Malířské a lakýrnické práce - Havířov

Chcete nějak osvěžit váš domov? Pak se soustřeďte na své zdi. Za pomocí barev jim můžete vtisknout nový nádech a jedinečný vzhled. Jaké služby vám nabízí malíř nebo lakýrník?

Jestli váš domov nepotřebuje nějakou zásadní opravu, aby vyloženě nechátral, tak je určitě jednou za čas potřeba oživit barvy, ať už jde o malování v interiéru nebo obnovení fasády domu v exteriéru. S těmito činnostmi jsou pak propojené i další úpravy zdí, kdy se určený povrch připraví na malbu, nátěr nebo i lak, aby vše bylo dokonale zhotovené. Co se týká maleb a nátěrů, tak zde máte bohaté možnosti, jak experimentovat se vzhledem jednotlivých aplikací. Díky tomu nejen upravíte dané prostředí vzhledově, ale i prakticky. Pokud totiž třeba oškrábete starou omítku, můžete přijít třeba na nějaké závady ve stavbě a tím se pak obnovuje i struktura domu.

Zůstaňme ale u dezénu zdí. Díky malování nebo lakování můžete za pomocí barev obnovit starý vzhled daného interiéru i exteriéru. To se týká nátěrů zdí, dveří, nábytku nebo třeba oken. Existují i speciální nátěry, třeba protipožární, které mají i ochrannou funkci. Ve všech případech je každý nový nátěr velmi užitečný, protože se jedná o službu, kde finančně nějak výrazně neutratíte a přitom snadno udržujete dané prostředí, aniž byste platili velké peníze za nové zařízení domu nebo rekonstrukci vašeho stavení. Dokonce, když si objednáte na tyto činnosti odborníky, tak se nemusíte bát, že by to bylo finančně velmi rozdílné, než kdybyste si to dělali sami. Někdy je tomu dokonce naopak. Proto vás s těmito službami seznámíme více.

Uvažujete o tom, že se obrátíte na specializovanou firmu, která poskytuje malování, nátěry či lakování? Pak se seznamte s nabídkou, kterou tito odborníci nabízejí. Nejprve si projděte výběr barev, možnosti jejich využití a různé techniky či ochranné prvky. Pokud se bavíme o nátěrech venkovních ploch, tak tady volte spíše nenápadné a jednoduché formy nátěrů. Doma ale už můžete více experimentovat. Co se týká malířství, tak zde se mluví o vnitřním prostředí, to venkovní se označuje pojmem natěračství. Pojďme se na jednotlivé práce podívat blíže.

Malířské práce

I když jsme zmínili, že ve vnitřních částech domu se můžete daleko více rozpřáhnout s výběrem barev, tak i zde nejprve promýšlejte. Zkuste třeba využít počítačové vizualizace, abyste věděli, jak bude výsledek vypadat. Pamatujte, že budete dennodenně obklopeni vámi vybraným daným nátěrem, proto volte takové barvy, které ve vás vyvolají příjemné pocity, a budete se zde cítit pohodově. Tím pádem volte veselé barvy, teplé odstíny, tlumené formy nebo klasickou bílou, kterou ale můžete ozvláštnit nějakými grafickými prvky. Záleží na vás, co u vás vyvolá dobrou náladu. Můžete též mít jeden tón nebo kombinace více (nejčastěji dvou) barev na různých stěnách. V tomto případě se pracuje se stejnými odstíny, ale také s kontrasty. Nejčastěji se jedná o klasickou bílou barvu a pak jiný kolorit. Hodně se využívá pastelových forem, které působí vesele (kombinace zelené, žluté, růžové nebo oranžové).

Dále se budete rozhodovat ve výběru motivů. Pokud si netroufáte na grafiku v běžných pokojích, v dětských zákoutích se to přímo nabízí. Tady se malují různé obrázky, pohádkové postavičky nebo jiné motivy, které podněcují dětskou fantazii. Pokud přeci jenom budete chtít něco do jiných částí bytu, tak pro inspiraci vám můžeme navrhnout tzv. olemování stěn, orientální motivy, evokace rostlin (např. malba palem) či si můžete na stěnu nechat něco napsat (zde se využívá hlavně cizích jazyků, např. hebrejštiny).

Natěračské práce

Jak už jsme zmínili, tady jde už o malování fasád domů. Zde je zapotřebí mít barvy, které jsou odolnější proti povětrnostním vlivům než ty, které se použijí v interiéru. Až budete vybírat daný odstín, který chcete mít na vašem domě, tak zohledněte, jak zapadne do okolí. Jednak je to s ohledem na design, ale také i na nenápadnost stavby. Přeci jenom bohužel žijeme ve státě, kde kriminalita není zrovna nízká a jakmile na sebe někdo příliš upozorní, může přilákat i zloděje. Samozřejmě, že ale drobná grafika může potěšit vaše oko i okolí. Dnes se nabízí řada prvků, které uspokojí i ty, kteří jsou náročnější na design. Co se týká výběru nátěru, tak se nabízí řada výrobků, které mají různý základ jako je například silikon, akrylát nebo vápno. Pak jsou tu ale speciální formy nátěrů, které jsou velmi užitečné. Jsou to protipožární nátěry.

Protipožární nátěry

Jestli máte zdi natřené protipožárním nátěrem, tak se samozřejmě snižuje riziko spálení ohněm. Neexistuje ale jeden typ nátěru, můžete jich mít více. Jedním z typů jsou pěnové nátěry, které při požáru změní strukturu potěru na pěnu, která pak chrání danou stavbu. Ta izoluje fasádu domu skrz ní neprostoupí oheň tak rychle. Pak jsou na trhu netoxické potěry, které se využívají na méně důležitých oblastech domu, kde je spíše důležitější, aby při požáru nevznikaly škodlivé látky. Můžete mít ale i kombinaci obojího, která ochranu samozřejmě zvyšuje. Vždy si nechte daný nátěr aplikovat odborníkem, aby byl účinek co nejvyšší.

Lakýrnické práce

Zde se nabízí řada aplikací, které především dají danému povrchu nový vzhled. Můžete si nechat renovovat starší vzhled daného objektu nebo ho dokonce úplně změnit. Opět se tu nabízejí služby v exteriéru a interiéru.

Lakování oken, dveří, rámů, plotů

Zde si můžete nechat natřít okna, dveře, obruby, rámy teoreticky i branky a ploty. Všechno jsou to místa, která čelí různým vlivům. Mohou být poškrábané, poničené vodu, omlácené a podobně. Někdy stačí dané místo jen olakovat bezbarvou tekutinou a hned má jiný ráz. Týká se to hlavně dřevěných míst, které ale jinak můžete podpořit třeba technikou moření, jež se specializuje právě na obnovu dřeva. Zde je důležité hlavně podpořit odolnost proti vnějším vlivům.

Lakování nábytku

Uvnitř si malíř zase pohraje s dezénem. Už jsme zmínili techniku moření na dřevě. Jinak lze upravit zase dveře, okenní rámy nebo třeba nábytek. Zde se nabízí i úpravy patinou a podobně.

Nechte si vymalovat profesionálem. Má to rychleji, jednodušeji a nezabere vám to tolik času. Když si vezmete, kolik toho jako amatérský malíř můžete zkazit, tak se vám to i vyplatí. A navíc nemusíte skladovat nářadí, které pak použijete třeba jednou za rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17618 (novesluzby.cz#23809)


Přidat komentář