Klempířské práce a realizace půdních vestaveb - Tábor

Aby byla vaše nová střecha kompletní, nestačí jen vyměnit střešní krytinu a provést izolaci, ale je nutné zajistit kvalitní klempířské práce, bez kterých by mohlo do domu zatéct.

Každá firma, která se chystá na realizaci půdní vestavby, hodnotí celkový stav střechy, který musí být dobrý. Pokud tomu tak není, je investor upozorněn na to, aby nedostatky na střeše odstranil, a aby tak nestálo realizaci podkroví nic v cestě. Pro investora to často znamená, obvolávat zvlášť firmu, která se realizacemi půdních vestaveb zabývá, zvlášť firmu, která realizuje střechy. Ale co takhle oslovit firmu, která se zabývá všemi službami, které jsou ke komplexní realizaci půdní vestavby potřeba?

Klempířské práce, realizace půdních vestaveb – Tábor

Klempířské práce, realizace půdních vestaveb – Tábor

Takovou firmou je zcela jistě firma pana Stanislava Slámy, jejíž sídlo naleznete v Táboře. Jejich hlavní činností jsou komplexní práce v oblasti střešních konstrukcí. Navíc díky svým značným zkušenostem v tomto oboru jsou schopni realizovat dokonce i ty nejnáročnější požadavky klientů, kteří se na ně obrátí. Velkým plusem firmy pana Slámy je, že ke každé zakázce přistupují individuálně a snaží se vybrat vždy to nejvhodnější řešení, které by přesně splnilo představy a požadavky zákazníka. Jejich pracovní postupy se vyznačují vysokou kvalitou.

Zmiňovaná firma provádí výrobu a kompletaci krovů, pokrývačské a klempířské práce, montáže sádrokartonů, montáže střešních oken, rekonstrukce památek a realizace půdních vestaveb.

Klempířské práce, realizace půdních vestaveb – Tábor

 

Máte-li zájem dozvědět se více o této firmě, popřípadě využít služby této firmy, neváhejte se obrátit na pana Stanislava Slámu:

Telefon: +420 737 657 880

E-mail: info@strechyslama.cz

Navštívit můžete také jejich internetové stránky: www.strechyslama.cz

Výroba a kompletace krovů Táborsko

Každá část krovu plní svou přesnou úlohu a pracuje v tahu nebo vzpěru. Úprava krovu vždy vyžaduje nutné, potřebné a perfektní znalosti a hlavně dokonalou práci profesionální firmy. Můžete se setkat s dvěma hlavními typy krovů, a to s krovy vaznicové soustavy s tradiční plnou vazbou, kdy pod nimi je možné vybudovat obytné prostory, a s krovy vazníkovými.

Tradiční plná vazba - vybudování obytného prostoru

Výroba a kompletace krovů

Tradiční plná vazba je tvořena vazním trámem, věšákem, vzpěrou a kleštinami. Pokud se stane, že věšák a vzpěra překáží volnému pohybu, nabízejí se dvě řešení, o kterých však může rozhodovat pouze odborník s dostatečnými zkušenostmi. První možností je změna struktury, nebo zachování věšáku a zrušení vzpěry. Tím, že se vybudují svislé sloupky, umožní přenést sílu, která do té doby spadala na vzpěry. Nebo může také dojít k uříznutí věšáku, odstranění vzpěry a osazení rozporného trámu se vzpěrami, které umožňují volný pohyb pod plnou vazbou. Možností je opravdu několik, ale pokud nejste v dané oblasti odborníky, zřejmě vám nic neřeknou a tyto informace nebudete schopni v praxi využít. Do takto závažných a složitých prací, jako je výroba a kompletace krovů, se nikdy nepouštějte sami a vždy si vyslechněte stanovisko odborníka.

Klempířské práce Tábor, provedení okapů, oplechování komína

Klempířské prvky

Bez klempířských prací se neobejdou ani starší domy, ani novostavby. Díky odborně provedeným klempířským pracím nebude do objektu zatékat skrze střechu a dešťová voda bude odtékat bezpečně do kanalizace. I u tohoto druhu prací se vyžaduje, aby byly vykonávané odborníky, kteří znají potřebné normy. Do klempířských prací spadá provedení okapů, oplechování komína, okenní parapety, montáže hromosvodů apod. Každý klempíř, který se svému řemeslu věnuje, musí znát správné technologické postupy, a musí vědět, který materiál je pro ten konkrétní případ nejvhodnější, atd.

