Kompletní montáže střech a půdních vestaveb - Trutnov

Ať už plánujete realizaci nebo rekonstrukci střechy, žádáte výškové práce nebo uvažujete o půdní vestavbě, vždy se jedná o práci ve výškách. Oslovte tedy odborníky na stavební výškové práce a realizace střech.

Dnešní článek se tak trochu ponese v duchu výškových prací. Představíme si profese a služby, které je třeba dělat ve výškách: tesaře, pokrývače, klempíře, horolezce, ale i natěrače. Současně ale nabízejí všichni jedno společné: stavební práce. Co všechno jednotlivé obory zahrnují, se dočtete v následujícím článku, kde si také povíme, jaké služby vám mohou poskytnout.

Montáže střech a půdních vestaveb – Trutnov

Střecha je jedna z nejdůležitějších částí domu a střecha také dokáže dům ochránit před vodou, sněhem či teplem. Kvalitní střecha je základním kritériem, proč se firma zabývající se pokládkou a opravou střech zaměřuje na přesné dodržování předepsaných technologií a na požadavky svých klientů. Důkazem kvality pokrývačské firmy je schopnost realizace střechy na klíč. Firma v takovém případě dodává i celkovou dokumentaci celé stavby střechy, což platí nejen u novostaveb, ale také u půdních vestaveb.

Tesařství, výroba nosných konstrukcí budov Trutnovsko

Současné moderní tesařství nabízí především stavební práce jako je výroba nosných konstrukcí budov, výroba a montáž střech (krokve, vaznice, vazníky) a další hrubé stavební práce. Tesaři také nabízejí montáž podlahových a stropních nosníků, tzn. vodorovných trámů napojených na nosnou konstrukci pod podlahou. Tesařská firma poskytujeme kompletní portfolio, které zahrnuje: opravy střech, celkové rekonstrukce střech pro užitkové a rekreační domy, dřevostavby, výrobu a montáž krovů a střešních konstrukcí, krovy pro půdní nástavby, ale můžete si přát například také atypické střešní konstrukce a další.

Klempířské práce Trutnov, dodávání parapetů, okapů

Klempířství je důležitý obor, který zajišťuje dokončení celé stavby či opravy střechy. Klempíři vyrábějí a montují tzv. plechařinu, tedy dodávají parapety pod okna, okapy, svody, oplechování komínů, střešních oken apod. Klempířské práce jsou zkrátka takové práce spojené s opracováním, stříháním tvarováním plechu kolem celkově zhotovené střechy. Šikovný klempíř musí být také tělesně zdatný, aby dokázal bez problémů zhotovit okapy a veškerou ostatní práci podle nákresů a technických dokumentací a uměl se udržet ve výšce domu.

Pokrývačské práce Trutnov, pokládání krytin, překládání střech

Úkolem pokrývače je pokládání tašek nebo střešních krytin na střechy, případně** opravy střešních krytin,** ale ho prací je také překládání střech. Úkolem pokrývače je také úprava tvaru střešní krytiny, tzn. řezání či štípání krytin, pokládání, upevňování a spárování krytin a izolačních materiálů, fixování spojů, okrajů a utěsňování případných netěsností při opravách střech. Profesionální pokrývač zvládne pokrývání a opravy střech neobvyklých tvarů u střech  historických památek. Předpokladem šikovného pokrývače je tedy zručnost a fyzická zdatnost.

