Elektroinstalace, montáž žaluzií - Liberec a okolí

Elektrikářská firma se vám profesionálně postará nejen o instalaci nových rozvodů nebo rekonstrukci stávajících rozvodů, ale poradí si také s instalací vyhřívaných podlah, montáží slunolamu nebo bezpečnostních alarmů. Stačí pouze narazit na tu správnou.

Elektroinstalace, montáž žaluzií - Liberec a okolí

Hledáte zkušeného, kvalifikovaného a spolehlivého elektrikáře z** Liberce a okolí?** To vše a mnohem více vám zaručí firma pana Jana Svobody, která v oboru elektromontáží působí více než 20 let a za tuto dobu provedla nespočet zakázek v podobě elektroinstalací bytů, rodinných domů, instalace zabezpečovacích systémů, slunolamů, montáže žaluzií, vyhřívání podlah, stínící techniky a instalace alarmů Jablotron.

Elektroinstalace Liberec

Firma pana Jana Svobody se snaží o opravdu vstřícný přístup a ve výše uvedených oblastech má bohaté zkušenosti. Po předchozí domluvě jsou schopni pracovat kdykoliv. Máte rádi solidní jednání a kvalitně odvedenou práci?  V tom případě se obraťte na tuto firmu, jejíž sídlo naleznete na adrese: Zadní 92/6, Liberec 460 01, telefonní kontakt je: +420 608 883 046 a emailová adresa zní: elektrosvoboda@seznam.cz. Kompletní informace o firmě získáte na stránkách firmy:** http://www.kovels.cz/ elektroinstalace Liberec**.

Rozvody elektroinstalace v bytě Liberecko

Základní požadavky na elektrické přípojky jsou stanovené vyhláškou č. 137/1998 Sb., ve které jsou uvedeny i zásady pro zhotovení přípojek na energetickou síť. Zkušený elektrikář vám bude schopen odborně poradit, kterou cestou bude nejvhodnější vést hlavní přívod, kde bude nejlepší umístit hlavní domovní skříň, kam se umístí elektroměrový rozvaděč, atd. I v případě, že nemáte velký byt, je vždy nejlepší vytvořit hlavní elektrické rozvody. Jednotlivé větve, které jsou vedené z hlavní rozvodnice, budou ukončeny podružnými rozvodnicemi. Tímto je možné podstatně snížit spotřebu vodičů. Není nezbytné a ani potřebné vést kabely veškerých zásuvkových a světelných obvodů z hlavního bytového rozvaděče. Ke každé z podružných rozvodnic bude přiveden pouze jeden kabel, který bude vyššího průřezu vodičů a až odsud následně povedou k jednotlivým obvodům kabely kratší a to o menších průřezech vodičů.

Jak vybrat rozvaděč

V dnešní době můžete sehnat plastové rozvodnice o různých velikostech. Každý elektrikář ví, že při jejich výběru se musí hledět na jejich dostatečnou velikost, neboť pro budoucí změny a zvyšování komfortu je nutné zajistit v nich dostatečnou rezervu, co se prostoru týče. Nejmenší rezerva by měla činit asi 30% z celkového prostoru pro montáž přístrojů. Každý přístroj má od svého výrobce udanou tepelnou ztrátu při konkrétním zatížení. Každá rozvodnice nebo rozvaděč obstaraná dle typu má také od svého výrobce garantovanou tepelnou ztrátu přístrojů, kterou je možné vyzářit do prostoru při předepsaném způsobu instalace. Je dobré vědět, že se smí nainstalovat pouze takový počet přístrojů, aby nebyla překročena povolená tepelná ztráta rozvodnice. V opačném případě by totiž v důsledku vyššího tepelného zatížení došlo k výraznému snížení životnosti přístrojů.

Elektrikář Liberec, kontrola elektro rozvodů

Každý rozsáhlejší zásad do staršího objektu, ať už se jedná o rodinný dům nebo panelový byt, se vždy dotkne i úprav elektroinstalace. Původní elektroinstalace je stará a mnohdy disponuje nevyhovujícími elektrickými parametry, v interiéru není dostatečné vybavení svítidel, je zde málo zásuvek, není v nich dostatečný komfort pro vytápění, pro ovládání žaluzií, osvětlení, atd. Proto, než se elektrikář do rekonstrukce pustí, musí nejdříve zkontrolovat technický stav stávajících elektrických rozvodů. Kontrolu nejlépe zajistí revizní technik, projektant nebo elektrikář. Vždy je nutné, aby ten, kdo bude elektroinstalaci provádět, byl odborně způsobilý v elektrotechnice, aby měl nejen znalosti, ale také bohaté zkušenosti v dané oblasti, aby měl odpovídající vzdělání.

Revize Liberec

Elektrorevize Liberecko

Dost lidí se mylně domnívá, že revize elektrozařízení není tak nutná, jak se píše. Že jde o další zbytečný údaj, aby řemeslníci vytáhli z lidí co nejvíce peněz, a že když elektrická zařízení po dlouhá léta fungují, tak jsou v pořádku a není důvod nic kontrolovat, zkoumat a vybírat za to peníze. Důvodů proč provádět u elektroinstalací, elektrospotřebičů a elektro nářadí revize je více. Tím hlavním důvodem je skutečnost, že dochází často ke vzniku škodných událostí v podobě požáru. Revize elektrických zařízení se provádějí z toho důvodu, aby se předcházelo rizikům, která jsou spojená s jejich provozem, a aby byla zajištěna bezpečnost osob, zvířat a majetku.