Proč se obrátit na profesionální klempíře?

S klempířskými pracemi si jen těžko poradíte svépomocí. Tyto práce totiž vyžadují mnohaleté zkušenosti a znalosti, je k nim potřeba kvalitního strojového vybavení. Pokud byste si chtěli klempířské práce provést sami, museli byste se nejdříve všechno naučit, pořídit si potřebnou techniku a až poté se pustit do práce. Což se ovšem zcela jistě nereálně, protože je holý nesmysl vyučit se v oboru klempíře jen proto, abyste si oplechovali sami komín nebo si zhotovil okapy. Od toho jsou k dispozici profesionální klempíři.

Co vše patří do klempířských prací?

Ke klempířským pracím patří výroba veškerých klempířských prvků, mezi které patří např. okapové svody a úžlabí, parapety, krycí lišty, plechové klimatizační prvky, oplechování komínů, štítové lemoví, atd.

Pokrývačské práce Tábor, chemické ošetření krovních částí

Pokrývači jsou schopni zrealizovat dodání a kompletní pokládku všech druhů střešních krytin a to jak u nových, tak i u rekonstruovaných staveb. Mezi pokrývačské práce však nespadá pouze pokládka střešní krytiny, ale také chemické ošetření krovních částí, instalace hydroizolačních materiálů, odvoz a likvidace staré střešní krytiny a mnoho dalších prací, bez kterých by realizace nové střechy nebyla nikdy kompletní.

Montáž sádrokartonů Táborsko, výstavba a rekonstrukce se sádrokartonem

Montáž sádrokartonů

Sádrokarton se stal v posledních letech pro své výborné vlastnosti často využívaným stavebním materiálem. Nejčastěji bývá používán u vnitřních staveb a své velké uplatnění si našel zejména u výstavby příček, podhledů a také stropů. Hodí se nejen při výstavbě novostaveb, ale také při rekonstrukcích původního bydlení. Sádrokarton má mnoho dobrých vlastností, kdy k těm nejvýraznějším patří nejen jeho nízká cena, ale také tepelná a zvuková izolace. Pokud bude váš interiéru vybaven právě sádrokartonem, můžete si být jisti, že budete ušetření hluku z venkovního prostředí a také ušetříte na teple. Sádrokarton je snadno tvarovatelný, je pevný a vyznačuje se dlouhou životností. Instalace sádrokartonu je rychlá, jednoduchá a čistá.

Montáž střešních oken Tábor

K tomu, aby byla provedena správná montáž střešního okna, jsou důležité zkušenosti v dané oblasti. Pokud si myslíte, že si koupíte střešní okno a to jednoduše nasadíte do připraveného otvoru ve střeše, zcela jistě to takto nefunguje. Střešní okno je potřeba napojit na střešní plášť, k čemuž je nutné obstarat lemování, které často nebývá součástí balení střešního okna. Součástí balení může být oplechování, které bude překrývat rám a křídlo okna z venkovní strany. Velikost střešního okna se určuje podle celkové plochy místnosti a také podle umístění okna. Pokud si nevíte rady, jakou velikost střešního okna zvolit, můžete si nechat poradit alespoň takto: čím větší je místnost, tím je nutné pořídit větší střešní okno. Čím větší střešní okno si pořídíte, tím zvýšíte obytný komfort prostoru. Důležitý je celkový počet oken a jejich rozmístění, aby byly splněny požadavky na dostatek denního světla a na jeho rozložení v prostoru.

Realizace půdních vestaveb Táborsko

Půdní vestavby podléhají velmi přísným stavebním normám, např. co se týče požárního hlediska, statiky stavby a hygienických podmínek. V případě, že máte vyřešenou konstrukci střechy, je nutné vhodně rozmístit střešní okna nebo vikýře, zjistit pohodlnou přístupnost podkroví, což se realizuje půdními schody, a zpevnit podlahy pod plánovanou vestavbou. Provedení veškerých instalačních přípojek v podkroví je nezbytnou podmínkou. K provedení podhledů a opláštění se nejčastěji používá sádrokarton. O jeho výhodách vás jistě informují profesionálové, kteří vás také překvapí rychlostí celkovou realizací půdní vestavby díky sádrokartonu, jehož montáž je tak snadná a rychlá.

**info@strechyslama.cz.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17483 (novesluzby.cz#23587)


Přidat komentář