Garážová vrata, stínící technika, okna, dveře Strakonice

Dnes se nikdo neobejde bez automobilu, a tak každý zvažuje výběr vhodných garážových vrat, které mu umožní bezproblémové parkování i zajíždění do domu. Výběr je opravdu velký, proto je často obtížné vybrat ty nejlepší.

Garážová vrata, ale jaká?

Na trhu je celá řada garážových vrat. Můžete vybírat klasická vrata, vrata poháněná motorkem či na dálkové ovládání. Navíc se liší typem otevírání, materiálem, izolací, prosklením, zamykáním. Výběr vrat se většinou odvíjí od toho, zda měníme stará nevyhovující vrata za nová, nebo zda vybíráme vrata pro novostavbu. Výměna vrat je limitována daným vzhledem domu a rozměry pro usazení vrat. Nová vrata by měla s domem ladit. Měla by dotvářet design domu. Ideálně by měla být ve stejné tónině jako okna a dveře. Toho samozřejmě bez problémů dosáhnete u novostavby. Co se týká výběru materiálu, tak ten je možný vybírat z mnoha druhů i kombinací. Nejčastěji se nabízí kombinace vysoce kvalitního plastu, skla a kovu. Pozor je nutné dát na to, aby vrata nebyla sice krásná, ale jak se říká jako pěst na oko. Garážová vrata by měla být ve stejném duchu jako Váš dům a jeho okolí. Tedy na moderní dům moderní vzhled vrat, na dům historický, zase historický vzhled, s moderní obsluhou. Garážová vrata můžete sladit s okny, dveřmi, s fasádou, s příjezdovou bránou a s oplocením. Chce to fantazii a také zkušenosti. A právě s tím Vám může pomoci odborná firma.

Jak vybrat garážová vrata?

Správný výběr garážových vrat není vůbec jednoduchý. Pro odborníka, který se orientuje v nabídce jistě ano, ale pro laika je to již poněkud těžší. Důležité je zohlednit nejen typ vrat, jejich design, ale i tepelnou izolaci, spolehlivé ovládání a stupeň zabezpečení včetně požární bezpečnosti. Právě bezpečnost je důležitá zejména při pojištění domu. Základní typy garážových vrat jsou čtyři. Vybírat tedy lze vrata sekční a rolovací.

Sekční garážová vrata, montáž Strakonice

Tato garážová vrata zabírají opravdu minimum prostoru. Zasouvají se do garáže a to buď pod strop, nebo do boku. Na to je třeba pamatovat s prostorem. Jsou na dálkové ovládání a jejich chod je tichý a plynulý. Sekční garážová vrata jsou tvořena kazetami nebo lamelami, které mají velmi kvalitní izolaci. I u těchto vrat může být část prosklená, nebo mohou mít i kvalitní větrání. Novinkou je možnost osazení sekčních garážových vrat fotobuňkami, které chod vrat zastaví, jakmile zaznamenají v prostoru pohyb. To zajišťuje větší bezpečnost při ovládání.

Rolovací garážová vrata, montáž Strakonice

Jsou vynikajícím řešením tam, kde není dost místa. Rolovací garážová vrata se otevírají kolmo vzhůru ke stropu, kde se navíjí do boxu. Tak nezabírají žádné zbytečné místo. Přes tento způsob otevírání a zavírání garážová vrata velmi dobře tepelně izolují. Rolovací garážová vrata se ovládají pomocí elektrického motorku a mohou mít i dálkové ovládání. Pro případ, kdy nejde elektrický proud, je možné je ovládat ručně.

Strakonice montáž stínící techniky

Moderní byty jsou často po celý den vystaveny slunečním paprskům. V bytě i kancelářích tak stoupá teplota. Tento stav je možné změnit nejen klimatizací, ale i kvalitní stínící technikou. Ta sama o sobě má hned několik funkcí. Tou hlavní je samozřejmě stínění, další je ochlazení prostoru, v zimě naopak zabránění úniku tepla, a pak při možnosti polohování i úplné zatmění. To využije každý, kdo pracuje na směnný provoz a potřebuje spát přes den. Stínící technika nabízí několik zajímavých možností. Stačí si jen vybrat, nebo požádat o radu a následnou montáž odborníka Strakonice.