Střešní krytiny pálené, betonové, vláknocementové, břidličné

Pokrývačská firma používá různé druhy střešních krytin například: pálené tašky, betonové střešní tašky, asfaltové šindele, přírodní břidlice, vláknocemenité krytiny nebo plechové krytiny. Pálená taška je tradiční materiál, který vyhovuje současným ekologickým požadavkům a má dlouhou životnost. Pálené tašky jsou mrazuvzdorné, odolné proti počasí, zdravotně nezávadné a mají nízké nároky na údržbu. Nevýhodou těchto tašek je jejich křehkost. Někdy je nahrazují betonové tašky. Tyto tašky jsou vhodné např. pro střechy horských chat, mají vysokou odolnost vůči počasí a dají se zakoupit za nižší cenu. Asfaltové šindele jsou cenově dostupné jsou vhodné například pro pomocné stavby, ale používají se i rodinné domy. Nevýhodou je jejich kratší životnost a na trhu se vyskytuje velké množství padělků. Střešní krytiny z přírodní břidlice je možné použít u každého typu střechy. Mezi výhody patří jejich odolnost a originalita je vyšší finanční náročnost. Vláknocemenité krytiny nahrazují zakázaný azbest a tato krytina je zdravotně a ekologicky nezávadná. Desky jsou vyrobeny na bázi cementu a umělých vláken, jsou lehké a mají hladký povrch. Nevýhodou je křehkost a nižší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Plechová krytina není výrazně hezká, ale je lehká, levná a pokud ji  realizuje odborná pokrývačská firma, má dlouhou životnost.

Realizace střech a výškové práce Trutnovsko

Střecha chrání dům před sněhem, deštěm, větrem a sluncem a přestože jsou střechy mnohdy nepřístupné, je třeba ve výškách domů realizovat mnoho prací. Obvykle se tato situace řeší pomocí horolezecké techniky. Střecha je složena z tesařských, pokrývačských a klempířských konstrukcí a všechny tyto profese lze nazvat v podstatě jako výškové práce na střechách. Pomocí horolezecké techniky se například provádějí opravy krytiny, což je poslední vrstva střechy. Jejím účelem je ochránit skladbu střechy. Často se vlivem větru uvolní hřeben a také v tomto případě se jedná o výškové práce, kam se musí pokrývači dostat. Pomocí horolezecké techniky se provádějí také opravy okapů, ale i realizace vikýřů – je to nadstřešní konstrukce, která obvykle slouží k osvětlení nebo zvětšení místnosti pod střechou. Výškové práce – to je také natírání střech nebo opláštění budov.

Opláštění budov a klempířské služby Trutnov

Pokrývačská firma realizuje také opláštění domů, staveb, budov a zařízení. Mezi hlavní výhody opláštění domu patří tepelná izolace, mechanická odolnost, rozměrová stálost, odolnost vůči vlhkosti a dlouhá životnost opláštění. Firma realizuje dodávky a montáž lehkých obvodových plášťů ze sendvičových panelů, trapézových plechů, skládaných plášťů nebo lamelových fasád. K této činnosti patří zajištění antikorozních nátěrů, lešení a zdvihacích zařízení. Odborná firma může zajistit projektovou dokumentaci a nabízí odborné poradenství. V těsné součinnosti s řemeslníky, kteří realizují opláštění budov spolupracuje klempířská dílna, která je vybavena všemi potřebnými klempířskými nástroji. To umožňuje zajistit jak výrobu klempířských prvků a podkonstrukcí, tak i dalších zámečnických prvků pro izolační práce.

Trutnov montáž sádrokartonových konstrukcí

Montáž sádrokartonu patří mezi tzv. suché stavby a má veliké výhody a téměř neomezené využití, například sádrokartonové příčky, sádrokartonové stropy a podhledy, suché omítky, sádrokartonové předsazené stěny nebo šikminy půdních vestaveb a stavební firma zajišťuje veškeré sádrokartonářské stavební práce a půdní vestavby. Pokud tedy přemýšlíte, jak provést přestavbu či rekonstrukční práce, lze jen doporučit použití suché stavby. Přináší totiž několik výhod: rychlost stavby, nižší náklady na vytápění z důvodu lepší izolace a naprosto hladké plochy stěn. Stavby ze sádrokartonu mohou probíhat v každém ročním období a zkušená společnost má dlouhodobé zkušenosti v kompletních stavbách interiérů ze sádrokartonu. Může vám zrealizovat interiér jak u zděných domů, tak u dřevostaveb či půdních vestaveb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17461 (novesluzby.cz#23554)


Přidat komentář