Čištění koberců a úklid

Každý oděv, koberec nebo čalouněný nábytek si zaslouží naši pozornost, jenomže i přes veškeré snažení se nám nepodaří určité skvrny dokonale vyčistit. Pokud se taková nepříjemná skvrna objeví, obraťte se na profesionály.

Vizitkou každého bytu či kanceláře je mimo jiné čistý koberec, který neobsahuje žádné skvrny. Představte si, že do místnosti, kde je znečištěný koberec si pozvete návštěvu, jak se asi bude cítit v zanedbaném prostoru, co si o vás pomyslí? A pokud si navíc pozvete svoji přítelkyni, jistě o vás nebude mít valné mínění a totéž se týká skvrn na oděvu, které nejdou běžně vyprat. Podívejme se tedy, jak si poradit s flekatým čalouněním a jak se profesionálně čistí koberce, prádlo a oděvy.

Co rozhoduje o kvalitě čištění koberců?

Firma, která se věnuje** čištění koberců** již řadu let má již celý proces čištění koberců vyzkoušený a vyčištění dovede dotáhnout až k dokonalosti. O tom, aby byl koberec vyčištěn opravdu kvalitně rozhoduje několik faktorů, kterých si je profesionální firma vědoma a dodržuje je. Předně je důležitý správný výběr čistících prostředků. Firma může použít šetrné ekologické čistící prostředky, ale je si vědoma, že pro každý typ koberce a různé druhy znečištění je třeba použít jiný typ čisticího prostředku a trochu jinou koncentraci. Druhou podmínkou úspěchu jsou samozřejmě kvalitní čistící stroje. Pro strojní hloubkové čištění koberců se používají osvědčené profesionální stroje. Posledním krokem k úspěchu je také zkušená a spolehlivá obsluha těchto strojů. Pracovníci firmy jsou odborně vyškolení, spolehliví, čímž dále podporují důvěryhodnost firmy. Firma vaše koberce vyčistí efektivně a rychle a nabídne vám takové čištění koberců, které je nejen perfektně vyčistí, ale také oživí jejich celkový vzhled a barvy.

Čištění koberců a další služby čištění

Firma pro kterou je čištění koberců hlavní specializací používá výkonnou moderní techniku a účinné čistící prostředky a díky speciálním přípravkům a čistícím strojům, dokáže firma vyčistit koberce tak, že budou vypadat opět jako nové, bez známek jakýchkoliv skvrn. Pokud si necháte koberce čistit pravidelně, ušetříte mnoho finančních nákladů za pořízení nového koberce či čalouněného nábytku. Na čištění čalouněného nábytku se používají speciální čistící stroje a podobně je to s přípravky. Podle typu skvrn a materiálu se na čalouněný nábytek vybírá vhodný čistící prostředek, protože každé čalounění potřebuje vlastní péči. Firma vám může nabídnout také vyčistění čalouněných křesel, židlí nebo sedacích souprav.

Chemické čištění oděvů

Pokud máte zájem o chemické čištění, můžete do provozovny donést všechny druhy oděvů. Zárukou kvalitního vyčištění je použití šetrné technologie od předních světových výrobců čisticích strojů. A protože se objevují stále nové materiály, personál čistírny je průběžně školen. Součástí procesu čištění je obvykle také finální žehlení, které se provádí na kvalitních žehlicích stolech nebo se používají napařovací figuríny.

Praní prádla, mandlování, žehlení

V oblasti praní prádla vám firma může nabídnout klasické praní, mandlování a žehlení rovného či tvarového prádla. Praní je za velmi přijatelné ceny, takže je dostupné nejen pro jednotlivce, ale i pro podniky a firmy. Firma vám může nabídnout také vyprání rozměrného prádla, které si nemůžete vyprat doma v běžné pračce. Můžete si také nechat vyprat jakékoliv oděvy na zakázku podle požadavků nebo například pracovní oděvy apod.

Praní pracovních oděvů

Zaměstnavatel, který dbá o své pracovníky, nechává pracovní oděvy profesionálně ošetřovat. Nejen že pak zaměstnanci nejsou „ušmudlanci“, ale správným praním se dokonce prodlouží životnost pracovních oděvů, takže zaměstnavatel v konečném důsledku ušetří. Díky komplexnímu servisu praní pracovních oděvů ušetří také čas, protože čistírna oděvů může po dohodě zajistit svoz. Při praní jsou využívány nejnovější moderní technologie a prací prostředky profesionálních značek. Prací procesy jsou pak řízeny počítačem a díky tomu je zajištěna vysoká kvalita vyprání, čistota a také minimální opotřebení prádla.

Čištění oděvů a chemické odstranění odolných skvrn

Pokud je oděv velmi znečištěn a vyžaduje dodatečné odstranění odolných skvrn, lze toho dosáhnout pouze chemickým čištěním. V tomto případě se používají moderní čistící zařízení, které pracují s uzavřenými cykly a díky tomu je zaručený minimální únik škodlivých látek. Z tohoto důvodu také nelze chemické čištění označovat jako o neekologické. Pokud se jedná o odstranění méně odolných skvrn, obvykle stačí klasické praní, ale ve většině případů se jedná o kombinací těchto způsobů, která se nazývá dvojstupňová úprava oděvů. Ta zaručí nejen odstranění odolných skvrn, ale i následné vyprání skvrn například od potu.

Jak čistírna pozná vaše prádlo?

K tomu aby nedošlo k záměně prádla používá čistírna pro označení oděvů čárové kódy. Trvalé značení oděvů čárovými kódy je vhodné například i při praní veškerých pracovních obleků v externích prádelnách a toto označení prádla zabezpečí, že nedojde k záměně vašich pracovních oděvů s pracovními oděvy jiných firem. Podle čárových kódů je také jasné, kterému pracovníkovi daný oděv patří. Každý zaměstnanec by měl být vybaven sadou pracovních oděvů, přičemž počet sad pracovních obleků závisí na četnosti převlékání zaměstnanců. Na počátku by měl mít každý pracovník alespoň tři kusy pracovního oblečení, což odpovídá výměně oděvu jedenkrát týdně, ale to samozřejmě závisí na konkrétním provozu.

Praní ložního a osobního prádla

Pokud jste pracovně vytíženi nebo nechcete ztrácet svůj volný čas domácími pracemi, můžete využít službu praní ložního a osobního prádla z domácností. Firma za vás v takovém případě vypere a to za výhodných podmínek. Pokud se jedná o malou zakázku z domácností, firma pere v malých pračkách obvykle v rozmezí od 8kg až do 24 kg náplně. Samozřejmostí je splnění všech hygienických norem pro praní a při volbě způsobu praní se přihlíží k charakteru prádla, jeho stupni znečištění a složení materiálu. Po vyprání následuje sušení, které se provádí v objemných bubnových suškách pod proudícím vzduchem. Vysušené a vyprané rovné prádlo se žehlí na tříválcovém žehliči, tvarové prádlo se pak žehlí na tvarových lisech nebo na profesionálních žehlících stolech. Nemusíte se bát ani o froté prádlo, velkokapacitní  bubnové sušičky zaručující jemnost prádla. Na závěr je vyprané a vyžehlené prádlo zabaleno do fólie nebo je vloženo zpět do vaší přepravky či košíku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17636 (novesluzby.cz#23835)


Přidat komentář