Galvanické povrchové úpravy kovů Jablonec nad Nisou

Potřebujete upravit něco kovového? Dnes se podíváme na systém, který se nazývá galvanizace. Je to služba, která dokáže kovové výrobky nejen ochránit, ale dá jim i původní vzhled.

Co je galvanizace?

Tento proces je velmi praktický, protože může, jak jsme zmínili, obnovit vzhled i ochránit kovový předmět. Navíc ale také dokáže dát danému výrobku i punc úplně jiného kovového předmětu. Může to být z různých důvodů, třeba když budete chtít luxusnější vzhled nebo se vám tvář daného prvku omrzí. Galvanizace je šetrný postup, díky kterému se obnoví původní vizuál, a to za pomocí šetrného procesu. Nemusíte se tedy bát, že se vám daná plocha poškodí či jinak znehodnotí. Abyste měli lepší představu o** průběhu i využití galvanizace**, tak vás s tím právě seznámíme.

Galvanické úpravy kovů - Jablonec nad Nisou

Pokud hledáte někoho, kdo vám zajistí kvalitní zpracování kovů galvanickou metodou, obraťte se na pana Bronislava Vrbatu (http://www.upravakovu.cz/). Pan Vrbata nabízí** technické povrchové úpravy** (s využitím: nikl hromadný i navazovaný, chemický nikl nebo zinek a třívalentní chromáty, v barvách žlutá, modrá a černá). Také si můžete objednat bižuterní povrchové úpravy (kontaktní stříbro, moření, lakování či staré povrchové úpravy). Pan Vrbata vám je k dispozici od 6:00 do 14:30 či podle telefonické dohody.

www.upravakovu.cz

Pan Vrbata zajišťuje kvalitní zpracování daného kovu a také ochotný a vstřícný přístup ke klientovi, kdy se vyhoví na míru jeho potřebám. Je vám zaručeno, že budete mít nejen estetickou kvalitu, ale i ochranu daného výrobku.

Pan Bronislav Vrbata je k dispozici na adrese Rýnovická 2328/82, 466 01 Jablonec nad Nisou. E-mailové spojení je** info@upravakovu.cz** a telefonní číslo zní +420 728 085 423.

Nyní vás ale blíže seznámíme s metodou galvanizace.

Galvanické úpravy kovů, galvanizace Jablonec nad Nisou

Už jsme několikrát zmínili, že galvanizace je proces, kterým se obnoví vzhled kovu, ať už je to původní kov nebo jiný. Využití jednotlivých typů kovů má ale svůj význam. Podívejme se na ně více zblízka.

Jak upravovat kovy?

Jestli máte opotřebený** povrch kovových předmětů**, nemusíte ještě sahat do peněženky, abyste koupili nový předmět. Dejte si daný povrch upravit tak, abyste měli předmět opět jako nový. Nemusí to být obnovení původního kovu. Lze využít jiný typ kovu nebo třeba jenom olakování bude stačit k tomu, aby šperk, tyč nebo cokoli jiného z kovu, vypadaly znovu jako nové. Jaké máte možnosti? Je více povrchových úprav kovů, proto se nejprve podívejte, co se vám nabízí.

Jak působí galvanizace?

Pokud využijete** galvanizace**, tak byste měli vědět, že to je trvalé pokrytí kovového předmětu daným kovem. Jestli se třeba rozhodnete pro jiný vzhled původního dezénu, tak samozřejmě můžete zvolit jiný prvek. Stejně jako  u jiných úprav povrchů ale platí, že více vrstev pak může změnit vlastnosti daného výrobku. Tím nemyslíme třeba dvě vrstvy, ale jakmile se nanese více fází, už je výrobek silnější. Pokud se třeba obrousí, tak jeho povrch zase není též úplně původní. Proto byste si měli rozmyslet, zda úpravu skutečně chcete.

Proč se dělá galvanizace?

