Kvalitní sestřih pro vašeho mazlíčka

Máte dlouhosrstého pejska? Potom je nutné, abyste jej nechali pravidelně stříhat. Pes s kvalitním sestřihem je vizitkou svého pána. O srst svého pejska se musíte starat, i když nejde o dlouhosrsté plemeno.

Následující článek Vás seznámí s péčí, kterou Vašemu pejskovi poskytne psí salon. Většina psích salonů stříhá pejsky všech plemen, existují ale plemena, u nichž je stříhání srsti nepostradatelné a je jejich plemenným znakem. Kvalitně ostříhaný pes je nejen vizitkou svého pána, ale je také spokojený. Nejdůležitější je potom najít** psí salon**, kde pracují odborníci. Váš pes si na něj rychle zvykne. Proto je nutné začít na stříhání učit již dvouměsíční štěňata. Jen potom může být pro Vašeho psa celá procedura stříhání nestresová.

Služby psího salonu

Mezi základní služby, které poskytují psí salóny patří: stříhání, koupání, trimování, stříhání drápků, vyprázdnění análních žlázek, příprava pejsků na výstavy, a také poradenství co se týče péče nejen o psí srst.psím salonu pracují odborníci a také milovníci psů, kteří s nimi mají dlouholeté zkušenosti. Mohou tak majitele upozornit na to, jestli je pejsek zdravý a jestli mu něco nechybí.

Každé psí plemeno má jiné nároky na úpravu srsti, záleží především na tom, jestli jde o dlouhosrstého či krátkosrstého psa a také na kvalitě jeho srsti, jestli je pes například drsnosrstý. Každý** psí salon** provádí střihy podle plemena psa, můžete se s nimi ale také domluvit na individuálním střihu pro svého pejska, o němž si myslíte, že mu bude vyhovovat lépe.

Proč je důležité navštěvovat psí salon

Každý pes v závislosti na typu srsti potřebuje odlišnou péči. Psí salony se věnují všem plemenům psů se všemi typy srsti a proto mají mnohem více zkušeností než běžný chovatel a mohou Vám s péčí o psa poradit. Pejsek by se měl nechat stříhat každých šest až osm týdnů v závislosti na ročním období a plemenu. V létě například roste pejskovi srst rychleji. V zimě bychom zase měli intervaly mezi jednotlivým stříháním prodloužit a volit delší střihy.

Pokud máte doma štěně dlouhosrstého psa, měli byste začít s jeho přivykáním na česání a úpravu srsti co nejdříve. Malé štěně si tak na česání brzy zvykne, na rozdíl od dospělého psa, pro kterého je potom stříhání velmi stresovou záležitostí. První stříhání psa se potom doporučuje podstoupit během 4 – 6 měsíce.

Jak správně připravit psa na stříhání?

Pokud chcete v salonu psa nechat jenom ostříhat, to znamená, že nevyužijete možnosti koupání psa, musíte si psa doma vykoupat sami. Je důležité, aby byla psí srst na stříhání dobře připravena. Proto psa nejdříve důkladně vykartáčujte a vyčistěte zplstnatělou srst. Tu odstraníte prořezávacím hřebenem a zbytky srsti vyčešte drátovým kartáčem. Teprve poté psa vykoupejte. Vložte mu do uší vatové tampóny a použijte šampon odpovídající plemenu pejska. Nezapomeňte do vany vložit gumovou podložku, aby to psovi neklouzalo. Psa namokřete teplou vodou a vyšamponujte jej. Nakonec jej opláchněte vodou, vysušte ručníkem a vyfénujte. Při fénování česejte psa proti srsti a natahujte ji dokud není rovná. Poté jej pročešte řídkým hřebenem. Pokud se jeho srst pročesává lehce a nezadrhává, je Váš pes připraven na stříhání.

Pokud máte teriéra nebo psa jiného drsnosrstého plemene, před návštěvou salonu se nedoporučuje psa koupat po dobu 2 – 3 týdnů, jelikož se jejich srst upravuje zvláštní procedurou - trimováním.

