Dřevostavby - okres Havlíčkův Brod

Přemýšlíte nad novým domem? Pokud ano, pak byste měli pouvažovat nad dřevostavbou, která je nejen krásná a funkční, ale především zdraví prospěšná a útulná. Pokud u Vás tedy dřevostavba vyhrála, oslovte odbornou firmu, která Vám ji postaví.

Hlavní lidskou potřebou je potřeba bydlet. A právě z toho důvodu se snažíme řešit problém bydlení několika způsoby. Někdo bydlí v podnájmu či pronájmu a ti, kteří chtějí bydlet tzv. ve svém, se pouští do stavby domu nebo ještě lépe dřevostavby.

Jaká je historie dřevostaveb?

Z historie dřevostaveb je patrné, že roubené konstrukce byly užívány již v období středověku a to ve střední Evropě. V tomto období byly roubené stavby realizovány jak na venkově, tak i ve městech apod. Poté byla stavby domů ze dřeva zakázána na habsburském území. V průběhu 19. století však byly sruby opět stavěny i přes zákaz. Mimo Evropu byly sruby stavěny ve velkém množství především v 19. století v Severní Americe. Dnes jsou sruby budovány zcela běžně a to nejen jako rekreační objekty, ale také jako dům, který rodiny obývají běžně.

Výstavba dřevostaveb okres Havlíčkův Brod

Dřevo je dokonalým stavebním materiálem, ze kterého se nejen úžasně staví, ale které má také výborné vlastnosti. A právě pro ideální vlastnosti dřeva, si z něj stále více lidí nechává stavět tzv. dřevostavby. Ano, můžete namítnout, že stavět dům ze dřeva není příliš chytré, neboť nemá takové vlastnosti, jako dům zděný. Proč si tedy vybrat právě dřevostavbu?

Proč si zvolit dřevostavbu?

Mnoho z nás stále přemýšlí o tom, zda si vybrat dřevostavbu či ne. Pro ni hovoří velká spousta kladů. Nevíte proč si vybrat právě dřevostavbu? Pak čtěte dále a snad Vám tento článek ukáže, proč si vybrat právě tento druh bydlení. Dřevostavba nabízí svým obyvatelům daleko větší obytný prostor, než stavba zděná, neboť obvodové zdi a vnitřní příčky jsou daleko užší. Mnoho z nás přesvědčí především úspora nákladů na vytápění, což je zapříčiněno až 3x lepšími izolačními vlastnostmi dřeva. Pro dřevostavbu pak hovoří rychlost výstavby, která je počítána na dny, a odpadají při ní režijní náklady, což vede k celkovému snížení nákladu na výstavbu. Dřevostavba je jedinou stavbou, kterou lze realizovat po celý rok a to i v zimě. Díky tomu, že je dům postaven z přírodního materiálu, vzniká v celém domě zdravé klima. Izolace venkovních a vnitřních stěn, příček a stropů eliminují tepelné ztráty a tlumí hluk.

Výstavba chat a chatek okres Havlíčkův Brod

Kromě toho, že rádi stavíme** ze dřeva** domy, lze si z tohoto materiálu postavit také chaty a chatky. Výstavba je opět daleko levnější než kdybychom stavěli chatku zděnou a jejich realizace je velmi rychlá. Menší chatky lze sestavit a poté na místo, kde budou stát pouze v celku převést.

Ty větší je pak nutno stavět na místě. Dřevěné chaty a chatky mohou mít mnoho podob, což znamená, že může mít jakýkoli druh střechy či jednu i více místností.

K tomu, abychom docílili vkusného designu** zahrady**, je nutné doplnit ji nejen dekoracemi, ale již právě zmiňovanými pergolami, altánky, zahradnímy domky a podobně. Zkušení** tesaři**, se zaměřují především na kvalitu a detailnost každé výstavby. Takováto stavba je nejen skvostným doplňkem zahrady, ale hlavně originálem. Propracovanost jednotlivé** dřevěné stavby** je ozdobou a zároveň chloubou každého zahrádkáře. Veškeré provedení je naprostý originál a jejich samotná výroba je zásadně ruční práce. Stavba se u vybrané firmy vždy provádí od samotného základu - zabetonování ocelových patek až po celkové a zastřešení. A to nejen u domků, ale také pergol a altánů. Při Vaší zakázce si můžete být jisti tou skutečností, že používané dřevo je vždy řádně ohoblované, opatřené nátěry proti škůdcům, obroušené, sraženy frézkou, která zabezpečí stabilitu a pevnost konstrukce. Podle Vámi zvolené barvy je dřevo nejdříve dvakrát lazurované a následně natřené zvolenou barvou. Co se týče střech, potom vždy záleží také na zvolené krytině. Nejvíce se na zastřešení používá šindel, tašky nebo polykarbonát. Okraje střech jsou vždy ukončeny okapy. Veškerý materiál, druh a styl stavby si můžete nechat vyrobit na zakázku, přesně podle Vašich představ. V tomto ohledu tesařské firmy svým zákazníkům vycházejí maximálně vstříc.