Je několik typů, proč se provádí galvanizace. Pro různé požadavky se pak používají kovy, které zlepší vlastnosti kovu. Jak už bylo psáno, může to být z důvodů praktických. Pokud chcete mít daný předmět odolnější a aby déle vydržel, zvolte si  galvanizaci za pomocí niklu, zinku nebo platiny. Když si přejete změnit vzhled na luxusnější formu, tak se samozřejmě nabízí cenné kovy jako je zlato nebo stříbro.

Jak probíhá galvanizace kovů?

Tato metoda se provádí za pomocí využití elektrického proudu. Nejdříve je ale nutné předmět na proces připravit.

Jak připravit předmět na galvanizaci

Příprava se skládá ze dvou částí. Jednak je to mechanická fáze, a pak chemická. V mechanické fázi se daný předmět zbaví všech nečistot. Toto odstraňování se provádí třeba s využitím kartáčů nebo silnějších metod, což je třeba otírání pískem za pomocí speciálního přístroje. Následně se povrch zbrousí dřevěnými kotouči a pak se vyleští kysličníkem železitým,  což je také nazýváno vídeňské vápno. Pak přichází na řadu chemická fáze přípravy. Zde se odstraní všechny nečistoty na povrchu. Může to být třeba oxidace nebo mastnota, které ulpí na povrchu. V tomto případě se využívá hlavně různých kyselin. Už před danou fází se ale výrobek naváže na drátky, aby nedošlo ke kontaktu s kůží. Díky tomu se daný předmět může ponořit do lázně a nijak se nepodráždí pokožka. Jakmile je předmět připraven, může se začít pokovovávat.

Průběh samotné galvanizace kovů

Daný předmět, který se bude upravovat, se spojí s minusovým pólem a pak se ponoří do lázně. Lázeň je roztok sloučeniny kovu, kterým si přejete daný předmět pokrýt. Pak se do lázně zavede malá destička, která má zase kladný pól. Následně se za pomocí elektrického proudu uvolňují ionty z roztoku. Ty se pak usazují na povrchu předmětu rovnoměrným způsobem.

Povrchové úpravy kovů - technická a bižuterní úprava

Už jsme si představili, jak probíhá galvanizace. Jaké ale máte možnosti, když si zvolíte technickou povrchovou úpravu nebo bižuterní aplikaci?

Technické povrchové úpravy kovů Jablonec nad Nisou

Když si objednáte technickou povrchovou úpravu, nabízí se vám využití kovů, jako je nikl nebo třeba zinek. Tyto prvky slouží spíše k praktickému zhotovení, protože dokáží daleko lépe ochránit povrch daného předmětu.Jedná se opravdu o techničtější aplikaci, proto estetika zde není třeba tak důležitá. V tomto případě se také pracuje s mnohem masivnějšími kovy. Pokud tedy chcete mít hlavně upravený povrch, který bude pěkný na pohled, tak si objednejte bižuterní aplikaci.

Bižuterní povrchové úpravy kovů Jablonec nad Nisou

Ostatně tomu již napovídá název. Bižuterní úpravy kovů se týkají hlavně šperků. Mohou to být ale i subtilnější variace kovů. Zde se pracuje především s jemností a důrazem na detail.  To znamená, že upravovaný komponent má pak mnohem hladší a esteticky přijatelnou strukturu. K těmto úpravám se pak používá hlavně zlato nebo stříbro. Ty slouží k samotnému pokovování povrchů. Někdy ale může stačit, když dezén kovu obnovíte leskem, který vyleští povrch na delší dobu. Můžete zvolit i moření, které zase dá danému předmětu neotřelý vzhled.

Když máte kovový předmět, který se vám opotřebí, neznamená to, že jej musíte vyhodit. Existuje řada** povrchových úprav**, které daný produkt opět vrátí do formy a pak bude kov jako nový. Je více úprav, které se aplikují na příslušný charakter kovu. Poraďte se proto s odborníky, co vám doporučí a jaké služby nabízejí. Především na bižuterii je zapotřebí jednat jemně. Jakmile ale bude zvolen správný postup, budete mít šperk nebo cokoli jiného jako nové. Masivnější kovy pak budou více chráněné a tím pádem déle vydrží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17491 (novesluzby.cz#23597)


Přidat komentář