Horizontální žaluzie a jejich instalace Strakonice

Jejich největším plusem je variabilita zastínění. Žaluzie můžete různě polohovat, vytáhnout, povytáhnout, nebo zcela sklopit, čímž dosáhnete téměř úplného zatemnění místnosti. Horizontální žaluzie je možné montovat na všechny druhy oken. Problémem nejsou okna plastová, dřevěná, hliníková, výklopná, křídlová ani otočná. Podle intenzity zastínění je pak možné volit klasické horizontální žaluzie, nebo domykatelné, které umožňují dokonalé zatemnění. Horizontální žaluzie jsou nabízeny v různém materiálovém provedení a tak je možné vybavit jimi rozličné interiéry. V nabídce najdete klasické hliníkové žaluzie v mnoha barevných variantách, dřevěné žaluzie, bambusové i plastové.

Vertikální žaluzie a jejich instalace Strakonice

Tak trochu připomínají závěsy, nebo japonské posuvné stěny. Stínící lamely vertikálních žaluzií jsou vyrobené z různých textilií, dřevěných tkanin, dřeva i bambusu. Hliníková vodící lišta je nejčastěji připevněna do stropu. Žaluzie se pak v ní posouvají a otáčejí pomocí zabudované hřídele. V nabídce najdete řadu barevných provedení, které skvěle doplní interiér. Vertikální žaluzie je možné ovládat ručně, ale stále častěji se ovládají pomocí motorku.

Markýzy

Markýzy jsou moderním prvkem zastínění venkovních teras či balkónů. Současné markýzy jsou vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Přidělání markýzy na fasádu nepodceňujte. Markýza i fasáda musí vydržet silný nápor větru nebo neopatrnou manipulaci s rameny. Proto se vyplatí nechat si markýzu odborně namontovat. Mezi nadstandardní doplňky markýz nabízených odbornou firmou patří zejména časový spínač nebo větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při špatných povětrnostních podmínkách. Předností markýz je vysoká pevnost celkové konstrukce, výběr z široké škály barevných provedení a vzorů, možnost instalace časového spínače nebo větrného čidla, jednoduché ovládání i přes odolné provedení.

Japonské stěny

Japonské stěny slouží nejen jako ochrana proti slunečním paprskům, ale jsou také moderním a elegantním doplňkem interiérů. Pro milovníky asijské kultury jsou nabízeny japonské stěny (rolety, žaluzie) v mnoha barevných provedeních, s různými vzory či stupni zatemnění. Výrobek je určen zejména pro komplexní zastínění celého proskleného otvoru bez ohledu na počet oken nebo křídel. Lze je také použít jako dělící stěnu v obytném prostoru. Mezi přednosti a výhody japonských stěn patří originální design, možnost elektrického ovládání, alternativa k roletám a žaluziím, výběr z mnoha látek, barevných odstínů či vzorů.

Plissé

Plissé žaluzie jsou univerzální, velmi dekorativní a přitažlivé, vhodné pro jakékoliv typy a rozměry oken. Plissé žaluzie jsou moderním stínícím prvkem, jejímž základem je speciální skládaná - plissovaná textilie. Vybírejte z bohaté nabídky materiálů, odstínů a typů látek. Žaluzie Plissé v jednom spojují regulaci světla, ochranu soukromí a moderní design. Ovládání plissé žaluzií je buď pomocí plastových táhel nebo provázkem.

Twinroll

Rolety twinroll je inteligentní systém, který představuje snadný a rychlý kontakt s okolím i rychlé zastínění. Kombinuje výhody rolet a žaluzií. Roletová látka se skládá z průhledných a neprůhledných pruhů, díky kterým lze osvětlení v místnosti libovolně regulovat. Twinroll žaluzie lze ovládat ručně nebo pomocí elektrického pohonu.

Silhouette

Luxusní voálová roleta s horizontální lamelou ve tvaru vlny umožňující regulovat prostup světla do interiéru. Silhouette kombinuje nejlepší vlastnosti horizontální žaluzie a záclony v jedinečném designu. Silhouette je vhodná i pro velká okna. I v této oblasti si můžete vybrat z široko škály barevných odstínů.