Stavba pergol Havlíčkův Brod

Pergoly jsou stavěny pro naprostou relaxaci spojenou s venkovním posezením. Dřevo na tuto jednoduchou stavbu, se používá ze všech druhů dřeva, zejména ze smrkového. V první řadě při zakázce na tuto dřevostavbu se zajistí zaměření pozemku a zavrtají vrty, vybere se odstín barvy a dřevo / většinou se používá smrk, vysušené na 14 až 16 % /. Nakonec se vyhotoví architektonický návrh. Pokud se rozhodneme pro stavbu pergoly, je nejvhodnějším řešením rovný povrch. Jestliže naše zahrada neoplývá rovností, firma povrch vyrovná například štěrkem. Při výběru barevnosti je možné si osobně zvolit daný povrch dřeva pomoci lakování. Ideálním místem pro pergolu je stinné místo. Nevhodným řešením bývá, výstavba v prostředku zahrady. Pergola je sestavena zejména ze žebřin. Můžeme ji zastřešit, nebo ji nechat bez střechy a vystínit ji různými pnoucími rostlinami. Na možnostech a variantách stavby pergol se vždy podílíte společně s tesaři a zároveň i při architektonickém návrhu.

Stavba altánů Havlíčkův Brod

Neslouží pouze k posezení, ale také k možnosti využití za účelem zimní zahrady. Pokud se zaměříme na zahradní altány ze dřeva, potom na mnoho z nás zajisté dýchne kousek romantiky. Již v dřívějších dobách tyto altány byly brány jako relaxační odpočinkové místo, kde byli umístěné dřevěné lavičky. Altány byly většinou umístěné v zákoutí zahrady nebo v jejím nitru. Jsou nejen** dekorativním kouskem zahrady**, ale také vhodné pro mnoho využití. Pokud si necháte od firmy vystavět altán v místě zahrady v blízkosti jezírek a podobně, zajisté tím okouzlíte každého návštěvníka. Proto se firmy zaměřují na altány otevřené, aby na Vás dýchala krása zahrady ze všech stran. Pořídit si zahradní altán, je z mnoha důvodů velmi efektivní a to zejména k relaxaci nebo pořádání různých slavností. Přímo v altánech si můžete nechat vystavět také gril, nebo si ho nechat upravit tak, aby vyhověl všem věkovým kategoriím. Každá firma vychází maximálně vstříc všem možnostem, variantám a představám zákazníka. Altány, tak jako** pergoly** jsou stavěny většinou ze smrkového dřeva.

Výstavba zahradních domků Havlíčkův Brod

Zahradní domky jsou velmi kvalitně a esteticky stavěny, přesně podle daných parametrů a představ zákazníka. Můžete si nechat vyrobit a vystavět zahradní domek i za účelem ukládání zahradního nářadí. Při zakázce na zahradní domek se tesaři přijedou podívat a zaměřit velikost plochy. Můžete si nechat vyrobit zahradní domek také za účelem přespání nebo letního využívání. Tyto domky jsou vypracovány do nejmenších detailů, tvořeny z nosné konstrukce, dvířek, oken a malých teras. Domky se mohou také na základě Vašeho přání nechat zateplit. Je vhodné podotknout, že nejsou určeny pro celoroční obývání i přesto, že se dají stavět v mnoha variantách.

