Koupelny na klíč a rekonstrukce bytu - Havířov

Potřebujete inovovat svůj domov? Místem, které se nejvíce renovuje, je koupelna. A ostatní části bytu zajistí kvalitní rekonstrukce, která vaše obydlí příjemně osvěží a dá mu novou tvář.

Najdeme tyto struktury ještě ve spoustě domácností, a přitom se jedná o výdobytek socialismu. Umakartová jádra. Tyto prvky nejen, že evokují určitou zašlost, ale mají v sobě leckdy i určitou zdravotní závadnost, protože se zde udržují menší živočichové a složení těchto materiálů už zdaleka neodpovídá dnešním normám. Pokud bydlíte několik let v jednom a tom samém prostředí, tak samozřejmě nábytek se opotřebovává, stěny šednou, struktury upadají a podobně. Toto má vliv na vaši psychiku, protože staré signalizuje, že se ve vašem domově nic neděje. Abyste měli oživení, radost z nového a kvalitního bydlení, tak dnes stačí zavolat firmu, která vám vyhotoví dané práce na míru. Existuje řada prvků, které si můžete dopřát, ať už se budete řídit vizuálním zpracováním či praktickým zhotovením. Které firmy tyto služby poskytují a co si můžete vybrat?

Koupelny na klíč

Zvažujete inovovat váš byt či koupelnu? Zvažte, jestli dané práce nechcete provést najednou. Musíte si sehnat stavební povolení, pokud bydlíte v bytě, který patří někomu jinému. Toto shánění dokumentů, zajištění potřebných náležitostí a výběr vašeho volného času zabírá spoustu času, zvažte, jestli neuděláte více oprav naráz. Třeba je potřeba vymalovat nebo vyměnit dlažbu. Všechny tyto práce byste, pokud vám to samozřejmě časové a finanční možnosti dovolí, mohli skloubit do jednoho procesu a díky tomu si ušetříte spousty starostí, které stavební práce doprovázejí. Navíc se vám nabízí i možnost finanční výhody, pokud firma udělá naráz jednu větší práci, může poskytnout slevu. V neposlední řadě se samozřejmě nabízí, že si najednou odbudete i úklid, který je vždy velký.

Jakou koupelnu si vybrat?

Dnes je nabídka velmi široká. Vy si tak proto můžete vybírat jednotlivé koupelnové prvky a vhodně je kombinovat. Dominantou koupelny je místo, kde si myjete celé tělo. Máme na mysli vanu nebo sprchový kout. Přemýšlejte tedy, co se vám vyplatí. Pokud nejste zrovna typ, který se naloží do horké vany, nebo máte někoho méně mobilního v rodině, tak jistě více oceníte sprchový kout. Ten zabere méně místa. Jestli ale potřebujete relaxaci a máte rádi horkou vanu, tak se samozřejmě o tento požitek nenechte připravit.

Přemýšlejte také o jiných prvcích koupelny. Kde bude umyvadlo, pračka, koš na prádlo případně toaleta? Většinou jsou prostorové dispozice koupelen spíše omezenější, proto zde hospodařte s místem. Jistě znáte, ať už z vlastní zkušenosti, z vyprávění, kdy se ráno pere o místo v koupelně celá rodina. Tomu se vyhněte, pokud máte koupelnu na klíč. S tímto souvisí i doplňky v podobě úložných prostor. Nechte si udělat skříňky tak, aby se vám po koupelně neválely různé lahvičky, vlasové doplňky nebo potřeby na úklid. Koupelna symbolizuje čistotu, a proto by její vybavení mělo být minimalistické. Záleží ale samozřejmě na vašem vkusu.

Úprava koupelny na klíč

Zhotovení na klíč je možností, jak mít interiér dle vašich představ. Jednak už naštěstí nemusíte mít uniformní podobu koupelny, kterou má polovina republiky, ale lze si vybírat z bezpočtu možností, které vyhovují vám a vy si vaším výběrem vytváříte i určitý výraz své osobnosti. Vše můžete skvěle kombinovat. Máte-li čistou, puristickou koupelnu s dominantou bílé, skla a kovu, pak pravděpodobně inklinujete k módním trendům. Jestli ale máte raději teplejší barvy a obklady v podobě hnědé barvy, tak jste spíše pro klasiku, která symbolizuje útulnost. Je na vás, jak si koupelnu zařídíte, hlavně neslevujte, protože v tomto interiéru se budete pár let pěstit i relaxovat.

Výběr zařízení do nově zrekonstruované koupelny

Orientujte se z hlediska produktů. Zmínili jsme výběr vany nebo sprchového koutu. Jsou tu ale i další možnosti. Vany mají i vybavení různými tryskami, které jsou na bázi vířivek. A jak chcete mít uzpůsobené WC? Někdo jej má propojené s koupelnou, můžete mít i bidet. Opět musíme zmínit prostorové možnosti, protože se počítá i se spotřebiči jako je pračka nebo sušička.

Pozornost věnujte i vodovodním bateriím, kdy si můžete vybírat z několika variant ovládání. Někteří stále nedají dopustit na klasiku v podobě otočných kohoutků, nejčastěji užívané jsou ale páky, kdy jedním pohybem zvolíte teplotu vody a druhým tlak. Pokud ale toužíte po moderní technologii, nechte si aplikovat senzorické baterie, které reagují na pohyb a vy se jich nemusíte dotknout, voda se spustí sama.

Rekonstrukce bytu

Pokud se rozhodnete o rekonstrukci bytu, tak je to většinou ze dvou důvodů. Jednak je pro vás primární, že byt už vypadá staře a zašle a je zapotřebí najít modernější prvky. Pak také lidé rekonstruují proto, aby měli pohodlnější bydlení. To znamená, že pokud máte třeba staré vodovodní baterie, tak třeba za dobu dvaceti let prošly vývojem. Dnes existují senzorické baterie, které mají subtilní dezén, a navíc se nemusíte namáhat, pokud chcete pustit vodu. Pro někoho je to možná zbytečné, ale jestli někdo chce takové užívání, tak proč si jej nedopřát.

Spousta lidí si také klade otázku, kdy rekonstruovat. Odpověď není vyloženě nasnadě, co se týká počtu let. V zásadě to je tehdy, pokud vám již většina starších systémů nefunguje, jak má anebo, když se doma necítíte pohodlně. Pak se obraťte na profesionála, který nabízí své služby ve sféře renovací. V současné době se obměny týkají zejména bytových jader a to i z toho důvodu, že se přechází z umakartových výrobků na zděné či sádrokartonové a volí se pěknější vzhled koupelny. Také je ale zapotřebí myslet i na rozvodní systémy vody nebo topení, protože jejich opotřebení může mít za důsledek nejen špatnou funkci, ale i zbytečnou spotřebu energie.

Nechte si udělat bydlení přesně dle vašeho vkusu a potřeb a hlavně nešetřete. Mějte na paměti, že v takovém zařízení budete několik let a potřebujete zázemí, kam se budete rádi vracet, budete relaxovat a načerpávat nové síly. Inovace vašeho obydlí prospěje nejen vzhledu domova, ale i vaší psychice a celkovému rozpoložení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17892 (novesluzby.cz#24328)


Přidat komentář