Izolace plochých střech - Ostrava

Každá z konstrukcí ve stavebnictví časem přestane plnit požadovanou funkci v plné míře. Také ploché střešní pláště mohou z důvodu únavy materiálu a působením vnějších vlivů vykazovat po určité době nedokonalosti.

 

K častým problémům u střech patří zatékání do panelového bytu, rodinného domu či na balkón. Při rekonstrukci ploché střechy je stěžejním cílem dosáhnutí obnovení hydroizolačních, tepelně technických a statických vlastností střešního pláště. Oslovíte-li zkušenou firmu, můžete očekávat dodržení veškerých technologických požadavků, jež rekonstrukce ploché střechy vyžaduje. U rekonstrukce střechy se nevyplatí šetřit za každou cenu. Plochá střecha na panelovém, či rodinném domě není vidět, na rozdíl do jiného typu střechy. Všechny typy střech však z hlediska funkčnosti domů představují jeden ze stěžejních prvků. S profesionální firmou máte jistotu v podobě precizně odvedené práce i ve výběru kvalitních materiálů. Jen tak se budete moci těšit z nového kabátu střechy po dlouhou dobu.

Životnost střechy - výběr materiálu na střechu

Nová střecha vydrží podle kvality materiálu, ze kterého je zhotovena a kvality odvedené práce průměrně dvacet až padesát let. Výjimkou však nejsou ani střechy starší. Vždy záleží na materiálu krovu, tedy střešní konstrukce, pečlivém ošetření všech částí krovu, správné a kvalitní izolaci, kvalitě a výběru střešní krytiny, včetně kvality oplechování. Střešní krytina vydrží až 100 let, to pokud si vyberete betonové tašky, a oplechování až 50 let i více, pokud zvolíte měď. Na výběr je však řada materiálů. A tak má každá střecha jinou životnost.

Opravy a rekonstrukce střech Ostravsko

Pokud začne mít střecha problémy se zatékáním, tak hned není důvod k velké a celkové rekonstrukci. Mnohdy postačí pozvat odborníky, kteří ji prohlédnou a doporučí potřebné opravy. Po jejich provedení může střecha sloužit i mnoho dalších let. Teprve v okamžiku, kdy je jasné, že střecha dosluhuje, a její oprava jen na krátkou dobu oddálí kompletní rekonstrukci, je vhodné k ní přistoupit. Rekonstrukce je vhodná i v případě, kdy se rozhodnete využít podkrovního prostoru k bydlení. V tomto případě je možné dokonce přistoupit ke změně tvaru střechy. To samozřejmě vyžaduje perfektně provedený projekt.

Nová střecha, realizace střech Ostrava

Pokud stavíte novou střechu, pak je nejlépe zvolit stavbu střechy na klíč. Jde o velice výhodnou službu, která vám ušetří řadu starostí v době stavby i do budoucna. Střecha na klíč znamená postavení krovu, provedení izolace, zateplení, položení střešní krytiny, provedení klempířských prací, instalaci hromosvodů, sněhových zábran, obložení komína, odvětrávání, nebo i instalaci střešních oken. Přitom na celou stavbu získáte záruku a samozřejmě nejen na stavbu, ale i na materiál, a to u jedné firmy. Pokud zvolíte stavbu střechy na klíč, má to i další výhodu. Celá stavba je mnohem rychlejší, než když se střídá více firem. Takto je střecha kompletně hotová do tří týdnů.

Tesařské práce na Ostravsku

Zahrnují především práci se dřevem. Tedy stavbu střešní konstrukce – krovu, ale i stavby menší, jako jsou zahradní dřevěné stavby, přístřešky anebo stavební bednění. Nabídka tesařských prací je široká. Základem však vždy je právě stavba krovů. Krovy se staví nejčastěji ze smrkového dřeva a ocelových spojníků. Někdy se využívá i jiných materiálů, zejména kovů, ať již hliníku, nebo ocele. Krovy se staví podle tvaru střechy. K nejčastěji stavěným patří střechy sedlové. Ty existují v celé řadě variant, kdy je nutné zvážit, zda bude střecha sloužit jen k zakrytí domu, nebo i k obývání. Pro půdní vestavby se hodí nejlépe střechy mansardové, valbové, polovalbové. Krov je nutné vždy impregnovat a ošetřit proti dřevokazným houbám a broukům. Pak má dlouhé trvání.

Střešní okna, montáž Ostrava

V případě, že bude podkroví obytné, instalují se střešní okna. Ta mohou být klasická, nebo v podobě vikýřů. Volba záleží na typu stavby i místě, kde je dům postaven.

Izolatérské práce Ostrava

Střecha se dnes staví jako jednoplášťová, dvouplášťová anebo více plášťová. Jednoplášťová střecha se staví v případě, že podkroví není obytné, více plášťová pak pokud půjde o půdní vestavbu. V případě, že nejde o obytnou půdu, je možné tepelně izolovat pouze podlahu a střechu izolovat jen proti klimatickým podmínkám. Střecha se izoluje hydroizolační fólií a odvětráváním, zespodu střechy se pak instaluje parozábrana. Pokud jde o obytnou střechu, pak je parozábrana instalována mezi dvě vrstvy tepelné izolace.

Pokrývačské práce Ostrava

Volba střešní krytiny není jednoduchá. S výběrem vám pomůže odborník. Je však třeba si uvědomit, že pokud střechu pouze rekonstruujete právě výměnou střešní krytiny, pak musíte brát ohled na statickou únosnost zdí a krovu. To znamená, že pokud se vám líbí například betonová taška, ať již pro vzhled, nebo výrazně dlouhou životnost, tak ještě nemusí být pro vaši střechu vhodná. Jde totiž o nejtěžší střešní krytinu, a proto se nehodí na každou střechu. Výměna střešní krytiny znamená, že buď je položen stejný typ střešní krytiny, jen v moderní odolnější a kvalitnější podobě, nebo je nutné udělat propočty, jak těžkou střešní krytinu je možné položit. Pokud se staví nová střecha, pak je nutné zabývat se střešní krytinou již v přípravném projektu.

Klempířské práce v Ostravě a okolí

Měníte-li střešní krytinu, vždy je nezbytné zkontrolovat i oplechování střechy, okapy a svody. A to včetně oplechování komína, střešních oken a výlezů, štítů, antén a dalších míst. Kvalita klempířských prvků se neodvíjí jen od provedení, ale i od zvoleného materiálu. V případě, že máte tyto prvky z pozinkovaného plechu, pak je vhodné je vyměnit za klempířské prvky z kvalitnějšího materiálu, který bude navíc bezúdržbový. To se vám vrátí v delší životnosti střechy. Pokud stavíte střechu novou, je dobré vybírat pouze kvalitní materiál. V případě klempířských systémů a prvků je to určitě měď, titan zinek a poplastovaná ocel. Všechny tyto materiály jsou bezúdržbové a zajišťují dlouhou životnost všech klempířských prvků.

Hromosvody a sněhové zábrany

Každá střecha by měla být bezpečná. To zajistí moderní hromosvody a sněhové zábrany. Obojí sice není nijak nařízeno, ale jsou to systémy a prvky, které v prvním případě ochrání dům, jeho zařízení i obyvatele před výbojem blesku a následným požárem, a v druhém případě ochrání všechny kolemjdoucí, před sesuvem sněhu a zraněním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17853 (novesluzby.cz#24271)


Přidat komentář