Koupací jezírka a závlahové systémy

Upravená zahrada je nutnou součástí každého moderního domu. Vybudování krásné zahrady ale vyžaduje mnoho úsilí a času. Nejlepším řešením je automatický zavlažovací systém, který se o zahradu postará za Vás.

Zavlažování je klíčem úspěšné zahrady. Naštěstí doba, kdy byla manuální závlaha jediným možným řešením, je nenávratně pryč a dnes už nemusíte řešit, kdo Vám zahradu zalije, když chcete odjet na dovolenou nebo se zdržet pár dnů mimo domov z jakéhokoliv důvodu. Odborně nainstalovaný automatický závlahový systém vše vyřeší za Vás. Závlahový systém je vhodný na jakýkoliv pozemek. Jak na rozlehlou venkovskou zahradu, tak i na městskou zahrádku nebo střešní zahradu.

Z čeho se automatický závlahový systém skládá?

Pokud Vám vrtá hlavou, jak je možné nastavit** závlahový systém**, aby se v určitou dobu sepnul a provedl závlahu, zde Vám uvádím jeho komponenty, bez nichž by celý systém nemohl spolehlivě fungovat. Automatický závlahový systém je složen z čerpadla, plastového potrubí, z elektromagnetických ventilů, z ventilové šachtice, z elektrorozvodů, z ovládací jednotky, dešťového čidla, výsuvného postřikovače různých dostřiků a výsečí a z dalších komponentů, mezi které patří např. dálkové ovládání, regulační ventily apod.

Jaké jsou výhody automatického závlahového systému?

Tento druh závlahy patří k nejjednoduššímu způsobu, jak udržet zahradu vitální a zelenou. Díky automatického zavlažování ušetříte mnoho času a úsilí, které můžete věnovat na jiné záležitosti. Tím, že je zálivka přesně distribuována, ušetříte mnoho vody a trávník přitom vždy dostane tolik vody, kolik potřebuje. Vy tak můžete odjet pryč klidně na celé léto a nemusíte se bát, že by Váš trávník chátral a trpěl.

Jak automatické zavlažování funguje?

Závlahový systém ovládá řídicí jednotka, která v určitou dobu, která je v systému nastavena, vyšle signál elektromagnetickému ventilu. Odsud se voda v důsledku tlaku dostane do sekčních potrubí, kde následně vysune postřikovače dané sekce z trávníku. Poté, co vyprší naprogramovaná délka zálivky, řídicí jednotka znovu pošle signál, který přijímá elektromagnetický ventil. Tento zastaví přítok vody do sekčních potrubí. Vysunuté postřikovače v důsledku toho, že ztratí tlak, zajedou zpátky do trávníku. Možná se ptáte, co se stane, když bude zavlažování naprogramované a začne pršet? Zde je nutné uvést, že v deštivém počasí je závlaha chráněná dešťovým čidlem, které nedovolí jednotce spustit naprogramovaný cyklus.

Jak probíhá montáž a realizace závlahového systému?

Před samotnou montáží závlahového systému je nutná důkladná příprava, jejíž součástí je promyslet, zda se vůbec vyplatí použít závlahový systém, jak posoudit zdroj vody, jak zajistit přívod elektrické energie, kam umístit senzory, atd. Po přípravné fázi následuje instalace závlahového systému, která zahrnuje vše od zemních a výkopových prací až přes instalaci potrubí, montáže postřikovačů, instalaci čerpadla. Následuje naprogramování ovládací jednotky, aby byla závlaha co nejvhodnější, spuštění systému a vy sami budete s celou obsluhou samozřejmě seznámeni, abyste si závlahový systém korigovali sami dle svých potřeb.

Zahradní a projekční práce

Zahradní architektura vytváří díla, která jsou živá. Patří k oborům lidské činnosti, které se snaží uspořádat venkovní prostor podle určitých zásad. Projektant při návrhu a realizaci zahrady dbá vždy na to, aby zahrada nepostrádala své funkční hodnoty, ale přitom aby působila jako estetický celek. Projekční práce v oblasti zahradnictví nejsou často otázkou financí, ale spíš dobrého a originálního nápadu, který je následně rozpracován tak, aby došlo k maximálnímu využití principů zahradní architektury. Výsledek může být zahrada v moderním stylu, nebo ve stylu venkovském či orientálním.

Návrhy zahrad odborníkem

Pokud jste se rozhodli, že si necháte zahradu navrhnout a zrealizovat odborníkem, musíme Vám zatleskat. Můžete si být jisti, že Vaše zahrada bude jiná než ostatní, bude originální, krásná, lákavá a jedinečná. Návrhy zahrad jsou odborníky zpracovány ve 3D vizualizacích a vy tak máte dopředu možnost se seznámit s budoucím vzhledem Vaší nové zahrady. Zahradu je možné zrealizovat do různého stylu. V rámci této činnosti můžete počítat se založením trávníku, nebo s pokládkou předpěstovaného travního koberce, stejně jako se závlahovými systémy, kamennými zídkami, s realizací koupacích i zahradních jezírek.

Koupací biotopy a jezírka

Dnešní moderní doba je plná nových trendů. Za jeden z nich je považováno i koupání v přírodně čištěné vodě, která neobsahuje žádné chemické přípravky. Koupací biotop patří mezi vrchol přírodního koupání. Mezi jeho výhody patří, že se vykoupete v biologicky čištěné vodě, dále že jeho provoz je nízkoenergetický a k přírodě velmi šetrný. Koupací biotop je zkrátka bazén bez chemie, který má většinou zelený nádech, aby se co nejvíce podobal rybníkům nebo jezerům. Koupací biotop se čistí jednou za pět let a v průběhu celého roku u něj můžete nerušeně odpočívat. Tento typ jezírka pochází z Německa a z Rakouska.

Jak se koupací biotop udržuje?

Koupací biotop funguje tak, aby byla zachována biologická rovnováha ve vodě. Základem biotopu je přírodní systém, který využívá rostliny k čištění bez pomoci žádných chemických nebo dezinfekčních přípravků. Koupací biotop bývá často nazýván jako přírodní jezírko, který má daný poměr regenerační zóny. Tím se rozumí poměr čisté vodní plochy a mělké vody, která je vysázena rostlinami. Uměle vytvořený biotop musí být dostatečně velký, aby mohl dokonale fungovat. Jeho obvyklá velikost se pohybuje kolem 80 metrů čtverečních, díky čemuž je dostatečně stabilní a má samočisticí efekt. Koupací biotop bývá tvořen částí pro plavce, kde se hloubka pohybuje kolem 2 metrů a další částí je regenerační zóna, která je tvořena několika různě hlubokými lagunami s různými vodními rostlinami. O biotop je samozřejmě nutné se starat, vodu je potřeba neustále filtrovat a odkalovat, aby biotop nezarostl a nezakalil se. Přirozené procesy šetří Vaše zdraví, finanční prostředky a slouží k usnadnění údržby. Navíc koupací biotop neplní funkci pouze koupací, ale také okrasnou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17738 (novesluzby.cz#24044)


Přidat komentář