Krovy, pergoly, altány - Katovice

Spolehlivý tesař, to je klenot. Patříte-li k lidem, kteří se připravují na novou střechu nebo uvažují o pořízení altánu či pergoly, je pro Vás tesař tím nejdůležitějším člověkem.

Majitelé rodinných domů se snaží jejich okolí neustále zvelebovat, a mnozí z nich si při výběru vhodných materiálů volí dřevo. Je to právě dřevo, které je vhodné pro výrobu různých altánů, pergol atd. Pokud se tedy pro altán či pergolu rozhodneme, měli bychom vše přenechat profesionálům.

Krovy, pergoly, altány, výroba a montáž Katovice

Mluvíme-li o krovech, pergolách či altánech jistě nás ihned napadne, že jediné společné, co tyto věci mají je, že se vyrábějí ze dřeva. Ať již se rozhodneme pro cokoli z výše uvedených věcí, měli bychom vždy trvat na tom, aby je prováděl pouze odborník. Pergoly a altány můžeme řadit mezi zahradní tvorbu, a jelikož se jedná o stavby lehké, je zřejmé, že jejich realizace bude rychlá. Ano, jsou to právě altány a pergoly, které nám zpříjemňují pobyt na našich zahradách a to ať již ve chvílích, kdy venku prší nebo naopak nepřetržitě svítí sluníčko. Daleko namáhavější a složitější je již realizace krovů. Z toho vyplývá, že při jejich realizaci musíme dbát především na to, aby je prováděla pouze odborná firma. Přeci jen se jedná o jednu z nejhlavnějších částí domu, ne-li tu hlavní. Je-li neodborně zhotoven krov, můžeme si být téměř jisti, že nám dříve či později může spadnout celá střecha.

Výstavba nové pergoly Katovice

Toužíte po nové pergole? Pak před vámi stojí hned několik rozhodnutí. V první řadě, je potřeba si říci, jak by měla naše nová pergola vypadat? Poté již zbývá vyřešit rovněž otázku, kam pergolu umístit. Je velký rozdíl v tom, zda bude stát pergola volně v zahradě či bude tvořit součást domu a bude na něj tedy jednou svou částí navazovat. Zvolíme-li správný druh pergoly a její umístění, můžeme se těšit na krásné chvíle, které v ní strávíme. Dalším důležitým aspektem je rovněž zařízení pergoly. Otázka zařízení pergoly se může zdát jednoduchou, avšak opak je pravdou. Velmi záleží na tom, jaký druh nábytku zde použijeme, což se odvíjí zejména dle toho, jak často budeme naši novou pergolu využívat.

Výstavba altánu Katovice

Velkou oblibu si altány vysloužily zejména v zemích, ve kterých je neustále krásné slunečné počasí. Obecně řečeno lze říci, že je uzavřený altán dalším místem, kde si můžeme v klidu posedět s přáteli či rodinou, aniž bychom byli rušeni dalšími obyvateli domu. A jakou podobu altán může mít? Můžeme si pořídit zahradní altán vzdušný bez oken, nebo s prosklenými okny apod. Využití altánu je velmi rozmanité. Někteří z nás chtějí altán proto, aby měli kde odpočívat, jiní si v něm chtějí zřídit kancelář, dílnu či zahradní ateliér apod. Pokud jste se právě rozhodli, že je altán tím jediným, co Vám na zahradě chybí, pak byste měli oslovit odbornou firmu. Právě tato firma Vám dá vybrat, mezi altánem hotovým, který si pouze sestavíte, nebo toužíte po originále a necháte si jej tedy zhotovit na míru. Hlavním a především nejoblíbenějším stavebním materiálem je dřevo. Výhoda dřevěného altánu je především rychlost výstavby. Jste-li zručný domácí kutil, můžete mít svůj dřevěný altán zhotoven již za jedno odpoledne. Ještě jste se pro zahradní altán nerozhodli? Pokud ano, měli byste si uvědomit, že s jeho pomocí získáte velmi krásný a především hodně praktický doplněk Vaší zahrady.

Stavba krovu Katovice, tesařské práce

Co to vlastně krov je? Krovem rozumíme nosnou střešní konstrukci, kterou lze provádět hned několika způsoby. Hlavním úkolem krovu je, dokázat unést střešní
krytinu
, jako je lepenka, střešní tašky apod. Jestliže jste se rozhodli, že si postavíte dům, měli byste otázku krovu dokonale promyslet. Zde bezezbytku platí, že je důležité, prodiskutovat krov a střechu jako takovou s odborníkem. Pouze ten nám může navrhnout přesně takovou střechu, která nám bude sloužit po dlouhá léta a bude plně funkční. Při stavbě krovu je potřeba myslet také na povětrnostní vlivy. Dokonale zhotovený krov musí odolat sněhu, větru atd. Každý odborník zhotovující krov musí klást důraz na dodržování všech zásad, a to nejen těch řemeslných, ale rovněž těch statických a především technických. Velký důraz je při stavbě krovů kladen hlavně na použití kvalitních materiálů, tedy toho nejlepšího dřeva. Ke zhotovení krovu se používá stavební řezivo, což je ve své podstatě smrk a borovice.

Jaké materiály jsou na krovy používány?

Ke zhotovení krovů jsou používány mnohé materiály. Jak již bylo výše uvedeno, jedná se především o dřevo, dále pak kov a v případě potřeby je možno tyto dva materiály vzájemně kombinovat. Moderní architektura využívá rovněž ocel či železobeton. Nejoblíbenější a také nejrozšířenější je však stále dřevo. Dokonalý krov to je nejen kvalitní materiál, ale především profesionální přístup.  A právě s tím nám pomohou pouze a jen tesaři. Takový tesař nám zhotoví krov přesně podle našich představ. V současné době se provádí krovy v soustavě vaznicové, avšak dříve se stavěly krovy hambalkové či věšadlové. V domech, které měly rozměr střechy menší, než 6 metrů byl zhotovován krov krokvový.

Jak vybírat tesaře?

To, že si pořídíme nejkvalitnější materiál a necháme si navrhnout dokonalou střechu, ještě neznamená, že nám tato vydrží po mnoho let. Nejhlavnější je, oslovit toho správného tesaře. Jak a kde jej však hledat? Nejlepší cestou je, vybírat mezi známými či si schopného tesaře nechat někým ze svých dobrých známých doporučit. Jestliže se nám touto cestou nepodaří tesaře najít, máme další možnosti. Zcela dokonalý je internet, na kterém můžeme tesaře nejen najít, ale také si jej prověřit. Mnoho profesionálů má své webové stránky, na kterých na kterých se prezentují. Samozřejmostí je tak nejen náhled dosavadních prací, ale a to především doporučení. Vždyť kdo nám poradí při výběru lépe, než spokojený zákazník. V opačném případě platí, že nás pouze nespokojený zákazník dokáže uchránit před špatným řemeslníkem. Chcete-li mít jistotu správné volby, měli byste oslovit firmu, která je uvedena v úvodu článku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17755 (novesluzby.cz#24071)


Přidat komentář