Stínící technika exteriérová a interiérová

V dnešní době je** stínící technika** velmi rozšířená a to nejen v domácnostech, ale také v administrativních a průmyslových budovách. Stínící technika je velmi praktická a plní i estetickou úlohu. Některé typy stínící techniky jsou vysoce dekorativní, a navíc zabrání nepříjemnému slunečnímu záření prostupujícímu do interiéru. V dnešní době můžete vybírat z široké nabídky stínící techniky a záleží na vašem vkusu, na důvodu použití, na frekvence využívání místnosti atd. Stínící technika se dělí na interiérovou a exteriérovou. Jiná technika se volí do vnitřku, do obývacího pokoje, do koupelny a jiná se volí na okna z venkovní strany průmyslového objektu.

Montáž žaluzií v Liberci

Žaluzie jsou praktickou a snad již pro všechny obyvatele naprosto nezbytnou součástí rodinného domu nebo bytu. Pouze málokdo si dokáže představit bydlet v bytě, který není opatřen žaluziemi. Tato stínící technika plní zásadní a velmi podstatný úkol a to ten, že chrání vnitřní prostory před silnými a nepříjemnými paprsky slunečního záření. Díky žaluziím nejenže nesvítí do interiéru, ale není v něm ani nepříjemné horko.

Montáž žaluzií Liberec

Žaluzie horizontální a vertikální

Nejčastěji se žaluzie dělí na horizontální a vertikální. Většinou se oba tyto druhy žaluzií skládají z několika lamel a vodícího mechanismu, kterým se žaluzie ovládají. Lamely bývají často vyrobený z hliníkových materiálů a můžou být umístěny uvnitř prostor nebo před samotným oknem v exteriéru. Žaluzie se vyrábí v různých provedeních, různých tvarů, barev a velikostí.

Slunolam - ochrana budovy před sluncem

Slunolamem se rozumí souhrnné označení pro stínící a fasádní prvky, jejichž úkolem je chránit budovu a jejich uživatele před přímým slunečním světlem a také před tepelnou radiací. Slunolamy podstatně snižují provozní náklady na klimatizace a na ventilaci budov. Mají vynikající vlastnosti, dokážou zaujmout i jejich dokonalých a jedinečným designem a stávají se určujícím prvkem fasády. Slunolamy se pro jejich vynikající vlastnosti stávají součástí většiny projektů, ale je také možné je zakomponovat do původní fasády až dodatečně.

Slunolamy pevné, slunolamy pohyblivé

Slunolamy se dělí na pevné a pohyblivé. Pevné slunolamy se skládají z hliníkových lamel, které jsou připevněny ke kovovým držákům. Lamely můžete umístit jak horizontálně, tak i vertikálně. Pohyblivé slunolamy jsou složeny ze samostatných souběžných hliníkových profilů. Díky elektromotoru se tyto profily naklápějí podle potřeb, aby bylo dosaženo nejlepšího požadovaného účinku.

Ovládání slunolamů

Pevné slunolamy se neovládají, u těchto je pozice lamel pevně zafixovaná. Sklon lamel je u nich nastaven vzhledem k lokalitě a ke světové orientaci fasády a to se provádí při samotné montáži slunolamu.** Pohyblivé slunolamy** jsou opatřeny elektromotorickým pohonem. Ovládají se buď tlačítkem, nebo řídicím systémem, který automaticky naklápí křídla dle polohy slunce a aktuální venkovní teploty.

Vyhřívané podlahy Liberec

Máte často studené nohy a ani teplé ponožky vám tolik nepomáhají? Snad každý má rád nohy v teple a tento požadavek je možné jednoduše zajistit, navíc velmi sympatickým a ekonomicky výhodným způsobem – pomocí vyhřívané podlahy. Vyhřívané podlahy jsou stále žádanějšími, přesto, že se na našem trhu hojně používají již mnoho let. Je to dáno velkým počtem výhod, které s sebou vyhřívané podlahy nesou.

Výhody vyhřívaných podlah

Hlavní výhodou je spotřeba energie, která je nižší než u klasického, konvekčního vytápění. Sálavé topení vydá do prostoru teplo přes podstatně větší plochu, navíc toto teplo nevíří prach a je tedy vhodné i pro alergiky nebo lidi, kteří trpí astmatem. Co se týče designu, je velmi praktické z toho důvodu, že nikde v místnosti nepřekáží radiátory, nemusíte tak na topení myslet v případě zařizování místnosti a zohledňovat jejich umístění.

Alarmy Jablotron

Alarmy Jablotron patří k velmi oblíbeným produktům. Tyto alarmy patří ve své kategorii ke špičce. Jde o takové alarmy, které můžou být bezdrátové a vy tak nemusíte sekat do zdí. Čidla těchto alarmů mají pokročilou analýzu, která je odolná proti falešným poplachům a celý systém je perfektně chráněn proti rušení. S pomocí mobilního telefonu můžete např. na dálku zapnout topení, otevřít garážová vrata, nebo také zavlažovat zahradu, nebo ovládat alarm. Tento druh alarmu je schopný vám cestou sms nebo zavoláním ohlásit požár, výpadek elektřiny nebo skutečnost, kudy do vašeho domu vnikl zloděj. Jedná se o velmi kvalitní alarmy, které by neměli chybět v žádné domácnosti, firmě nebo jiném prostoru, kde je potřeba ochránit osoby nebo majetek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17575 (novesluzby.cz#23727)


Přidat komentář