáže vytvořit v pokoji podle šablon jakékoli prostředí filmu či pohádky. U dětí pubertálního věku je to složitější. Možná jim budete muset vysvětlovat, že černé stěny opravdu nejsou in, nebo naopak červené není dobré dávat mnoho. Tyto děti často uspokojí vymalování barvami s odlesky, použitím moderních interiérových nálepek na zdi, které dokáží skvěle navodit atmosféru nebo kombinace malba tapeta. Vždy je důležitý nápad a pak pohled do budoucna. Ono totiž to, co se vám líbí dnes, se nemusí líbit za rok. Malování je na delší dobu a to je třeba mít na zřeteli. A důležitý je i výběr malíře. Správný malíř vám poradí, doporučí, vysvětlí působení světla a barvy v dané místnosti. Konečné rozhodnutí však nechá vždy na vás.

Malířské a natěračské práce


Dnešní barvy jsou opravdu kouzelné. Umí toho hodně. Zejména pokud chcete místnost** opticky** upravit. Dokáží místnost zvětšit, zmenšit, snížit strop, nebo z malé špeluňky vytvořit zajímavé útulné hnízdečko. Barvy dokáží z nezajímavého interiéru vytvořit v pravdě luxusní záležitost**. Dekorativní barvy**, jejich kombinace s tapetami, speciální osvětlení, tak to už naznačuje opravdu reprezentativní interiér.

Správný odstín barvy

Někdy je velmi těžké skloubit oblíbenou barvu s místností. Oblíbená barva totiž může pokoj naprosto zničit. Stane se tak z něj neútulná místnost, kde se nikomu nebude líbit a i barva se stane časem neoblíbenou. Musíme si tedy nejprve uvědomit, o jakou místnost jde, její orientaci, prostorové možnosti a samozřejmě i velikost. Pak si můžete začít** hrát** s barvami. Opravdu, hrát. Nejlépe se totiž rozhodne ten, kdo vyzkouší více variant. Tím ovšem není myšleno, že pokoj budete stále dokola malovat, stačí malovat na papíře nebo v počítači. Nejlepší jsou 3D programy. Zde uvidíte vzájemné působení barev i to, co s místností udělají. Možná budete překvapeni. Celkově je důležité, aby celek působil harmonicky a příjemně.

Jak působí barvy v jednotlivých místnostech?

Zapomenout nelze ani na** působení barev** na naše emoce. Některé barvy uklidňují, jiné naopak vzbuzují pozornost. Některé působí dráždivě, jiné optimisticky. Prostě emotivního působení barev se dá dobře využít. V jídelním koutě nebo v kuchyni dosáhnete použitím červených prvků, nebo části stěny, zvýšením chuti k jídlu. Použijete-li tutéž barvu v ložnici, může místo eroticky působit dráždivě a všechny vášně vyhnat pryč. Chcete-li ji tedy v ložnici využít, pak jen v menším množství a v kombinaci jiné harmonické barvy. V ložnici se výborně spí, pokud zvolíte modré nebo zelenkavé odstíny. Velmi dobře vypadá modrostříbrný odstín, který vás zároveň zklidní a přinese krásné sny. ** **

Barvy v dětském pokoji

Do dětských pokojů se hodí pastelové barvy. Jejich kombinace záleží na malých obyvatelích. Děvčátka mají rády růžovou. Velké množství růžové však může způsobit i nespavost. Proto je dobré doplnit tuto barvu například fialkovými odstíny, bílou nebo růžovou použít jako vzorek na barevný podklad. Chlapci mají rádi zelenou a velmi často námořnickou modrou. Tyto barvy mohou být dosti syté a také studené. Zde je proto namístě jejich zjemnění a oteplení. Dosáhnete toho použitím žlutých a oranžových odstínů. Starší děti často tíhnou k tmavým barvám. Zde je dobré nabídnout kombinace v moderním provedení. Světlý podklad, na kterém vynikne tmavá silueta tanečníka, motorky, auta, letadla, bubeníka či jiného motivu často tyto starší děti uchvátí. Přidejte pár zajímavých odlesků nebo malbu připomínající cihlovou omítku a úspěch je zaručen.

Barvy v obývacím pokoji

Obývací pokoj je místem společných setkání. Zde můžete sáhnout po příjemných barevných odstínech žluté, oranžové, hnědých tónech, zelenkavé, lila nebo po elegantní bílé. Největšího efektu však dosáhnete** kombinací barev** a také pokud jednu stěnu, nejlépe tu hlavní, necháte vymalovat dekorativní malbou.

Dekorativní barvy na stěny

Jsou lidé, kteří si na začátku zvolí barevný odstín a ten po celý život jen obnovují. To je však velká škoda. Vždyť život je barevný. A tak barevný by měl být i náš domov. A navíc můžete vyzkoušet i dekorativní barvy a dekorativní úpravy stěn. Již jejich název je zajímavý. Antické zeminy, benátský nebo marocký štuk, ale i různé imitace, odlesky, malby. To dodá interiéru na zajímavosti a vy budete mít příjemný pocit z nového bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17237 (novesluzby.cz#23169)


Přidat komentář