Rolety vnitřní a venkovní, instalace Strakonice

Nabízejí se jako vnitřní i venkovní. Ve své moderní podobě nejen dodávají krásný vzhled domu, ale mají i řadu výborných vlastností. V zimě chrání před chladem, v létě stíní a nepustí dovnitř horký vzduch. Přitom mohou i účinně větrat. Mají vynikající stínící kvality a navíc umí chránit byt před hlukem. Jejich ovládání může být mechanické, ale vhodnější je volit elektrické, nebo dokonce automatizované. To však záleží i na typu okna a domu. S výběrem vám samozřejmě nejlépe poradí odborník, který Vám vše i nainstaluje a poskytne servis i záruku.

Venkovní rolety SunStop Strakonice

Jde o vysoce moderní venkovní rolety, které se plně přizpůsobí vašemu životu. Jsou vyrobeny z nejmodernějších materiálů, které nabízí řadu možností ochrany vašeho domova před klimatickými podmínkami. Venkovní rolety se umisťují na venkovní stranu okenního či dveřního rámu a ovládat je můžete mechanicky, ale i pomocí dálkového ovladače. Zajímavostí těchto venkovních rolet je, že jsou nabízeny v široké škále barev, že vám odborníci nalakují kazetu, spodní díl i fixační háčky do libovolné barvy stupnice RAL, a dokonce i tím, že vám potisknou látku rolety motivem, který si dodáte, nebo i logem vaší firmy. Látka rolet je vysoce odolná speciální tkanina Soltir, která vám zajistí příjemnou pohodu po celý rok. Umí zadržet většinu slunečního a tepelného záření, a to až do 90%, je částečně průhledná a vysoce odolná větru.

Venkovní rolety SunStop můžete vybírat z několika typů:

Rolety SunStop manuální

Vynikají vysokou kvalitou a životností za velmi příjemnou cenu. Účinně chrání před sluncem (zadrží až 90% tepelného záření), propouští denní světlo, nebrání výhledu, chrání před UV zářením, jsou barevné a perfektně provedené.

Rolety SunStop Comfort

K výše uvedeným vlastnostem patří skvělé ovládání pomocí provázku. Rolety lze zafixovat v kterékoli poloze. Nejvhodnější použití tohoto typu SunStop rolet je pro pevná neotvíravá okna nebo v kombinaci se sítí proti hmyzu.

Rolety SunStop střešní

Jde o manuálně ovládané rolety pro střešní okna. Výhody jsou obdobné, ale navíc zde jde o naprosto perfektní stínění prakticky v jakékoli poloze střešního okna. K tomu je nutné podotknout, že tyto rolety mají vynikající odolnost proti silným větrům, které nejčastěji poškozují střešní rolety.

Rolety SunStop – Energy

Jde o dokonalost samu. Tedy venkovní rolety, které mají všechny výše uvedené vlastnosti a jednu navíc, mají motorový pohon, který je možné dálkově ovládat. Jde o zřejmě nejpraktičtější a nejdokonalejší provedení venkovních rolet na trhu.

Sítě proti hmyzu FANTOM, instalace Strakonice

Opět jde o jeden z vysoce kvalitních výrobků. Tyto sítě mají nejen kvalitní materiál, ale nabízejí se v řadě variant, což znamená, že si je můžete pořídit na okno i dveře jakéhokoli tvaru a také kdekoli. Tedy i na střešní oka nebo na okna do sklepních prostor. Problémem nejsou ani okna francouzská. Nabídka je široká a variabilnost také. O tom svědčí i možnost výběru provedení pevného nebo rolovacího. V nabídce najdete i takovou vychytávku jako jsou síťové žaluzie. To jsou dveře proti hmyzu v kombinaci s ochranným závěsem. Výhodou této novinky, je, že dveřmi projdete i s plnýma rukama, projdou jimi i děti nebo vaši mazlíčci a po projití se dveře automaticky zavřou a opět vás chrání před obtížným hmyzem. K dalším výhodám patří rychlá montáž a velmi vysoká odolnost a trvanlivost.

Strakonice odborníci na montáž vrat a stínící techniky

Ať již potřebujete na svá okna a dveře nové stínění nebo sítě proti hmyzu, či potřebujete nová garážová vrata, vždy se obracejte na profesionály, kteří mají kvalitní reference a doporučení. Značkové firmy vám doporučí vždy jen tu svou značku, ale profesionální odborník – montér, vám doporučí to nejlepší, bez ohledu na značku a také vám vše namontuje. Za něho hovoří kvalita jeho práce a profesionální vystupování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17769 (novesluzby.cz#24092)


Přidat komentář