Půdní vestavby Havlíčkův Brod, rekonstrukce půdy

Jendou z možností, jak v dnešní době vyřešit svůj problém s bydlením je, zrekonstruovat si půdu a vytvořit na ní** půdní vestavbu**. Každý z nás již dnes ví, že jsou podmínky na rekonstrukci půdy velmi přísné. V mnoha domech je zakázáno půdní vestavby vůbec realizovat, neboť by to mohlo porušit statiku domu. Mnohé domy nebyly konstruovány tak, aby mohlo být zatížení nosných zdí ještě větší a proto se v tomto případě přistupuje k použití dřeva. Toužíte-li tedy po půdní vestavbě i v domě, kde Vám za běžných okolností statik stavbu zakázal, navrhněte si celou rekonstrukci ze dřeva a za použití sádrokartonu.

Jak realizovat půdní vestavbu?

Jestliže jste se rozhodli pro půdní vestavbu, jistě jste byli nuceni řešit otázku, jaké stavební materiály za tímto účelem použijete. Jak již bylo uvedeno výše, je nejlepším materiálem dřevo, které je oproti tradiční technice zdění daleko lehčí a rychlejší. Použitím dřeva dosáhneme daleko příjemnějšího prostředí v domě, a jelikož je dřevo přírodním materiálem, bude prostředí, v němž budeme žít daleko zdravějším. Doplňujícím stavebním materiálem může být kupříkladu také sádrokarton, který je lehký, splňuje všechny potřebné konstrukční parametry a v kombinaci se dřevem je nepřekonatelný.

Jak hledat odbornou firmu na dřevostavbu v Havlíčkově Brodě?

Stavba dřevostavby je velmi složitým procesem, který vyžaduje znalost odborných technologických postupů a také a to především dlouholetou praxi. Stavitel, který realizuje dřevostavbu, musí vědět, jaký druh dřeva na ni použít a především, jak postupovat. Pokud tedy hledáme odbornou firmu, která nám bude dřevostavbu stavět, měli bychom vybírat velmi obezřetně. Pokud bychom vybírali neuvážlivě, mohlo by se nám to velmi nemile prodražit. Nedodržení technologických postupů u této stavby by mohlo mít dalekosáhlé důsledky, které by mohly vést až k tomu, že bychom museli stavbu zbourat. Výběr firmy je nutno provádět pečlivě. Jak tedy odbornou firmu na dřevostavby hledat? V první řadě je potřeba si vybrat alespoň tři firmy z okolí, které si prověříme. Samotné prověření můžeme učinit prostřednictvím internetu. Odborné firmy mají své internetové stránky, kde prezentují nejen svou práci, ale nabízejí k nahlédnutí své ceníky apod. Velmi důležitá je historie každé námi vybrané stavební firmy. Pouze firmy s dobrými referencemi a dostatečně dlouhou praxí pro nás může být dobrou zárukou.

Na co si dát pozor při výběru firmy?

Vybrali jste si již tu pravou firmu pro Vás? Znáte historii této firmy a zjistili jste si reference bývalých zákazníků, které Vás přesvědčily o tom, že jste si našli správně? Jestliže ano, pak byste si měli dát pozor na několik věcí. V první řadě je důležité oslovit schopného právníka, který si s námi pečlivě projde smlouvu, kterou hodláme s danou firmou sepsat. Na tento krok bychom neměli zapomínat. Možná si řeknete, že jsou peníze za právníky vyhozenými, avšak opak je pravdou. Takový právník najde i ty nejmenší skulinky a v důsledku to může znamenat, že nám ušetří nemalé finanční náklady. Nikdy tedy nepodepisujte smlouvu, aniž byste se předem poradili s právníkem. Tuto smlouvu Vám musí dát daná firma k přečtení a podrobnému prostudování, abyste si byli opravdu jistí, že víte, co podepisujete.

Dřevěné obklady stropů Havlíčkův Brod

Přáním nás všech je sladit si svůj domov tak, abychom se v něm cítili příjemně. Tento proces lze uskutečnit hned několika způsoby. Jeden z nich je také pro všechny, kteří mají rádi dřevo a použili jej kupříkladu již na podlahu. K docílení dokonalého sladění stačí přitom pouze taková maličkost, jako je použití dřeva k obložení stropů či stěn. A proč stěny či strop obkládat? Zejména proto, že lze tímto prostřednictvím dokonale zakrýt jejich izolaci. A kde všude lze dřevěné obklady použít? Možností je mnoho, a tak můžeme dřevěné obklady nechat instalovat jak do interiérů, tak i na venkovní zdi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17352 (novesluzby.cz#23394)


Přidat komentář