Koupelny na klíč, rekonstrukce koupelen - Liberec a okolí

Jestliže jste uznali, že vaše koupelna již dávno není to, co bývala, a že už nevyhovuje modernímu a pohodlného způsobu vašeho bydlení, je ten pravý čas na její rekonstrukci. Čtěte dále.

Jak probíhá rekonstrukce koupelny

KoupelnaTak konečně jste usoudili a opravdu se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce koupelny, kterou jste tak dlouho plánovali? Je nutné si uvědomit, že rekonstrukce koupelny je stavební práce. K rekonstrukci koupelny se často lidé rozhodují v případech, kdy stávající stav koupelny jim již přestal vyhovovat a nesplňuje jejich požadavky. Což se často stává v panelových bytech, kde jsou stěny koupelny opatřeny umakartem a jsou tak malé, že se v nich dá sotva hnout. Vzhledem k tomu, že byt téměř vždy kupujete jako hotovou nemovitost a tudíž jste dopředu neměli šanci ovlivnit vzhled, zařízení a velikost koupelny, často poté hledáte všemožné způsoby, jak si koupelnu zařídit ke svému potěšení. Cílem profesionálních firem, které se zabývají rekonstrukcemi koupelen, bývá ve většině případů dodat původní koupelně novou tvář a celý prostor rozšířit.

Rekonstrukce koupelny od A do Z Liberecko

V případě, že budete koupelnu rekonstruovat a budou při rekonstrukci potřeba i stavební úpravy, které vyžadují stavební povolení, je vždy nutné mít vypracovanou projektovou dokumentaci na budoucí novou koupelnu. Proto je třeba obrátit se na autorizovaného inženýra v dané oblasti. Důležité je také vědět, že stavební zákon stanovuje, které stavební úpravy si můžete udělat sami, svépomocí a které práce může provádět pouze právnická osoba anebo osoba fyzická, ale taková, která je oprávněná k provádění stavebních prací nebo montážních prací. Vždy je však lepší obrátit se na profesionální firmu, ať už jen v případě potřeby konzultace. Pokud byste se rozhodli pro rekonstrukci koupelny, jak se říká na klíč, můžete si být jisti, že profesionální firma nejen že provede rekonstrukci koupelny od A do Z, ale navíc za vás obstará všechny potřebná povolení, které se k rekonstrukci vyžadují.

Rekonstrukce koupelny na klíč Liberec

Pokud svěříte vaši koupelnu do rukou odborníků, kteří jsou schopni se o vaši koupelnu postarat se vším všude, buďte si jisti,že neprohloupíte. Takoví profesionálové vám vypracují návrh designu, provedou veškeré řemeslnické práce a vyberou a obstarají materiál. Vy tím ušetříte opravdu hodně starostí, které jsou s rekonstrukci koupelny spojené a budete se za velmi krátkou dobu radovat z nové koupelny. Každá koupelna patří k podstatným a důležitým prostorům každého bytu nebo domu. Hlavním důvodem, proč se lidé rozhodnou koupelnu zrekonstruovat je, že je již interiér koupelny přestal bavit, už se jim nelíbí nebo že celková koupelna přestane vyhovovat jejich stylu.

Každá rekonstrukce koupelny je opravdu složitá a vždy je potřeba odborného posouzení její realizace. Pokud nemáte čas obvolávat jednotlivé řemeslníky, ztrácet čas pracemi na několik dalších týdnů a vůbec se rekonstrukcí jakkoliv zatěžovat, navíc ji potřebujete mít udělanou rychle, což se předpokládá, protože bydlet bez funkční koupelny nelze opravdu dlouho, je nejlepším způsobem přizvat k práci profesionály. Při volbě firmy se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost zkušenostem a také referencím.

Instalatérské a elektrikářské práce Liberec

S každou rekonstrukcí koupelny, kuchyně, nebo celého bytu samozřejmě souvisí i instalatérské a elektrikářské práce. Vodovodní potrubí je v panelovém bytě vedeno v šachtě bytového jádra. Takové potrubí, které dosud nevyužilo zásah odborníka, může být již nevyhovující, porušené a vzniká tak i vlhkost v prostoru šachty, což má za následek rezavění potrubí. Potrubí vyrobená z oceli jsou nahrazována potrubími z plastu. Před uvedením potrubí do provozu je provedena instalatérem tlaková zkouška a potrubí musí vyhovovat požárním předpisům.

Rozvody vody v bytě, instalace Liberecko

Při výměně trubek vody v bytě je vždy nutné se předem domluvit s majitelem bytu na výměně, abyste tak zamezili případným problémům. Problémem panelových domů bývá hlučnost stoupacího potrubí. Tuto hlučnost je možné odstranit tím, že se použije zvukově izolační materiál trubek a správně se ukotví ke konstrukci šachty. Odpadní potrubí od záchodu se dříve napojovalo stropní konstrukcí, v současné moderní době se již používají předstěny, které velmi dobře schovají záchodové napojení nad stropem a v případě poruše se dají snadno demontovat.

Elektřina v koupelně, instalace Liberecko

V každé koupelně, nejen v koupelně, která se součástí bytu nebo rodinného domu, je nutné podstatně dbát na dodržování zásady bezpečností při používání elektrických přístrojů. Koupelna je v každém bytě a domě druhým největším místem odběru elektřiny ihned po kuchyni. Je to dáno zejména tím, že je opatřena pračkou, která v takovém případě, že není napojena na teplou vodu, potřebuje výkon jednoho obvodu s jištěním 16 A. Každá koupelna tedy musí být opatřena samostatným elektrickým obvodem. Zásuvky, které se budou nadále používat např. pro fén, holící strojek, kulmu, atd, se můžou zapojit do tohoto obvodu. Je to proto, že jejich odběr je malý.

Co se týká bezpečnosti, má koupelna na elektrická zařízení specifické požadavky. Všechny kovové předměty, které jsou v koupelně namontované, musí být vzájemně vodivě spojeny a takto spojené musí být připojeno na ochranný vodič zásuvek, které jsou nainstalovány v koupelně. Samozřejmě že veškerá pravidla a nutnosti spojené s instalací elektrikykoupelně a vůbec v celém bytě jsou známá elektroinstalatérům, a proto se nemusíte zajímat, jak, kde a co by mělo být nainstalováno, abyste nevyhořelo nebo aby nedošlo k jiným nežádoucím důsledkům.

Montáž sádrokartonů Liberec a okolí

Sádrokartonové desky mají široké využití. S jejich pomocí můžete vytvořit nebo dotvořit krásný nápaditý domov, dále můžete vytvořit zajímavé kompozice a to vždy s tím, že díky sádrokartonu, se kterým je navíc snadná manipulace, vytvoříte jedinečné řešení prostoru přesně podle vašich představ. Sádrokarton je vysoce odolný a není navíc drahý. Řemeslníci jej velmi rádi a často používají, protože má vynikající vlastnosti a navíc se snadno instaluje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17303 (novesluzby.cz#23302)


Přidat komentář