Květinářství, vazby květin a dekorace Prostějov

Říkáte si, že Vašemu domovu či kanceláři něco chybí? Nábytek a ostatní zařízení je na svém místě, ale ještě by to chtělo trochu zelené oázy, která místnost nejen zútulní, provoní, oživí, ale také jí dodá na jedinečnosti?

Květiny pokojové, stejně jako balkónové, sušené a umělé, včetně dekorativní keramiky, je možné zakoupit v zaměřených nákupních centrech. Tam si můžete vybírat po libosti. Mnohem osobitějšího přístupu se Vám navíc dostane ve specializovaných květinářství Prostějov, kde Vám mohou připravit květinou vazbu pro jakoukoli příležitost (promoce, zasnoubení, svatba, narození dítěte, výročí, pohřeb aj.). Každá z těchto příležitostí „vyžaduje své“, a současně je dobré brát v potaz vkus a zálibu toho, komu budou květiny určené. Zkušená floristka Vám může vazbu připravit přesně podle Vašeho přání, nebo ji můžete nechat „volnou ruku“, kdy jen stačí říci, které květiny byste chtěli ve vazbě vidět apod. A pokud budete stát před volbou nákupu nových pokojových, balkónových květin, pak se Vám dostane i odborného poradenství ohledně jejich péče, zalévání, hnojení, přesazování, výběru květináče aj.

Řezané květiny – květinové vazby Prostějov

Samotné řezané květiny jsou krásné a elegantní. Jedinečnost a výjimečnost květů však ještě více vynikne, jsou-li vkusně zkombinované, umně svázané. I když kouzlo v podobě plné náruče růží, bez jakéhokoli dalšího přikrášlení, nikdy nevyprchá, možnosti květin spolu se zkušeností floristky se smyslem pro estetično, může vyloudit široký úsměv, údiv, na tváři obdarovaného jedince. Práci s květinami je možné přirovnat ke květinovému umění. Možná si někdo říká, že jsou jen kytky. Ovšem právě ony kytky nám život zpříjemňují, rozveselují, podtrhují moment určité události aj.

Květinové vazby pro všechny příležitosti Prostějov

Prakticky k jakékoli příležitosti si můžete nechat vyhotovit** květinovou vazbu.Květinové vazby jsou velmi poptávané u sezónních květinových dekorací, kdy se jedná o Vánoce,Velikonoce, Valentýn. Květinové vazby, včetně výzdoby aut, interiérů, jsou vyhledávané pro den „D“, **svatební den. Také rauty, společenské akce přímo volají po výzdobě slavnostní tabule. K svátku, narozeninám, výročí jsou oblíbené dárkové kytice. Samozřejmě bychom neměli zapomínat i na ty, kteří tu již s námi bohužel nejsou, a tak jejich památku uctíme vzpomínkou v podobě smuteční vazby, dušičkového věnečku aj. Provozujete-li obchod, pak se Vám nabízí možnost si prostor více zútulnit sušenými květinami, sušenou vazbou apod.

Jaké zvolit květiny pro oslavu, pohřeb?

Nevyznáte se moc v květinách? Nechcete udělat trapas tím, že byste Vašemu milovanému protějšku, nadřízenému, či pozůstalé osobě, předali květinu, která by přinejmenším na tváři vyvolala nepříjemné rozpaky? Pak určitě není na místě nějaké „rozpočítávání“, či náhodná volba. Můžete se poradit ve Vámi vybraném květinářství. Zkušený florista Vám doporučí, jaké květiny, jaká jejich forma, by byla na určitou příležitost, událost, nejvhodnější. Nestane se tak, že byste například na pohřeb donesli vazbu s dekorativními srdíčky, bonbonky apod. A naopak se Vám nestane, že byste například při požádání o ruku dali dívce kytici kaly, která je ryze smuteční květinou.

Dekorativní obaly na květináče Prostějov

Půjdete-li do květinářství, můžete hrnkové, balkónové květiny odnést domů jen v původním obalu, kterým je povětšinou měkký plastový obal. U některých květin je možné je mít v tomto obalu do té doby, než nastane čas na jejich přesazení. U jiných je však vhodné je přesadit do květináčku (hliníkového) s odtokem. Samotný obal, či květináč nevyvolá moc estetického dojmu. Bylo by ostatně škoda mít doma krásnou květinu, kdy celkový dojem z ní by byl pokažený, snížený právě zmíněným obalem. V nabídce květinářství jsou však dekorativní obaly na květináče, a to různých materiálů, barev, tvarů, dekorů. Můžete si Váš domov, kancelář sladit do jednoho stylu, nebo pro každou místnost volit jinou možnost. Investice do dekorativních obalů na květináče se vyplatí, a to i přes to, že ty kvalitní, nejsou zrovna korunovou záležitostí.

