Čištění koberců a čalouněného nábytku - Liberec

Máte rádi koberce? Někdo dává přednost takovým podlahám, které stačí jen zametat (například plovoucí podlaha, linoleum, prkenná podlaha, …), jiný zase nedá dopustit na koberec.

Pokud jste příznivce koberců, pak už asi víte, jaká je jejich největší nevýhoda ve srovnání s jinými typy podlahových krytin. Je jí především nesnadné udržování koberce v dokonalé čistotě. Pokud máte doma nějakou pevnou krytinu, jako třeba prkennou podlahu nebo linoleum atp. pak v případě potřeby jen zametete nebo občas podlahu umyjete. Jenže s kobercem to tak jednoduché není.

Pravidelná údržba koberců Liberecko

Koberec je potřeba pravidelně vysávat. I přes pravidelné vysávání jej však v naprosté čistotě udržet nedokážete. Přes veškerou snahu se koberec časem zanese nečistotami a výrazně ztmavne. Na první pohled ztmavnutí koberce vidět není. Pokud však posunete nějaký nábytek, například skříň, pak uvidíte ten do očí bijící rozdíl mezi vzhledem koberce, který byl skříní chráněn před prachem a nečistotami a mezi kobercem, po kterém se běžně chodilo. Zatímco část koberce pod skříní má vzhled zcela nového koberce, ostatní části jsou ve srovnání s tím zpod skříně velmi tmavé, v podstatě až odpudivě špinavé. S kobercem je to podobné jako s oblečením – aby nám dobře sloužil, dlouho vydržel, aby se nám líbil a mohl nás náležitě reprezentovat, je ho potřeba občas vyprat.

Jak vyčistit koberec?

Koberec samozřejmě nebudete prát tak často jako oblečení. Většinou koberci vystačí pořádné umytí jednou za několik let (pokud se nejedná o koberec například na chodbě, kde se chodí v botách – tam je čištění koberců potřeba mnohem častěji). Ono se to snadno řekne, vyprat koberec. Ale jak? Jak dostat z koberce všechnu tu špínu? Pokud se nejedná o malinký ozdobný kobereček o velikosti například 40 x 60 centimetrů, pak ho v pračce určitě vyprat nedokážete, ani by se tam nevlezl. Dát ho do vany? Pokud se jedná o malý koberec velikosti „peršanu“, možná ano. Takový koberec by se do vany jistě vešel. Jenže přichází další problém. Jaký prací nebo mycí prostředek použít? Jak z koberce dostat všechnu špínu, aniž by došlo k jeho poškození? Pokud použiji hrubou sílu, například nějaký kartáč a silný tlak, nepoškodím koberec? Neznehodnotím ho? Co když se jedná o nějaký vzácný starý koberec nebo můj oblíbený kousek, rodinnou památku? A co teprve pokud máme doma koberce, které jsou přes celou místnost. Ty určitě nenacpeme ani do vany. Jak si poradit s takovými koberci, které jsou natolik velké, že je kvůli mytí nikam přenášet rozhodně nebudeme?

Čištění koberců a čalouněného nábytku - Liberec

Na první pohled tak jednoduchá záležitost, jako je umytí koberce, se nám změnila v poměrně složitý problém. Pokud nemáte dost zkušeností a znalostí, netušíte jaké mycí prostředky aplikovat, nevíte, jak velkou sílu můžete použít, aniž byste koberec poškodili, netušíte, jak zacházet ze vzácnými drahými koberci, pak se obraťte na specializovanou firmu. Ve firmě, která se čištěním koberců zabývá profesionálně, budou určitě vědět, jaké mycí a čistící prostředky použít, jakým způsobem zacházet s konkrétním typem koberce, jak koberec v případě potřeby konzervovat a tím ho ochránit před působením času a okolí a prodloužit tak jeho životnost. Ve specializovaných firmách mají nejen potřebné čistící prostředky, ale také profesionální mycí stroje, díky čemuž jde práce rychleji a je také důkladněji vykonána. Jste-li z Mladé Boleslavi nebo okolí, a hledáte firmu na čištění koberců, pak pro vás máme zajímavý tip:

Nevíte si rady se znečištěným kobercem? Můžete se obrátit na firmu FaZDENA, kterou najdete na www.fazdena.cz. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí pravidelný a jednorázový úklid, čištění koberců a čalounění. Svou práci odvádí firma www.fazdena.cz zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků. Objednávky můžete psát na e-mail info@sortinglive.com či volat na číslo +420 606575701, 724264663

Jak se připravit na čištění koberců?

Pracovníci specializovaných firem vlastní čistící techniku, která je poměrně drahá. Pořízení takové techniky by pro běžného člověka bylo značně neekonomické. Je proto mnohem výhodnější objednat si firmu, která techniku doveze až namísto čištění koberců, tedy například k vám domů nebo na jiné smluvené místo. Pokud chcete čistit koberce, které jsou přes celou místnost, bude záležet jen na vás, zda z místnosti vystěhujete všechen nábytek, nebo vynesete pryč jen lehčí věci a takové kusy, jako třeba skříně, se kterými se prakticky nikdy nehýbe a tudíž koberec pod nimi stejně není vidět a většinou je vlastně úplně čistý, necháte na místě. V praxi je ale lepší odnést úplně všechno, protože těsně při skříních, kam by nebylo možné se strojem zajet, by zůstal tmavší nevyčištěný pruh.

Jak probíhá profesionální čištění koberců?

Čištění koberců profesionálními stroji probíhá většinou následovně: Nejprve se pomocí vysavače se speciálním kartáčem a klepací hlavicí vysaje z koberce co možná nejvíce prachu. Následuje kartáčování koberce, při kterém se z něj odstraňují chlupy a vlasy. Poté přichází na řadu čistící proces, při kterém se za pomocí tlaku a podtlaku z koberce mokrou cestou odstraňují hluboko zanesené nečistoty a prach. Při této proceduře se používá speciální kobercový „šampón“, odstraňují se i ručně neodstranitelné skvrny a po léta do koberce zašlapávaná špína, koberec se zbavuje pachů a naopak získává svěží příjemnou vůni čistoty, stejně jako čerstvě vyprané prádlo. Podle velikosti koberce, aktuální teploty, proslunění místnosti a možnosti větrání bývá koberec obvykle suchý za jednu až několik hodin po ukončení procesu čištění.

Čištění čalounění a impregnace Liberec

Čištění čalounění probíhá velmi podobně jako čištění koberců. Celý postup je v podstatě shodný. Po vyčištění je možné jak koberec, tak i čalounění nechat odborně naimpregnovat. Impregnace se aplikuje ihned po skončení čištění do ještě vlhké látky. Impregnace obalí vlákna čalounění nebo koberce a tím pomůže udržet čistotu po výrazně delší dobu, neboť impregnované vlákno nepřijímá nečistoty – ty se udržují na povrchu vlákna a je možné je velmi snadno vysát. Během procesu schnutí se nedoporučuje koberec ani čalouněný nábytek nijak zatěžovat.

Čištění interiérů automobilů Liberecko

Čištění automobilu může probíhat u vás nebo v areálu firmy, která čištění provádí, to záleží na nabídce konkrétní společnosti. Při čištění interiéru automobilu je auto kompletně vyluxováno včetně zavazadlového prostoru a sedaček, jsou umyty gumové podlážky a vyčištěny plastové části interiéru. Je možné aplikovat také speciální autokosmetiku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17634 (novesluzby.cz#23833)


Přidat komentář