Elektroinstalace - Brno, Brno-venkov a okolí

Elektroinstalace mají dnes lidé skoro všude. Jakýkoli dům potřebuje příjem základních zdrojů. To je voda, topení a elektřina. A právě s nabídkou vás více seznámíme, ať víte, co si můžete zařídit.

V dnešní době už i v chatách a jiných neceloročně obývaných stavbách jsou nainstalovány rozvody, které zajišťují přívod elektřiny, vody, topení, plynu a jiných základních služeb. Je to z toho důvodu, že dnes se už nejedná o tak finančně náročné práce. Každý, kdo si chce dopřát pohodlí, tak mu nemusí vadit finanční stránka při pořizování daných oblastí, ale také následný provoz je mnohem ekonomicky nenáročnější. S tím souvisí ale i obměny. Jen v minulém desetiletí byly prvky, které třeba už nedosahují takových kvalit jako ty dnešní. Proto, pokud jste potenciální klient, tak nevoláte elektrikáře jen tehdy, když stavíte dům. Je to i ku příležitosti rekonstrukcí, oprav, revizí a podobně. Jaké služby tedy můžete využívat a jaké jsou třeba doporučené termíny kontrol?

Elektroinstalace

Elektroinstalační práce vyžadují skutečně profesionální provedení. Spousta lidí-laiků si myslí, že třeba jenom uvolněný kontakt ve vypínači může opravit sama. Ale dotkněte se kovem elektřiny. Ne, nezkoušejte to, to je skutečně životu nebezpečné. Proto se nepouštějte ani do sebemenších oprav, protože elektřina stejně jako třeba plyn jsou užitečné zdroje, které ale mohou být i nebezpečné. Zde se skutečně vyplatí zavolat profesionála a odborníka.

** **

Řemeslníci ve sféře elektroinstalací nabízejí spousty služeb. Podívejme se třeba na to, jak se dělá elektroinstalace a jaké jsou podmínky její správné funkce.

Rozvody elektroinstalace, výměna rozvodů Brno

Rozvody jsou základem elektroinstalace. Jejich položení ale závisí i na tom, že se musejí udělat okruhy, které mají své hodnoty napětí. Rozvody se tedy aplikují na následné prvky a pak k centrálnímu místu, kam se dodává energie. Vše kontrolují pojistky, což už jste asi zažili, že občas vypadnou. Ty novější jsou klasické jednoduché páčky. Každá z nich má na starosti různé typy přijímačů. Jedny jsou na světlo, jiné na spotřebiče jako televize a podobně, a pak je třeba systém na silnější zařízení, třeba sporák. Většinou se stává, že pojistky vypadnou v bytě. Někdy ale může být zásah tak silný, že elektřina vypadne až v systému (hodiny) na chodbách. To je zmínka u bytových domů, rodinné stavby to mohou mít jinak. Někde jsou ještě třeba keramické pojistky. Zde se musí nejdříve zkoušečkou zjistit, která pojistka (ze kterého obvodu) vypadla a pak se musí vyměnit. Jak se rozvody pokládají?

Rozvody se napojují na různé elektrické spotřebiče, kam se přívody proudu rozdělují podle spotřeby. Tady přichází dělení na slaboproud a silnoproud. O tom už jste nejspíše slyšeli, ale spousta lidí neví, co si pod tím má představit. Takže, slaboproud má hodnotu napětí do 230 V a slouží třeba do spotřebičů, které nejsou tak energeticky náročné. To je třeba telefonní rozvod, televize, rádio, rádio, budíky, hodiny a podobně. Silnoproud už je pro silnější spotřebiče. Ten má hodnotu vyšší než 230 V a dává se pro silnější elektrické spotřebiče, zemnění a jiná místa.

Elektromontáže, elektro opravy, kontroly elektroinstalace Brno

Elektrikář vám nabízí řadu služeb od montáží, přes kontroly až po opravy. Pokud máte nové vedení, tak samozřejmě, že nemusíte provádět brzké revize. Jakmile ale už máte instalace delší dobu, tak by se měly provádět kontroly, aby se zjistilo nejen, jestli vše správně funguje. To souvisí nejen s bezpečností, ale také s tím, že se třeba zbytečně nespotřebovává energie. Je to velmi důležité, protože některým drobnostem lidé nevěnují pozornost, a pak se diví, že vyhoří.

Co se týká oprav, tak zde přecházíme právě od špatně fungujících prvků. Už jsme se ale dotkli i spotřeby. Pokud třeba máte prvky, které berou mnoho energie, tak pro vás to není ekonomicky výhodné. Je tedy lepší, když si necháte namontovat něco moderního, protože dnes třeba jen spotřebiče jsou šetrnější. Pak tu máme ale i ty případy, že třeba dříve nebyla tak velká náročnost na sílu spotřebičů. Vezměte si, jak se třeba za posledních dvacet let rozšířila nabídka spotřebičů. Kdo měl tehdy myčku, pračku, elektrický sporák, televize, přehrávače a podobně. Pokud máte takto staré obvody, tak většinou nejsou seřízené, aby utáhly tak velkou sílu. Proto je také zapotřebí renovovat.

Hromosvody, montáž hromosvodů Brno

Dostali jsme se k další části, kterou může nabízet elektrikář.** Hromosvod** chrání dům před zasažení bleskem. Jak to dělá? Umí vytvořit vodivou cestu pro bleskový vývoj, který pak svede a tím pádem zabrání jeho destrukci stavbě. Hromosvody se doporučuje používat na soukromých obydlích a rozhodně na stavbách, kde by náraz blesku mohl způsobit katastrofu. To jsou třeba elektrárny, továrny, plynárny a jiné průmyslové stavby. Co je ale takový hromosvod. Podívejme se na něj více zblízka.

Hromosvod je nepatrné zařízení a přitom má tak velký účinek. Je rozdělen na tři části. Jednak je zde  jímací soustava, kde jsou jímače, mřížová soustava, různá vedení nebo krytiny. Dále se přechází na svody, kde jsou vodiče. A pak se musí hromosvod uzemnit. Zde jsou hlavně zemní tyče a další prvky, které zabraňují účinku blesku. Toto místo je pak už ukotveno třeba v betonu.** Hromosvody** se pak vyrábějí především z kovů jako je železo, měď, zinek, hliník, hořčík, křemík, ocel a slitiny kovů.

Revize hromosvodů Brno

Zmínili jsme kontroly hromosvodů. Jsou povinné a jak často by se měly provádět? Povinností to vyloženě není, ale pokud to neuděláte, tak stejně na to můžete doplatit. Když se pak stane nehoda a zjistí se, že jste neměli zkontrolován hromosvod, tak vám pojišťovna může strhnout z pojistky výraznou částku. Jaký termín máte tedy dodržovat? Je to v revizní správě čili a bývá to asi v průběhu 3 až 5 let.

Dbejte na pravidelné kontroly i opravy elektrických zařízení. Nejde jen o vaši bezpečnost, ale i peněženku, kdy ušetříte spousty peněz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17351 (novesluzby.cz#23390)


Přidat komentář