Dekorativní obaly na květináče - estetika

Květiny si kupujeme především z důvodu, že chceme mít pěkné prostředí, kde žijeme, pohybujeme se. A toho bychom moc nedocílili, pokud bychom byli „jen na půlce cesty“. A to platí i v případě, že někomu hrnkovou květinu darujeme. Mnohem lépe vypadá, když obdarovaný dostane květinu i se** vkusným květináčem**. O to větší radosti docílíme, pokud víme, jaký má dotyčný vkus, zařízený byt apod.

Péče o květiny od zalévání po hnojení

Abychom se mohli z květin co nejdéle těšit, a to ne jen jednu sezónu, ale třeba i dlouhé roky, je nutné o ně náležitě pečovat. Každá květina vyžaduje jednak určité stanoviště, co do osvětlení, teploty, ale také určitou míru zálivky, její četnost. Další samostatnou kapitolou o starostlivost květin je zemina a hnojení. Než si odnesete Vámi vybranou hrnkovou květinu domů, je dobré se v květinářství informovat, kdy nejpozději je nutné ji přesadit do nového, většího květináče, ale také jakou zeminu zvolit. Opět jen zdůrazňujeme, že ve velkých, nákupních centrech, se Vám s největší pravděpodobností nedostane moc fundované odpovědi. Máte však i možnost zapátrat po internetu, nebo si zakoupit odbornou literaturu. Ve specializovaném květinářství Vám však určitě poradí.

Důležitost kvalitní zeminy

Důležitost** kvalitní zeminy** je možné přirovnat v našem případě s kvalitní stravou. Pokud bychom my sami jedli nekvalitní potraviny, jednostranné pokrmy, pak by bylo jen otázkou času, kdybychom na sobě pocítili nedostatek některé pro nás důležité látky. Byli bychom oslabení, nemocní. Nedostatečná, nekvalitní výživa by se podepsala také na našem vzhledu, kůži, pleti, vlasech. A to platí i v případě rostlin. Pokud bychom jim nedopřáli** kvalitní zeminu**, nepřesazovali je, pak by se naše „péče“ na nich projevila v chřadnutí, uvadání, až ke konci. Na kvalitní zemině je tak vhodné nešetřit a zvolit také tu, která rostlinám prospěje.

Kvalitní zemina - nabídka Prostějov

Zakoupit si můžete například „univerzální“ zeminu pro pokojové rostliny, která je určena pro pěstování i přesazování kvetoucích, stále zelených pokojových rostlin. V nabídce jsou také speciální zeminy, které jsou určené pro balkónové květiny, pro muškáty, pro petunie. A pak je tu také zahradní a květinová zemina. Podle toho, kolik květin, rostlin máte, můžete zvolit menší, nebo větší balení zeminy. Setkat se můžete s objemem zeminy o 5l, 10l, 20l, 40 l aj.

Nabídka hnojiv v květinářství Prostějov

Vedle kvalitní zeminy je dobré pamatovat i na pravidelné přihnojování rostlin. K dostání jsou hnojiva minerální, organická, kapalná, listová, univerzální, vodorozpustná aj. Hnojiva můžete zakoupit ve formě granulí, tablet, prášku, tyčinek, či v tekutém stavu. Pokud byste stáli před nákupem hnojiva pro pokojové rostliny, pak nejvhodnější formou je hnojivo tekuté, ve formě tyčinek a tabletek. Nabízí se otázka, proč hnojit, když jste rostliny nově přesadili. Látky, které se nachází v jednotlivých hnojivech, totiž dodají rostlinám veškeré nezbytné vitamíny, minerály. Díky nim pak budou rostliny správně růst, vyvíjet se, bohatě kvést aj. Hnojení, jako takové, má však svá pravidla. Například čerstvě přesazené rostliny, je dobré pohnojit, až za 14 dnů po jejich výsadbě. Rostliny není vhodné hnojit před, během, těsně po vegetačním klidu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17815 (novesluzby.cz#24198)


Diskuze a zkušenosti

Monika Sedláčková | 15.12.2012 19:37
Re: Květinářství, vazby květin a dekorace Prostějov Měla jsem tu nejkrásnější svatební kytku pro sebe i pro družičky. Děkuji


Přidat komentář