Dřevostavby - Moravskoslezský kraj

Chcete bydlet kvalitně, rychle, levně a za příjemnou cenu? Pak zvolte nízkoenergetickou dřevostavbu. Jde o ideální prostorné bydlení, které má vysoký komfort a je možné nechat si vše postavit na míru vašich přání.

Když se řekne dřevostavba, tak si mnozí představí dřevěný dům, jako je roubenka, nebo srub. Jenže moderní dřevostavby se řadí do vysoce kvalitních nízkoenergetických domů, které mají vzhled klasického omítaného nebo obkládaného domu. Záleží na vašich přáních. Obrovskou výhodou dřevostavby je, že vám ji postaví přesně tak, jak vy sami si přejete. Dá se říci, že zde není nic nemožné. Nevýhodu však je, že dřevostavbu není možné stavět svépomocí. Technologie výstavby je tak složitá, že patří do rukou odborníků. Dřevostavby jsou nejkrásnější, když jsou vytvořeny jako individuální stavba. Nejlépe je vybrat takovou stavební firmu, která zajistí vše od projektu přes realizaci až po předání stavby. Tedy firmu, která nabízí dřevostavby na klíč v Moravskoslezském kraji.

Jaká je historie dřevostaveb?

Dřevostavby jako takové se staví, co svět světem stojí. Vlastně od pradávna. Jejich vývoj šel s vývojem dalších materiálů. A ač byly v určitých dobách upozadněny jinými materiály, tak jejich výstavba pokračovala stále. Moderní dřevostavby se staví až posledních asi 40 let. Jde zejména o nízkoenergetické stavby, které mají celou řadu technologií i tvarů. Zatímco dřívější dřevostavby měly podobu srubů, roubenek a dřevěných rámových konstrukcí, tak ty dnešní mohou mít celou řadu podob, nejčastěji však mají vzhled klasického domu. Navíc současná dřevostavba si nezadá se zděnou stavbou. Technologie využívaná k stavbě novodobých dřevěných domů se datuje od konce 18. století. V 19. století se pak počaly stavět první typové dřevěné stavby. U nás šlo často zejména o komerční stavby. V zahraničí však šel vývoj dřevostaveb zejména cestou pro kvalitní a pohodlné rodinné bydlení. Největšího rozvoje dosáhly dřevostavby v západní části Evropy a Severní Ameriky. Významného vývoje pak ve všech severských a německy mluvících zemích. V České republice je dosud dřevostaveb poměrně málo. Zatímco v sousedním Rakousku a Německu se ročně staví 10 až 15 %, v USA 60%, ve Skandinávii a Kanadě dokonce přes 70%, dřevostaveb, tak u nás je to pouze 1% z celkové výstavby.

Proč si zvolit dřevostavbu?

Ačkoli z historie i současných statistik vyplývá, že se u nás staví málo dřevostaveb, tak k tomu vůbec není důvod. Dřevostavby jsou dnes vesměs řešeny jako** nízkoenergetické domy**, které zásluhou moderních technických řešení poskytují bezstarostné bydlení nejen jedné generaci, ale i několika dalším generacím. Jejich výhody ani není možné shrnout do jedné věty. Moderní technologie postavily dřevostavby nejen na úroveň zděných domů, ale dokonce je v mnohém předčily. Zatímco ve zděném domě může mít alergik a astmatik celou řadu problémů, tak v dřevostavbě se jeho stav může velmi rychle stabilizovat. Může za to dřevo, které je hlavním stavebním materiálem. Dřevo jako takové přináší možnost kombinování s jakýmkoli materiálem. Dřevěné stavby dokáží regulovat interiérovou vlhkost, mají výborné akustické vlastnosti, jejich izolace ve srovnání se zděnou zabírá až o 10% méně vnitřního prostoru. Nakonec je vhodné se zmínit o energetické náročnosti. Ta ve svém nízkoenergetickém provedení dokáže zajistit** minimální náklady na provoz.** Zvláště pokud se využijí alternativní možnosti vytápění, které jsou pro dřevostavby ideální. A ještě něco. Zvolíte-li dřevostavbu, tak bydlet můžete již za tři měsíce.

Výstavba chat a chatek Moravskoslezský kraj

Mnoho lidí se v dnešní době stěhuje za odpočinkem na venkov a do rekreačních oblastí. Zde pak řeší ubytování. Velmi vhodné pro rekreační účely jsou dřevěné chaty a chatky. Jejich výstavbu nabízí stavební firma, která se zabývá dřevostavbami. Moderní chaty a chatky zajišťují ekologické i ekonomické bydlení.Jejich výstavba je rychlá a nese se v duchu nízkoenergetických staveb. To znamená, že pokud bude vaše chata sloužit k celoroční rekreaci, tak v ní bude pohoda v létě i v zimě, a to za nízké náklady. Pokud potřebujete chatku jen pro letní období, nebo pro úschovu nářadí, tak i toto přání vám stavební firma splní. Přitom zajistí, že chatka v zimním období bude dostatečně odolná klimatickým podmínkám.

Dřevostavby, nízkoenergetické domy Moravskoslezský kraj

Nízkoenergetické dřevostavby nabízejí řadu výhod. Tou největší jistě je minimální energetická náročnost celé stavby. Ovšem zde nemluvíme jen o úspoře za energie, ale o celé stavbě. Nízkoenergetické dřevostavby jsou stavěny z** ekologických materiálů blízkých přírodě,** přitom využívají velmi efektivní izolace, která má izolační vlastnosti tepelné i zvukové. Finance uspoří i rychlost výstavby a možnost výstavby prakticky po celý rok.

Konstrukce dřevostaveb, typové dřevostavby

Dřevostavba poskytuje, co se týče konstrukce, prakticky neomezené možnosti. Pokud si nezvolíte typovou dřevostavbu, tak můžete klidně popustit uzdu své fantazie. Samotná konstrukce se pak provádí podle zvoleného způsobu výstavby. Buď se staví z prefabrikátů, které se montují podle projektu, nebo se staví přímo na staveništi, kdy se využívá postupné výstavby všech konstrukcí. Tedy konstrukcí stěn, podlah, stropů i střechy, s následným vyplněním izolacemi, instalačními rozvody a konečnou úpravou stěn. Výhodou druhého způsobu je** jednoduchost a vysoká architektonická variabilita**, která umožňuje provádět změny a zásadní úpravy přímo při výstavbě. Pravdou ovšem je, že druhý způsob výstavby je poněkud pomalejší než stavba z prefabrikátů.

Od projektu po výstavbu dřevostavby v Moravskoslezském kraji

Nízkoenergetická dřevostavba je komfortní, vysoce kvalitní stavba, umožňující bydlení za nízkých stavebních i provozních nákladů. Velkou výhodou je, že stavební firmy nabízejí řešení výstavby od vytvoření projektu přes samotnou výstavbu až po předání klíče od hotové stavby. Tak získáte bydlení na té nejvyšší možné úrovni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17923 (novesluzby.cz#24369)


Přidat komentář