Kompletní stavby - Benešov a okolí

Aby nezatékalo do domu, je důležité mít na střeše odborně položenou kvalitní střešní krytinu. Z toho důvodu je nutné oslovit zkušeného odborníka, který se zabývá jak pokrývačskými pracemi, tak i klempířskými.

Pokrývače a klempíře vybírejte opravdu pečlivě. Na celém území České republiky realizuje své zakázky mnoho pokrývačů a klempířů, ale Vy byste se měli zaměřit na odborníky nabízející práce v lokalitě, kde je plánujete provést. Střešní krytina, která je instalovaná odborníkem, dokáže spolehlivě ochránit Vaše stavby před nepříznivými vlivy počasí během celého roku.

Profesionální a odborná činnost pokrývače Benešov zahrnuje jak práce, které jsou spojené s pokládkou střešních krytin, tak i údržbové práce, opravy a výměny poškozených částí střechy. Zkušení pokrývači zhotoví střešní krytiny jak z tašek pálených, tak i z betonových nebo skleněných a jiných.

Čím se řídit při výběru střešní krytiny?

Výběr střešní krytiny záleží na několika faktorech. Ne na každou konstrukci domu a střechy je vhodná každá krytina a ne každá krytina dokáže každému objektu poskytnout své dobré vlastnosti. Střešní krytina pro šikmé střechy se dělí na lehkou a těžkou. Jako těžká střešní krytina je na území České republiky již odedávna používána pálená keramická taška, k ní se přidala později taška betonová. Lehkou střešní krytinu představuje šindel, plastová krytina, plechová krytina, břidlice a dřevěný šindel.

Montáž střešní krytiny Benešov, střešní doplňky

Střešní krytina se pořizuje především pro užitné vlastnosti zvoleného materiálu, důležitým kritériem je bezesporu také její vzhled nebo např. složitost montáže krytiny. Stejně podstatná je také životnost krytiny a její záruka. Cena v dnešní době už nepatří k těm nejdůležitějším kritériím, pro které si lidé pořizují střešní krytinu, neboť během roku můžete u všech typů krytin narazit na velké slevy a střešní krytiny se tedy dají pořídit za opravdu přijatelné ceny. Při výběru střešní krytiny se zaměřte i na šířku střešních doplňků výrobce krytiny, kterými jsou bokovky nebo hřebenáče. Střechy bývají výrobci nabízeny i jako jednotný stavební systém, včetně okapů, střešních oken a dalších komponentů, bez kterých by střecha nebyla střechou. Tento ucelený systém dokáže ušetřit peníze i čas a Vy budete mít jistotu, že všechny díly jsou z jedné sady a budou do sebe zapadat. Je jistě lepší sáhnout po takto uceleném střešním systémů, než pak postupně dokupovat jednotlivé díly.

Pálené keramické tašky - nejčastěji používané krytiny

Mezi nejčastěji používané střešní krytiny patří u nás pálené a betonové tašky. Pálené keramické tašky jsou naší tradicí. Jde o kvalitní tašky, které jsou chráněny proti vnikající vodě, sněhu a prachu a to díky systému dvojitých drážek. U pálených tašek nedojde k rozpálení ani při působení vysokého slunečního záření, což si naopak nemůžete být jisti u plechu nebo asfaltového šindele. Pálené keramické tašky se dají použít i pro opravdu hodně nízký sklon šikmé střechy. Jedná se o univerzální materiál, který se hodí do každých klimatických podmínek.

Betonové tašky - odolnost proti mrazu, pevnost

Betonová střešní krytina je od pálené na první pohled špatně rozeznatelná. Jde o tašky střední cenové kategorie a jsou tedy levnější než tašky pálené. I betonová krytina se hodí na všechny typy šikmých střech, navíc vyniká vysokou pevností a odolností proti mrazu. V poslední době je pro tyto její výhody velmi oblíbenou, a to i ve vyšších polohách, kde jsou extrémnější zimní sněhové podmínky.

Klempířské práce Benešovsko

Klempíři jsou tu od toho, aby doladili naši střechu do posledního detailu, aby plnila stoprocentně svoji funkci. Klempíři montují klempířské prvky a pracují se širokým spektrem materiálů. Pokud narazíte na zkušeného klempíře s dlouholetou praxí, můžete u něj předpokládat kvalitu provedení i kvalitu použitého materiálu, neboť jen na základě zkušeností je klempíř schopen volit takový materiál, který bude splňovat požadavky i těch nejnáročnějších investorů.

Profesionální klempíř v Benešově

Klempíř Vám vyrobí na zakázku a namontuje přesně to, co potřebujete, včetně atypických klempířských prvků. Klempíř ke své práci používá materiály, mezi které patří měď, pozinek, titanzinek, hliník, ocelový plech, nerez, aj. Klempíř Vám zajistí výrobky na míru, ať už se jedná o parapety, žlaby, svody nebo okapy, okapnice, římsky, podkladní plechy, atd. Dále provede montáž lišt, zakrývek a oplechování a dalších klempířských výrobků, mezi které patří chrliče, ventilace a další dle vašeho přání. Mezi ty nejčastěji prováděné klempířské práce patří odstraňování starých okapů a montáž okapů nových, montáže venkovních parapetů, plechování střech a komínů, lemování a olištování při rekonstrukci fasády, pokládka plechových střešních krytin, oplechování soklů, plotů, spár a další pokrývačské práce.

Jak na zastřešení objektů?

Mezi nejdůležitější části stavebního díla v oblasti výstavby je provedení zastřešení. Zastřešení chrání dům a každou jinou stavbu před povětrnostními vlivy, především před větrem, sněhem a deštěm. Na tom, jak kvalitně bude objekt zastřešen, závisí celková životnost a trvanlivost stavby. Konstrukce zastřešení můžeme rozdělit na tyto základní části: hlavní nosná konstrukce, střešní plášť a podhled. U jednotlivých druhů zastřešení můžou některé tyto základní části splývat nebo se také může stát, že některé části úplně odpadnou. Např. u skořepin tvoří střešní plášť současně i hlavní nosnou konstrukci. Někdy může část konstrukce zastřešení zcela chybět, např. podhled.

Co se týká nosné konstrukce zastřešení, sem patří hlavní nosná konstrukce, nosná část střešního pláště a zavětrování. Hlavní nosná konstrukce představuje takovou část, která je tu od toho, aby přenášela vlastní váhu střechy. Nosná konstrukce střešního pláště přenáší vlastní váhu střešního pláště a na něj působící zatížení do hlavní nosné konstrukce zastřešení. Střešní plášť vytváří vlastní střešní plochu. Zavětrováním se rozumí konstrukce zachycující účinky vodorovného zatížení střechy, které působí rovnoběžně s hřebenem. Své opodstatnění má zavětrování zejména u ocelových a dřevěných konstrukcí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17568 (novesluzby.cz#23720)


Přidat komentář