Psí salony ovšem běžně nabízí možnost koupání psa, proto záleží jen na Vás jestli se jej rozhodnete připravit na stříhání sami, nebo využijete nabídky psího salonu.

Jaký střih pro svého psa zvolit?

Nejvhodnějším střihem pro pejska je standardní střih jeho plemene, který mu také nejvíce sluší. Takový střih přesně vyhovuje potřebám psa a typu jeho srsti. Většina psích salonů preferuje právě takové střihy spolu se standardními sportovními střihy.

Základní psí střihy

Mezi základní psí střihy patří tyto:

  • Standardní střih je takový, který odpovídá standardu plemene.
  • Zkrácený střih, nebo také standardní sportovní střih je vlastně zkráceným standardním střihem plemene, který je méně náročný pro následnou domácí úpravu srsti psa. Někteří majitelé jej preferují v letních obdobích.
  • Nestandardní střih je takový střih, kterým se pes stříhá podle představ majitele.

Domácí úprava psa

Pokud chcete, aby měl Váš pes zdravou a pěstěnou srst, nestačí jen navštěvovat psí salon, ale musíte se o ni starat také Vy sami doma. To znamená pravidelné česání a vyčesávání srsti. Pamatujte také na to, že pes s delší srstí je mnohem náročnější na úpravu než krátkosrsté plemeno a musíte mu tak věnovat více péče.

Další služby psího salonu

Psí salony kromě stříhání psů nabízejí mnoho dalších služeb, kterých můžete při návštěvě využít.

Koupání psa v salonu

psím salonu můžete nechat psa vykoupat za použití kvalitní a vyzkoušené psí kosmetiky.

Trimování psa v salonu

Jde o speciální úpravu srsti prováděnou u hrubosrstých plemen. Jde o vytrhávání odumřelé srsti včetně kořínků. Trimovaní pejsci tak nelínají. Trimováním srst hrubne a stává se odolnější. První trimování srsti by se mělo pejskovi provést v šesti týdnech věku a mělo by se opakovat každé dva měsíce. Trimování by měl provádět jen zkušený trimér, který chlupy nepřeřízne ale vytrhne je i s kořínkem. Proto není vhodné, aby jej prováděl majitel psa sám.

Stříhání psích drápků v salonu

Stříhání psích drápků patří mezi základní péči o psa. Psovi drápky neustále dorůstají, proto je jejich pravidelné stříhání důležité. Pokud má pejsek přerostlé drápy, způsobuje mu to problémy s prsty a záprstím, které se nepřirozeně zvedají.

Vyprázdnění análních žlázek v salonu

Zejména u malých plemen psů dochází k přeplnění pachových žlázek umístěných kolem konečníku. Taková přeplněná žlázka se může zanítit. Pokud má pes problémy s přeplněnými žlázkami, tak jezdí po zadečku, drbe si záda a olizuje se. Anální žlázky jsou dvě a jsou umístěné hluboko v kůži. Ve psím salonu vědí, jak správně tyto žlázky vyprázdnit.

Příprava psů na výstavy

Psí salon Vám také připraví pejska na výstavu. Vykoupe jej, vyfénuje, zastřihne drápky, vytrhne ušní chloupky a upraví srst Vašeho psa podle standardu plemene. Pokud jste začínající chovatel, mohou Vám také poradit jak to na takové výstavě chodí a čemu věnovat pozornost. Kvalitní sestřih je na výstavě velmi důležitý, proto nejdříve vyzkoušejte více salonů a vyberte ten, který Vám a Vašemu psu nejvíce vyhovuje.

Kvalitní psí sestřih

Srst Vašeho mazlíčka vypovídá o tom, jakou péči mu věnujete. Se stříháním srsti by se mělo začínat nejpozději kolem 6 měsíce věku Vašeho psa. Psí salony kromě stříhání psů nabízí také poradenství s péčí o srst Vašeho psa. Do psího salonu berte jen psa zbaveného všech parazitů a cizopasníků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17191 (novesluzby.cz#22771)


Přidat komentář